Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Milovaný Karel Gott se ztrácí před očima. Jaké zdravotní potíže trápí Zlatého slavíka, jenž vyměnil kamarády za harém, který musí uživit?

16.06.2015
Milovaný Karel Gott se ztrácí před očima. Jaké zdravotní potíže trápí Zlatého slavíka, jenž vyměnil kamarády za harém, který musí uživit?

Autor: Ingrid Kernbach

Popisek: Karel Gott

Mnohonásobný Zlatý slavík jede stále na plný plyn, a tak se na něm začíná projevovat únava a zdravotní potíže, které se ze všech sil snaží tajit. Přesto musí na zasloužený odpočinek zapomenout.

Velikán české populární hudby přešel z jednoho extrému do druhého. Dlouhá desetiletí se honosil image neulovitelného svobodného mládence, takže ženy všech generací byly ochotné pro pár minut jeho přízně udělat prakticky cokoli. Obklopoval se přáteli, a i když nebyl nikdy sám, žádná kráska ho nedokázala tak omotat kolem prstu, aby kvůli ní změnil svůj životní styl. Ten obrátila vzhůru nohama až kdysi nenápadná produkční pražského Divadla Broadway a zbožňovaný Zlatý slavík se proměnil v českého šejka, obklopeného pouze ženami. A tak mu nezbývá než na zasloužený odpočinek zapomenout a pořádně se otáčet, aby svůj harém ‘ukočíroval‘, a hlavně uživil.

Zlatý slavík s rodinou

Zlatý slavík na výletě s rodinou

Stejně se nikdy nepřizná

V poslední době se slavný pětasedmdesátník mění před očima, tvrdí však, že úmyslně. Prý žije zdravě, a tak nějaká ta kila zhubl. Už i vrabci na střeše ale cvrlikají o tom, že spíš než zdravá strava, k níž ho prý vede jeho manželka Ivana, se na něm začíná podepisovat mimořádné pracovní nasazení, z nějž jakoby nedokázal vybočit byť na jediný den. Minulý týden znepokojila fanoušky jeho další návštěva lékaře, údajně kvůli problémům se srdcem. Spekulace o vážné nemoci však vzápětí vyvrátil s tím, že se pouze podrobil preventivnímu vyšetření. Jedním dechem ale dodal, že i kdyby mu opravdu něco bylo, žádný novinář to z něj stejně nikdy nedostane. „Jako zpěvák mám poselství dělat lidem radost. Mí příznivci nechtějí slyšet, že mě něco trápí a že s něčím bojuji,“ dodal pro server Super.cz.

Špatné schody, nebo indispozice?

Už je jasné na první pohled, že Gotta v poslední době trápí přinejmenším extrémní únava. Projevilo se to i o víkendu v Berouně, kde se stal hvězdou slavnostního otevření nového rehabilitačního centra. Při příchodu na pódium Zlatý slavík nebezpečně zavrávoral, a nebýt tamní tiskové mluvčí, která ho zachytila, mohl mít pád na kovových schodech dramatické následky. Z nepříjemného leknutí se jako pravý profesionál během několika vteřin vzpamatoval a vzápětí podal skvělý výkon. Otázkou ale zůstává, zda byly příčinou opravdu úzké schody, nebo momentální slabost.

Provoz domácnosti na Bertramce také něco stojí

Provoz domácnosti na Bertramce také něco stojí

Souvisí série odchodů se zdravím?

S Gottovými zdravotními problémy zřejmě souvisí i nedávná série odchodů jeho manželky, kvůli níž nenechala média na královně pražské Bertramky nit suchou. Po ukončení spolupráce s televizí Prima, na jejíž obrazovce Ivana Gottová moderovala několik let VIP zprávy, následoval skandál s náhlým opuštěním muzikálové scény, údajně kvůli vážným potížím s krční páteří. Důvodem však bude nejspíš skutečnost, že se její slavný manžel přinejmenším cítí velmi unaven a potřebuje její péči. Koneckonců to nepřímo naznačil i sám Gott, když prohlásil, že mu Ivanka bude hlídat kalendář a pomáhat s managementem.

Život mezi ženami

Není divu, že Zlatý slavík na odchod ze scény stále ještě nepomýšlí. Na jeho bedrech totiž leží pořádná porce povinností, kterým musí dostát a finančně je zajistit. A zdaleka nejde pouze o Ivanu, o níž prohlásil, pro deník Aha!: „Ještě na tom nejsem tak špatně, abych jí nebyl schopen zajistit.“ Pořádný balík stojí i školné jeho dvou nejmladších dcer Charlotte Elly a Nelly Sofie. Obě totiž chodí do soukromé školy PORG, kde přijde školné na 250 000 korun ročně, starší Charlottka nyní končí třetí třídu a Nellinka první. A tak pouze na vzdělání svých dcer musí Gott vytáhnout ročně z kapsy půl milionu. Jeho pomoc potřebuje i nejstarší dcera Dominika, která se rozvedla s finským muzikantem Timem Tolkkiim a vrátila se po třinácti letech domů. Finančně jsou na něm závislé i účetní a koordinátorka Ludmila Sekaninová a filipínská pomocnice, která na Bertramce uklízí, občas vaří, a když jsou oba manželé pracovně vytížení, stará se i o děti.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace