Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

A je to venku! Ivana Gottová předvedla vrcholnou nezodpovědnost. Zatímco měla hrát v divadle, bavila se na mejdanu. Konečné „zúčtování“ by ji mohlo stát skoro milion

03.06.2015
A je to venku! Ivana Gottová předvedla vrcholnou nezodpovědnost. Zatímco měla hrát v divadle, bavila se na mejdanu. Konečné „zúčtování“ by ji mohlo stát skoro milion

Foto: FTV Prima

Popisek: Odchod z muzikálu může stát Ivanu Gottovou velké peníze, zvlášť když v době své údajné nemoci prokazatelně vyrazila na mejdan

Prý jí bylo tak zle, že odešla z muzikálu Přízrak Londýna ze dne na den. Jenže v době, kdy měla původně hrát, si vyrazila po boku Zlatého slavíka na velkolepý mejdan. Takové rozmary mohou Gottovou přijít pořádně draho.

Vypadá to, jakoby manželce legendárního Zlatého slavíka zodpovědnost vůbec nic neříkala. Kdyby totiž to, co provedla v minulých dnech, předvedl kdokoli jiný z jejích kolegů z Divadla Hybernia, nejspíš by si v muzikálové branži už nikdy ani neškrtl. O jejím náhlém odchodu z muzikálu Přízrak Londýna, kterým přidělala starosti produkci i kolegům, Krajské listy již informovaly. Jenže vzápětí vyšla najevo další šokující informace. Zatímco na splnění svých povinností jí prý bylo tak zle, že v žádném případě nemohla na jeviště, právě v době představení se bavila na velkolepé oslavě sedmdesátin Karla Šípa!

Mejdan pro stovku ‘nejbližších‘

Sedmdfesáté narozeniny populárního baviče a moderátora Karla Šípa sice připadly až na pondělí 1. června, velkolepou oslavu pro stovku přátel a kolegů ale uspořádal s předstihem již minulý pátek, zřejmě aby si ji mohli všichni opravdu užít. Rozjásaná společnost nejvýznamnějších českých celebrit vyrazila na historické lodi Taurus z roku 1911 po Vltavě do Roztok a zpátky a oslava se tak vydařila, že pokračovala i po přistání a rozjařeným gratulantům nezkazila náladu ani průtrž mračen. Šíp prý své hosty velmi pečlivě vybíral a není divu, že na ‘guestlistu‘ figuroval i mnohonásobný Zlatý slavík Karel Gott. Překvapivě však dorazil v doprovodu manželky, která měla původně právě v té době hrát v divadle. Zatímco ale pro svou roli prostitutky, kterou odřekla ze dne na den, byla málem na smrt nemocná, účast na vltavském mejdanu jí zřejmě potíže nedělala.

Produkce už to spočítala

Bývalá produkční Divadla Broadway zřejmě rychle zapomněla, jak to v divadle chodí. Není nic neobvyklého, že herci odehrají představení i s vysokými horečkami, jen aby nenechali ‘ve štychu‘ celý kolektiv, či nedej bože nemuselo být zrušeno celé představení, čímž by všichni přišli o nemalé peníze. A kvůli něčemu takovému se dokáže naštvat opravdu každý. Není divu, že Ivanin odchod z muzikálu pořádně hnul žlučí producentce Emě Krahulíkové, která prý první dámě pražské Bertramky jasně vysvětlila, co se v divadle nedělá. Zatímco se manželé Gottovi bavili na lodi Taurus, místo Ivany hrála v divadle podle informací deníku Aha! Vanda Konečná a v sobotu už nastoupila náhradnice Adriana Bajtková, která se prý roli naučila za pouhých pět dní. Jen za tyto dvě představení hrozí Gottové podle smlouvy pokuta ve výši celkem 800 000 korun, a pokud do sporu zapojí právníky, mohl by její muzikálový ‘rozmar‘ nakonec vynést klidně až milionovou ztrátu!

Čtěte také:

Gottové hrozí statisícová pokuta! Co zase provedla, proč Mistr hubne před očima a jaké strašidlo obchází Bertramkou?

Může skončit i před lékařskou komisí

Na schůzku s producentkou sice přinesla Gottová potvrzení od lékaře, přesto by její chování mohlo mít ještě dohru, tím spíš pokud se sama začala ohánět právníky. „Nenechám se sebou nikoho zametat, ani Ivanu Gottovou. Jak si vůbec mohla dovolit oznámit mi, že určila, že za ni bude hrát někdo jiný? Pak přišla s nemocí, mluvila také o právnících,“ hřímá Krahulíková podle webu Super.cz. Svou účastí na Šípových narozeninách totiž Gottová sama zpochybnila závažnost svých zdravotních problémů a nahrála argumentu, že její tvrzení o zdravotních problémech mohlo být účelové. A na to jsou hákliví všichni zaměstnavatelé. „My v některých smlouvách máme klauzuli, že máme právo přezkumu zdravotního stavu. Existují totiž případy, kdy se herci hází marod schválně,“ potvrdil deníku Aha! jiný muzikálový producent Oldřich Lichtenberg, který v minulosti s Gottovou už také spolupracoval.

Došlo jí, že přestřelila?

Po pátečním ‘vltavském‘ mejdanu Gottové nejspíš teprve došlo, jak moc je na očích veřejnosti a že její přítomnost rozhodně médiím neunikla, a tak se honem snažila napravit, co se dá. V sobotu večer vydala oficiální vyjádření, v němž uvedla, že se zranila, a proto nemůže momentálně v divadle hrát. „Emu Krahulíkovou jsem požádala o přerušení mého účinkování v muzikálu, a to v okamžiku, kdy jsem měla jistotu, že můj aktuální zdravotní stav mé účinkování vylučuje, a současně s vědomím, že existují rovnocenné alternace. Vzhledem k mému úrazu v divadle moje zdravotní potíže nebyly a nejsou pro produkci muzikálu žádnou novinkou.“ To ale vidí každá z dam úplně jinak. „Do té schůzky nikdy žádný problém nezmínila,“ řekla Krahulíková.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská