Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Již desetiletí se šušká o její celoživotní neopětované lásce k Jiřímu Suchému. Jak je to s jejími city doopravdy? Kdo byly skutečné lásky Jitky Molavcové a jak dopadly?

22.04.2016
Již desetiletí se šušká o její celoživotní neopětované lásce k Jiřímu Suchému. Jak je to s jejími city doopravdy? Kdo byly skutečné lásky Jitky Molavcové a jak dopadly?

Foto: ČT

Popisek: Jitka Molavcová v pořadu České televize Bolkoviny

Už téměř půl století vrhá na legendu divadla Semafor láskyplné pohledy, pod nimiž by se nejednomu chlapovi rozklepala kolena. A co na to Jiří Suchý? Nic! Opravdu ho Jitka Molavcová tak miluje, jak se říká? A s kým prožila většinu života?

Žije sama, nemá ani děti a jediným smyslem jejího života je divadlo. V pražském divadle Semafor vystupuje již od roku 1970 a dlouhá léta se nepřestávalo šuškat o tom, jak je zamilovaná do Jiřího Suchého. Lví podíl na těchto pověstech měla sama Jitka Molavcová, která o svém soukromí vždy mlčela jako hrob. Měla vůbec někdy nějaké?

S Jiřím Suchým a Jiřím Šlitrem v počátcích své kariéry v divadle Semafor

S Jiřím Suchým a Jiřím Šlitrem v počátcích své kariéry v divadle Semafor

Odvážná grafička

Absolventka střední průmyslové školy grafické vyhrála ve dvaceti letech s písní Hany Hegerové Lásko má celostátní pěveckou soutěž Talent, a tím se její život definitivně obrátil naruby. Vzápětí totiž znovu sebrala odvahu a zúčastnila se konkurzu do pražského divadla Semafor, které patřilo v té době k nejnavštěvovanějším pražským scénám. Uspěla a stala se jednou ze semaforských ‘girls‘. Zpočátku zpívala v originálu zejména francouzské šansony, její jemný dívčí soprán se ale začal rychle prosazovat v rozhlasu i na supraphonských nahrávkách a po úspěšném účinkování v několika legendárních semaforských hrách se stala hlavní ženskou osobností tohoto avantgardního divadla. Brzy si nevšední kombinace jejího jemného půvabu a mimořádného komického talentu všimla i televize a film. Přesto se po celý život stalo hlavní náplní její kariéry působení v Semaforu.

Scenárista a spisovatel Jan Petráň

Scenárista a spisovatel Jan Petráň

Láska k divadlu, nebo…

Dlouhá léta se spekulovalo o jejím vztahu s Jiřím Suchým, s nímž tvořila výrazné umělecké duo, přesto ale zřejmě mezi nimi opravdu nikdy nebylo nic jiného než přátelství. Hned na počátku svého působení v Semaforu se totiž Jitka zakoukala do někoho úplně jiného – její srdce si získal o devět let starší scenárista a spisovatel Jan Petráň, který v divadle příležitostně hrál v drobných vedlejších rolích. Vzali se a prožili spolu třicet let, děti ale neměli, protože Petráň už jednoho syna z předchozího manželství měl a další potomky už nechtěl. Manželství postupně ‘vyšumělo‘ do ztracena, najednou prý partneři měli pocit, že už si vlastně nemají co říct. Poslední ‘ránu z milosti‘ mu pak dala sama herečka, která se po padesátce znovu zamilovala. „Ano jsme rozvedeni,“ komentoval zprávu lakonicky Petráň a o podrobnostech se odmítl bavit. Proslýchalo se ale, že jeho žena velmi trpěla jeho žárlivých scénami a přílišnou závislostí, s níž se na ni upnul. Stejně tak rychle jako Petráně pak Jitka opustila i stálé angažmá v Semaforu a rozhodla se odejít na ‘volnou nohu‘. Suchému tím ale vrásky na čele nepřidělala. „Chtěla větší volnost pohybu, nakonec i Jiří Šlitr byl externista, nikdy se nestal zaměstnancem divadla, a fungovalo to,“ komentoval její odchod, který úspěšnou spolupráci ani trochu nenarušil.

Se spisovatelem Alfrédem Strejčkem

Se spisovatelem Alfrédem Strejčkem

Sázka na nepravého koně

Příčinou Jitčina rozvodu byl vztah se spisovatelem Alfrédem Strejčkem, který prý trval již delší dobu, takže její odchod od manžela byl logickým vyústěním. S vdovcem po předčasně zesnulé slavné atletce Jarmile Nygrýnové našla i společnou tvůrčí řeč, dokonce spolu začali pracovat na Strejčkových literárních projektech v českých kostelích. Přesto ani jeden z nich nechtěl dlouho nalít veřejnosti čistého vína. „Moc rád bych měl s Jitkou bližší vztahy, ale jsme jen přátelé. Její zájmy vedou totiž za hranice,“ mlžil Strejček. Po čase se ale bohužel rozešli a Jitka už zůstala sama. Je totiž introvert, a tak už prý nemíní ‘na stará kolena‘ cokoli ve svém životě měnit. Jedinou její životní jistotou je nyní pevné přátelství, které ji pojí právě s Jiřím Suchým. „Máme spolu hezký přátelský vztah. Chodíme spolu na akce, koncerty, vernisáže, občas něco křtíme a pracujeme spolu. A to je vše,“ dodal před časem Suchý.

Čtěte také:

Sbalil dceru Ivy Janžurové, děti má ale s jinou a naposledy randil se sedmnáctkou. Spolužačkou své dcery. Také víme, na čem frčí ´partičkář´ Ondřej Sokol

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská