Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Těžce zkoušená Veronika Žilková se již podruhé v životě musela vypořádat s problémem, který by jen tak někdo neustál. Ještě náročnější úkol ale čeká její syny Vincenta a Cyrila

28.05.2016
Těžce zkoušená Veronika Žilková se již podruhé v životě musela vypořádat s problémem, který by jen tak někdo neustál. Ještě náročnější úkol ale čeká její syny Vincenta a Cyrila

Foto: TV Nova

Popisek: Tohle opravdu nikdo nečekal - druhý exmanžel Veroniky Žilkové zemřel náhle jenom pár dnů po oslavě svých pětapadesátin

Těsně před premiérou v divadle dostihla herečku tragická zpráva, z níž by se leckdo na místě zhroutil. Navíc již podruhé v životě. Drama, které musela ustát před devíti lety, bylo ale ještě mnohem horší. Dlouhodobý a náročný úkol nyní ale čeká především její syny Vincenta a Cyrila, kteří se rozhodli, že se postarají o osmdesátiletou babičku a ochrnutého strýce.

Nečekaná tragédie podrobila již podruhé v životě velké zkoušce sebeovládání herečky Veroniky Žilkové. Jen pár desítek minut před slavnostní premiérou se dozvěděla, že nečekaně zemřel její bývalý manžel a otec jejích dvou synů Cyrila a Vincenta, teprve pětapadesátiletý Marek Navrátil. „Bylo to náhle. Dostal mrtvici, do nemocnice ho převezli s krvácením do mozku a v pátek ve dvě hodiny odpoledne zemřel. Byli jsme rozvedení, ale byl to otec mých dvou dětí a spolu jsme jich vychovávali dokonce pět,“ prozradila médiím zarmoucená manželka ministra obrany Martina Stropnického.

V představení Divadla Bez zábradlí Mnoho povyku pro nic

V představení Divadla Bez zábradlí Mnoho povyku pro nic

Další šok před premiérou

Špatná zpráva zastihla herečku v pražském Divadle Bez zábradlí, hodinu před představením komedie Mnoho povyku pro nic. Režisér Guy Roberts, zakladatel a umělecký ředitel Prague Shakespeare Company, pojal klasickou komedii opravdu odvážně. Originální nastudování Shakespearovy komedie o lásce a milostných útrapách se totiž odehrává v Anglii během druhé světové války. V improvizovaném rozhlasovém studiu uspořádá skupina dobrovolníků, piloti a ženy Spojenecké armády, živé vysílání hry, aby podpořili morálku mužů na frontě. Jejich příběhy se začínají prolínat s postavami klasické  hry a oba světy se propojují. „Bylo to už podruhé, co jsem v takové situaci musela jít na jeviště. Premiéru Adiny v roce 2007 jsem musela dát v den smrti syna Melichara,“ povzdychla si Žilková v rozhovoru pro Blesk.

Malému Melicharovi, kterého herečka porodila 14. května 2007, se kvůli nedostatečně vyvinuté bránici se nevyvinuly plíce. Po půlroce svůj boj o život prohrál.

Malému Melicharovi, kterého herečka porodila 14. května 2007, se kvůli nedostatečně vyvinuté bránici
nevyvinuly plíce. Po půlroce svůj boj o život prohrál.

Ideální rodinu zabila nevěra

Stavebního inženýra Marka Navrátila si herečka vzala v roce 1988. Z prvního manželství s reklamním režisérem Jiřím Hanychem měla již dceru Agátu, Markovi porodila dva syny, společně adoptovali další dvě děti – sourozence Markétu a Jana Herzlíkovy. Hladových krků ke stolu měli tudíž doma více než dost, a tak se Navrátil stal ženou v domácnosti a jeho manželka coby televizní hvězda vydělávala peníze a chodila po večírcích. Navíc nedělala nic jiného, než propagovala svoji rodinu jako zářný příklad spořádanosti, věrnosti a tolerance. Zdání idyly trvalo šestnáct let, takže o to větší poprask pak způsobilo odhalení jejího intimního poměru s kolegou Martinem Stropnickým. I po rozvodu se ale herečce podařilo udržet přátelské vztahy s exmanželem, který se mimo jiné i aktivně zapojoval do nekonečných přestaveb jejího domu v pražském Suchdole. Přinejmenším v tomto směru tudíž znamená jeho nečekaná smrt pro Žilkovou nenahraditelnou ztrátu.

S druhým exmanželem Markem Navrátilem

S druhým exmanželem Markem Navrátilem

Tragédie místo oslavy

Nejhůř dolehla Navrátilova smrt na devatenáctiletého syna Vincenta, jenž právě v osudný den maturoval. Dva předměty zvládl za jedna, a když se chlubil matce do telefonu, musela mu říct, ať honem pospíchá do vojenské nemocnice ve Střešovicích. Díky tomu se Vincentovi podařilo ještě otce zastihnout a zůstal u něj i poté, co zemřel. Starší Cyril se okamžitě vrátil z Francie, kde již delší dobu žije, a hereččina nejstarší dcera Agáta Prachařová přerušila dovolenou. V pátek po poledni se tudíž rodina sešla kompletní, aby se s Markem Navrátilem rozloučila. Už předem ale všichni avizovali, že byl velký srandista, takže i ve smuteční síni bude sranda a nesmí přitom chybět hudba Petera Gabriela a Beatles, které miloval. „Po Markovi zůstali ochrnutý bratr na vozíčku a osmdesátiletá maminka. Vincent a Cyril se okamžitě rozhodli, že se o ně postarají místo táty,“ dodala Veronika Žilková.

Synové Vincent a Cyril, které má Veronika Žilková z manželství s Markem Navrátilem

Synové Vincent a Cyril, které má Veronika Žilková z manželství s Markem Navrátilem

Čtěte také:

Má slavného manžela, a přesto musí žít jako svobodná matka. Jak funguje soužití s mužem, který by mohl být jejím dědečkem, a jak to vlastně chodí u Menzelů doma?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace