Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Svérázná a nepřehlédnutelná hvězda seriálu Ohnivý kuře je tajemnější než hrad v Karpatech. Proč se brání popularitě a jak je to s její rodinou a manželem, kterého střeží důsledněji než inspektor Columbo?

10.04.2016
Svérázná a nepřehlédnutelná hvězda seriálu Ohnivý kuře je tajemnější než hrad v Karpatech. Proč se brání popularitě a jak je to s její rodinou a manželem, kterého střeží důsledněji než inspektor Columbo?

Foto: FTV Prima

Popisek: Simona Babčáková v seriálu Ohnivý kuře

Ve střežení soukromí je představitelka zákeřné Renáty Tréblové z ‘primáckého‘ seriálu Ohnivý kuře zřejmě největší přebornicí v celém českém showbyznysu. Proč je Simona Babčáková vůči svým fanouškům tajemnější než pověstný hrad v Karpatech?

Netají se tím, že má dvě děti – dceru Josefínu, které letos bude už šest, a o šest let staršího syna Alberta. Stejně tak je o ní známo, že je vdaná, její manžel je ale jakýmsi tajemným panem Columbem. A zřejmě to tak i dál zůstane, protože se proslýchá, že se herečka údajně se svým životním partnerem rozešla. Jestli je to ale pravda, toť otázkou. Po jakékoli otázce, týkající se jejího osobního života, totiž Simona Babčáková okamžitě nasadí poker face a slušně, nicméně rázně a přímo odmítne odpovědět. Z rozebírání citů, vztahů a poměrů před veřejností ji prý přímo jímá hrůza. „Víte, se Simonkou je to v těchto věcech složitější. Nezlobte se na ni, prosím,“ prohlásil před časem její manažer Igor Kozák.

S Miroslavem Vladykou v komedii režiséra Jana Hřebejka U mě dobrý

S Miroslavem Vladykou v komedii režiséra Jana Hřebejka U mě dobrý

Obyčejná holka jako vy nebo já

U diváků boduje nejen svérázným humorem, ale také přirozeností a ‘normálností‘. Zkrátka dokáže mistrně probudit v lidech dojem, že je opravdu ‘obyčejná holka‘, prostě jedna z nich. „Lidi ze mě cítí, že si poctivě žiju svůj příběh. Že se se mnou můžou ztotožnit,“ prozradila v rozhovoru pro Žižkovské listy. Má ráda ironii, černý humor, a hlavně si také umí dělat legraci sama ze sebe. „To je pro mne komunikační základ. Mám pocit, že ve svém bezprostředním okolí ani nemám jiné lidi. Na černém humoru jsem od dětství vychovávána a nejčernější humor pro mě doposud používá moje maminka. Humor je pro mě terapií a schopnost sebeironie je pro mě znakem nadhledu,“ dodala s tím, že hlavně díky improvizaci ji už v životě spousta situací nezaskočí. „Dost poťouchle se bavím i událostmi, které by někdo mohl vnímat jako tragédii. Například krádež auta,“ přiznala. Popularitu vůbec neprožívá, klidně by se prý bez ní obešla. V životě je zvyklá spoléhat se sama na sebe, už se prý ale naučila říct si o pomoc, když ji potřebuje. „A s problémy běžím rozhodně za kámoškama, to jsou mé nejlepší a nejúčinnější terapeutky,“ svěřila se.

Jako svérázná barmanka v sitcomu Comeback

Jako svérázná barmanka v sitcomu Comeback

Moravanka s velkým nosem

Jedním ze Simoniných charakteristických rysů, podle nějž si ji lidé pamatují, je bezesporu její velký nos, který jí sedí v obličeji trošinku nakřivo. Rozhodně má ale jiné, a mnohem výraznější kvality, ať už je to inteligence, přehled, pohotovost, mistrovská schopnost improvizace… Už déle než dvacet let se svým nosem ale chodí každodenně ‘na trh‘, takže se ho naučila nejen nosit, ale také využívat. V pubertě to prý ale bylo velmi těžké. „Jak jsem to tehdy řešila? Humorem… a alkoholem,“ přiznala. Tenkrát by sama sebe popsala jako sebedestruktivní pesimistku, pak ale udělala velký oblouk k až naivnímu optimismu a v této poloze se prý cítí velmi dobře. Jediné, s čím se prostě nedokáže vyrovnat, je fotografování během společenských akcí. Z bulváru má totiž opravdový strach. „To je ta odvrácená strana popularity, která je fakt nepříjemná až nebezpečná. Protože člověk je proti tomu opravdu bezmocný a lež, když je v psané formě, získává sílu a dokáže negativně ovlivnit životy. Jako třeba pomluva – to je u mě černá magie. A bulvár je pro mě právě taková černá magie. Parazit,“ povzdychla si v jednom rozhovoru.

Své děti Josefínu a Alberta nechala několikrát fotografovat, když byli opravdu malí, dnes už je před objektivy chrání

Své děti Josefínu a Alberta nechala několikrát fotografovat, když byli opravdu malí,
dnes už je před objektivy chrání

Úspěchy se nechlubí

Od začátku prý tušila, že si mladé krásné dívky a romantické princezny sotva někdy zahraje, vůbec jí to ale nevadilo. Byla přesvědčená, že ta pravá příležitost pro ni přijde až ve středním věku. A svoji budoucnost odhadla přesně. Původně sice vystudovala ekonomickou školu, okouzlilo ji ale herectví a především improvizace, a tak pokračovala na Zlínské škole umění, a poté navštěvovala přednášky na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, kde absolvovala studium improvizace u Jaroslava Duška. Hostovala v Městském divadle Zlín a v pražském Divadle v Dlouhé. Pak dostala první angažmá v Klicperově divadle v Hradci Králové, kde tak zazářila, že byla nominována na cenu Alfréda Radoka jako talent roku a herečka roku. Od roku 2002 je členkou uměleckého souboru Dejvického divadla v Praze 6. V Dejvicích jsou pravidelnou součástí programu její vlastní improvizační večery Second sekec aneb Hlava nehlava nebo Laboratoř Simony Babčákové, improvizaci se ale věnuje i mimo domovskou scénu.

V seriálu Ohnivý kuře hraje jejího manžela Josef Polášek

V seriálu Ohnivý kuře hraje jejího manžela Josef Polášek

Jako Renata znovu září

Přesun do hlavního města jí otevřel další příležitosti. Již v roce 2003 po ní poprvé ‘sáhla‘ Česká televize, která ji obsadila do hvězdně obsazené komedie režiséra Miroslava Soboty Společník, v níž si zahrála po boku svého učitele Jaroslava Duška. Ve stejném roce se poprvé objevila i ve filmu – v romantické komedii Nuda v Brně. Pak už přicházela jedna nabídka za druhou, a přestože šlo o vedlejší role, vždy v nich byla opravdu vidět. Trvale se ale do povědomí televizních diváků zapsala až jako svérázná Simona v sitcomu televize Nova Comeback, o němž říká, že to byl její vysněný projekt, protože je sitcomová divačka a vždycky toužila v nějakém si zahrát. „Je to náročnější, než by se zdálo, až od šestnáctého dílu jsem se v tom jakžtakž začala zabydlovat,“ přiznala. Její osobitosti a nepřehlédnutelnosti se rozhodli využít i autoři nového seriálu televize Prima Ohnivý kuře, kteří jí ‘nadělili‘ postavu s přinejmenším pochybným charakterem. A to je ale právě ono, protože v postavě zákeřné, zlé a závistivé Renáty Tréblové, která je pro budoucnost svého jediného syna schopná udělat téměř cokoli, může Simona naplno rozehrát své umění.

Čtěte také:

Za sebou má dva únosy, pokusy o sebevraždu i nominaci na Thálii. Chlastá, miluje ženy i muže, milenec se mu oběsil. Zpověď největšího rebela Národního divadla

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace