Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V bulváru pracují kreténi a zamindrákovaní blbci. Budete se divit, ale přesně toto řekl bulvárník Pavel Novotný. A mnohem, mnohem víc...

10.06.2015
V bulváru pracují kreténi a zamindrákovaní blbci. Budete se divit, ale přesně toto řekl bulvárník Pavel Novotný. A mnohem, mnohem víc...

Autor: Facebook / Tomáš Stácha

Popisek: Pavel Novotný hraje profesionálně poker, velmi úspěšně.

EXKLUZIVNĚ Bulvární novinář Pavel Novotný se pro slovenskou televizi HNtelevizia, která spadá pod Mafru šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, pořádně rozjel. Nejprve pohovořil o tom, jak se dělá bulvár, následně zhodnotil charakter Slováků a nakonec „zpucoval“ prezidenta Miloše Zemana. To vše dost nevybíravým slovníkem… Také nám ale Pavel Novotný poměrně obšírně odpověděl na otázku, co stálo a stojí za jeho odchodem z bulvárního webu eXtra.cz, který zakládal, i co teď dělá a na co se chystá.

Bývalý šéfredaktor bulvárního webu eXtra říká, že bulvár řídí chytří lidé, jako je on sám. Ale pracují v něm prý ještě větší nuly, než jsou celebrity. „Mě děsí nekvalita novinářů v bulváru, hlavně v těch nejspodnějších vrstvách. To jsou kreténi, zamindrákovaní blbci, kteří by vůbec neměli psát do sdělovacích prostředků,“ vysvětlil Novotný herci Viktoru Horjánovi, který novináře zpovídal.

Se stejnou upřímností a prostořekostí se Novotný, dle svých slov částečně Slovák, pustil do charakteristiky slovenského národa. Slováci jsou dle něj xenofobní, rasisticky smýšlející fašistický národ bez smyslu pro humor. „Plnej předsudků prostě. Když budete mít vedle sebe souseda Roma, bude vám sympatičtější jako soused bača, který šuká ovečky, než ten Rom. Tomu bačovi se budete smát, ale tím Romem budete pohrdat,“ prohlásil Novotný a dodal, že kdyby na Slovensku napsal, že význačné osobnosti slovenských dějin Milan Rastilav Štefánik a Ľudovít Štúr měli sex s muži, tak ho na ulici zabijí. Oproti tomu v Čechách prý sexualita nikoho nezajímá.

Halušky, holky a prezident Kisko

Na otázku moderátora Horjána, kdo je pro Čechy nejzajímavější ze Slováků, Novotný opáčil, že u nás moc Slováku neznáme. Jestli ale mají naši východní sousedé něco lepšího než my, kromě halušek a ženských, je to prý prezident Andrej Kiska.

„Nám vládne takovej čůrák, že se za něj stydím před svýma dětma. Každej rok vyvěšuju tibetskou vlajku a vysvětluju dětem, proč tu tibetskou vlajku vyvěšujeme. A ten zmrd jede a uzná celistvost Číny. Já se tak strašně stydím za svého prezidenta, za to co vypráví venku,“ nešetřil Novotný českou hlavu státu a naopak vyzdvihl tu slovenskou. „Váš Kiska přijme Lavrova a řekne mu na rovinu – to je anexe cizího území, máte za to odpovědnost. Mně se to tak strašně líbilo, co řekl váš prezident,“ dodal Novotný.

Předběžně vezmu jednu hodně konzervativní nabídku…

„Dávám si pár týdnů pauzu a předběžně vezmu jednu hodně konzervativní nabídku, nejspíš potřebuju trosku zklidnit hormon, pravda, mé poslední dva rozhovory tomu moc nenapovídají,“ začal se smíchem Pavel Novotný, donedávna šéfredaktor eXtra.cz a jak říká humorista Jan Rejžek, „kníže českého bulváru“. Těmi rozhovory měl na mysli ten, z něhož jsme výše citovali plus další, který poskytl Parlamentnímlistům.cz, v němž se, pro někoho velmi překvapivě, bere za uprchlíky a pléduje za jejich vlídné přijetí v  Evropě.

A Novotný dále prozrazuje: „Starám se o Láďu (Hrušku - pozn.red.), makáme na našich věcech, které vyžadují jako by totální zmizení ze scény, aby byl o to větší comeback, sám píšu knihu a relaxuju s dcerkami - nic mě nehoní. S eXtra jsem se loučil těžko, přesto dobrovolně, není to o jiné nabídce, vím, jak unikátní projekt to byl, ale já to takto mám: Snažím se být v projektu úspěšný a předat ho ve formě a jdu dál. Já jsem nikdy nešel odnikud ve zlém - vždycky jsem odešel korektně po předchozím ohlášení a konkrétně v eXtra hrály určitou roli i jisté tlaky objektu nebulvárních kauz, nikdo mě nezastrašil, ale dost jsem si jel v posledním půlroce krimi a zejména jedna, zatím z velmi závažných důvodů nepublikovatelná věc dost poznamenala i běžný život mé rodiny,“ vysvětluje novinář.

„Ale abych se nedělal zajímavým, eXtra i já to musíme zkusit bez sebe, bylo to velké, ale stálo mě to hodně sil a vydavatele hodně nervů. Víc bych to neřešil, opravdu za tím není nic, co by stálo za řeč. Že bych neměl práci, toho jsem se nebál, jsem hvězda svého oboru, rodinu myslím uživím i jako podnikatel, navíc jako profesionální sportovec mám za sebou velmi šťastné dvě poslední pokerové sezóny jak na domácí, tak zahraniční půdě. Čím méně se hře věnuji, tím více se mi daří. Dlouho jsem zvažoval letošní Mistrovství světa, ale vyhrát v Main Eventu WSOP, tak už by mi to národ nemusel přát a to si nikdo nepřejeme,“ zakončil Pavel Novotný tak, jak začal – s úsměvem.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace