Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kariéra Jágrovy krásné bejvalky vážně ohrožena. Nova se opičí po Primě, co se jiní učí měsíce, chtěla od slavného tenisty za jediný den!

23.06.2015
Kariéra Jágrovy krásné bejvalky vážně ohrožena. Nova se opičí po Primě, co se jiní učí měsíce, chtěla od slavného tenisty za jediný den!

Foto: TV Nova

Popisek: Krásná expřítelkyně Jaromíra Jágra se vypracovala z přehlídkového mola na moderátorku sportovního zpravodajství. Proč nadřízení s její popularitou hazardují?

Sice je sexy, ale poslouchat se nedá. Nova okopírovala Primě nápad, další prkenný super chlap nás má přilákat k obrazovkám. Diváci kroutili hlavami, profíci málem zešíleli a krásná Inna Puhajková zachraňovala, co se dalo.

Dvě největší tuzemské komerční televize se trumfují, na Barrandově ale nejspíš už docházejí originální nápady. Jak jinak vysvětlit, že Nova okopírovala nápad Primy a postavila před kameru v roli moderátora dalšího slavného sportovce. Jakoby nestačilo, že slavný desetibojař Roman Šebrle svými prkennými výkony ve Zprávách sám sebe i veřejnost již několik měsíců doslova trápí. Tenista Radek Štěpánek názorně předvedl, že opravdu může být ještě hůř.

Po boku Inny Puhajkové slavný tenista Radek Štěpánek opravdu zaujal, bohužel ale jinak, než Nova původně plánovala

Po boku Inny Puhajkové slavný tenista Radek Štěpánek rozhodně zaujal, bohužel ale jinak,
než měla televize Nova v úmyslu

Inna se nadřela jako kůň

Co s rukama a nohama, jaký postoj před kamerou vlastně zaujmout, jak se tvářit – většinu diváků ani nenapadne, nakolik obtížné takové samozřejmosti mohou být. Zjevně si to neuvědomil ani Radek Štěpánek, na němž bylo na první pohled patrné, jak je mu nezvyklá role nepříjemná, a zoufalá expřítelkyně Jaromíra Jágra ze všech sil zachraňovala, co se dalo. Takových pokusů víc, a v konečném zúčtování by na to mohla doplatit svou kariérou i ona. Štěpánek se po jejím boku proměnil se v zoufalce, který jakoby zapustil do podlahy kořeny. Text odříkával ze čtecího zařízení jako žáček čtvrté obecné a artikuloval přímo mizerně. Po boku krásné Inny měl zazářit, výsledek však byl více než tristní. Při pohledu na něj mi ho bylo upřímně líto a okamžitě se mi vybavilo staré krejčovské pořekadlo: Pane, stoupněte si rovně, ať vidím, jak jste křivej.

Na Nově se nejspíš zbláznili

Mimořádný úspěch mu rozhodně nelze upřít, dvojnásobný vítěz Davis Cupu Radek Štěpánek již předvedl celému světu, že opravdu něco umí. Úspěchy na tenisovém kurtu ale rozhodně nejsou poukázkou na univerzálnost, a už vůbec ne zárukou, že držitel řady významných titulů automaticky zazáří i před televizní kamerou. Toto základní pravidlo jakoby ale na barrandovském kopci po dvacetiletých zkušenostech všichni zapomněli, šoupe Nova před kameru v roli moderátorů a reportérů jednou ‘rychklokvašku‘ za druhou a týrá diváky jejich mizernou češtinou, špatnou artikulací či diskotékovou rozevlátostí. Snaha vzbudit zájem o vysílání legendárního tenisového turnaje ve Wimbledonu na stanici Nova Sport nasadila tomuto prapodivnému vývoji korunu. Štěpánek je ještě horší než Šebrle!

Na tenisovém kurtu to Radkovi rozhodně sluší mnohem víc

Na tenisovém kurtu to Radkovi rozhodně sluší mnohem víc

Nemožné ihned, zázraky do tří dnů?

Tuto metodu zřejmě razí současné vedení zpravodajství Novy v čele s Martinem Švehlákem. Co se ve světě lidé učí dlouhé měsíce, a dříve to tak bylo i u nás, najednou televize chce od naprostého amatéra během jediného dne. „Radek Štěpánek ve vší úctě není tvář před kameru na pořady tohoto typu. Může komentovat, ale ne moderovat,“ řekl serveru inStory.cz jeden z profesionálních moderátorů s letitými zkušenostmi. I pro moderování musí mít adept určitý talent, je to náročná disciplína, která v sobě spojuje herectví a řečnictví. Odborníci a jazykoví lektoři se shodují – když pro ni někdo nemá přirozený talent a dar řeči, neměl by za moderátorský pult a před mikrofon vůbec chodit. Sebeúspěšnější a sebekrásnější sportovec by se raději měl dále držet svého míče, hokejky nebo tenisové rakety.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská