Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Sobecká, egoistická, nevěrnice… Když má roli, kašle nejobsazovanější herečka i na rodinu. Co všechno ještě pořád tají? Tajnosti slavných

10.05.2015
Sobecká, egoistická, nevěrnice… Když má roli, kašle nejobsazovanější herečka i na rodinu. Co všechno ještě pořád tají? Tajnosti slavných

Foto: ČT

Popisek: „Obdivuji, když se někdo pro něco obětuje, ale já taková prostě nejsem," přiznává otevřeně herečka Aňa Geislerová.

Divoká zrzka je proslulá nejen hereckými výkony, které kritika hodnotí velmi vysoko, ale také svou svérázností. A notnou dávkou skandálů, od opileckých scének na veřejnosti až po údajnou sexuální nevázanost. Jaká je opravdu?

S médii se sice moc ochotně nebaví, když už ale k tomu přece jen dojde, pak je upřímná, rázná a trvá na tom, že všechno, co na sebe prozradí, musí být zveřejněno přesně tak, jak to řekla. Aňa Geislerová je zkrátka samorost. Říká, co si myslí, ráda se baví, a když to někdy trochu přežene a bulvár díky tomu přijde s novým skandálem, mávne nad ním rukou. Říká, že chce, aby ji lidé znali takovou, jaká opravdu je.

Chtěla se stát slavnou topmodelkou

Narodila se 17. dubna 1976 v Praze do rodiny japanologa a výtvarnice a má sestry Lenku a Ester, která je rovněž herečka. K herectví tíhla Aňa už odmalička. „Všichni v rodině se pohybujeme v kreativních oborech, jsme taková múzicko-bohémská rodina, v jedné větvi máme samé umělce,“ prohlásila Aňa Geislerová v rozhovoru pro agenturu SITA. A o jejím bohémském životě by se dal pomalu napsat román.

Sestry Geislerovy (zleva) Lenka, Aňa a Ester

Sestry Geislerovy (zleva) Lenka (Lela), Aňa a Ester

Nejprve toužila po kariéře v modelingu, na přehlídkových molech v italském Miláně se objevovala již ve čtrnácti letech. Jejím idolem se stala slavná česká topmodelka Eva Herzigová. „Z fotek působí dojmem, že je tvrdá, ostrá, sexy krasavice, ale když ji člověk pozná, zjistí, že má obrovské charisma,“ upozornila Aňa a dodala: „ Kdykoli se na ni dívám, zdá se mi, že má v obličeji cosi dětského, okouzlujícího.“ Slávy svého vzoru ale nakonec ani dosáhnout nemohla, protože dala přednost herectví. S Evou se ale seznámila již v patnácti na jednom večírku v Paříži, později ji pak jeden módní časopis za ní vyslal, aby s ní udělala rozhovor. „Začali jsme při obědě, potom z toho byla káva a nakupování a celý ten rozhovor byl téměř nepoužitelný, protože jsme okamžitě sklouzly k těm nejosobnějším věcem,“ přiznala.

Ze školy utekla kvůli herectví

Radikální zlom v jejím životě nastal v roce 1991, když dostala první filmovou roli v komedii úspěšného tvůrčího tria Trojan – Hřebejk – Jarchovský Pějme píseň dohola. Vzápětí po ní ‘sáhl‘ začínající režisér Filip Renč, student třetího ročníku FAMU, a nabídl jí hlavní roli v dramatu Requiem pro panenku. K roli se vlastně dostala úplnou náhodou, na konkurz původně přišla pouze jako doprovod. Jako Marika, která se dostává vlastně omylem do ústavu pro postižené dívky, odbornou i laickou veřejnost doslova uchvátila. Snímek byl na svou dobu mimořádně úspěšný, vydělal téměř šest milionů korun. A současně se zrodil Anin první skandál – bulvár ochotně zásoboval čtenáře informacemi o údajném milostném vztahu tehdy čtyřiadvacetiletého Renče a o osm let mladší nezletilé dívky.

S Filipem Renčem v Requiem pro panenku

S Filipem Renčem v Requiem pro panenku

Kvůli herectví nemá Aňa ani dokončené střední vzdělání. Sice začala studovat na pražské konzervatoři, zavalila ji však řada filmových nabídek, a tak ze školy odešla. V roce 1999 ocenila filmová a televizní akademie soškou Českého lva její výkon v Návratu idiota, který natočil Saša Gedeon podle klasického románu F. M. Dostojevského. Poté získala toto ocenění ještě několikrát, například za snímky Želary, Štěstí či Kráska v nesnázích.

Ani jí podnikání nevyšlo

I Aňa se zařadila mezi celebrity, které se pokusily podnikat. V poklidné luxusní vilové čtvrti, nedaleko známého pražského hřbitova Malvazinky, si otevřela zajímavou kombinaci lahůdkářství a cukrárny, kde se kromě standardního sortimentu prodávaly exkluzivní lahůdky a lákala sloganem „Snídejte šampaňaské!". Trávila v ní téměř veškerý volný čas, první dva měsíce provozu byla prý v podniku dokonce nepřetržitě a stranou musela jít i práce.

Anina cukrárna v Praze 5

Anina cukrárna v Praze 5 na Malvazinkách existuje stále, ale už bez Ani

K Anině cti je třeba dodat, že jako jedna z mála neotravovala se svým podnikem média a nesnažila se ho formou různých rádoby křtů a domluvených sledovaček propagovat. Možná ale právě to byla osudová chyba, protože se její firma potýkala od samého počátku s nezájmem potenciálních zákazníků. V cukrárně s mottem Snídejte šampaňské v Praze 5 bohužel téměř nikdo nesnídal, a tak herečka po dvou letech cukrárnu prodala. Na podnikání však nerezignovala úplně a vzápětí se pokusila prorazit do světa módních návrhářů. Její limitovanou kolekci pro ženy však řada módních policistů drsně zkritizovala.

Lásku k alkoholu zdědila po tátovi

O Aně je známo, že se ráda napije něčeho dobrého, a s kamarádkou Táňou Vilhelmovou bývají vždy ozdobami těch nejdivočejších večírků. „Miluji alkohol po otci… Nikdy se ho nevzdal a brzy na to umře,“ přiznala upřímně koncem roku 2008 v rozhovoru pro magazín Šťastný Jim a její proroctví se splnilo neuvěřitelným tempem. Již po pár týdnech, pouhý den před svými šedesátinami, známý japanolog Petr Geisler zemřel – v nemocnici podlehl cirhóze jater.

S kamarádkou Táňou Vilhelmovou pořádá tradiční Vánoční bazar v Mokré čtvrti

S kamarádkou Táňou Vilhelmovou pořádá tradiční Vánoční bazar v Mokré čtvrti

S těžkou nemocí se Geisler potýkal již pod konce 80. let, nikdy si ale své zdravotní problémy nepřipouštěl. Dál žil naplno a na rady lékařů příliš nedbal. Po jeho pohřbu rodina uspořádala večírek v Divadle Na Zábradlí. Sál byl vyzdoben kaligrafiemi zesnulého a hrály se jeho nejoblíbenější písničky. Okna sálu ale nechali pozůstalí pro jistotu zalepit a vyhlásili přísný zákaz vstupu novinářů.

Rodina to prostě musí zvládnout

Geislerová je provdána za divadelního režiséra Zdeňka Janáčka a má tři děti – Bruna Fidelia, Stellu Ginger a Maxe. Před dvěma lety prošlo jejich manželství krizí, herečka po jistou dobu chodila s velmi bohatým podnikatelem Martinem Shenarem a v bulváru se objevily spekulace, že otcem jejího třetího dítěte je právě on. I tehdy se Aňa odmítla ke svému soukromí vyjadřovat, jak je koneckonců jejím zvykem, a tak ‘zaručené informace‘ nikdy nepotvrdila, ani nevyvrátila. Před třetím porodem se ale k manželovi vrátila a kvůli mateřským povinnostem dokonce chyběla na slavnostní premiéře filmu Líbánky na festivalu v Karlových Varech, kde obvykle tvoří s Táňou Vilhelmovou nejsledovanější dvojku.

S manželem Zdeňkem Janáčkem

S manželem Zdeňkem Janáčkem

Navzdory mateřským povinnostem herečka dál natáčí jeden film za druhým a její rodina to prostě musí akceptovat. „Obdivuji, když se někdo pro něco obětuje, ale já taková prostě nejsem. Jsem spíš sobec, egoista, který miluje svoji práci. Mám problém se jí vzdát a opustit ji. Každému to říkám, všichni to o mně vědí,“ řekla Blesku a dodala: „Nejsem trpělivá, klidná, laskavá a starostlivá maminka. Rodina to musí beze mě zkrátka zvládnout! Ale ne, přeháním. Je ale pravda, že když pracuji, tak prostě pracuji. A když nepracuji, ráda se starám o děti a domácnost. Ale to se pak už zase těším, až za prací vyrazím.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace