Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Leoš Mareš je sám o sobě značka. Všichni si myslí, že ho znají, ale… Jaký je doopravdy, kolik má ve skutečnosti peněz a proč tak zbožňuje Faltýnovou? Tajnosti slavných

02.05.2015
Leoš Mareš je sám o sobě značka. Všichni si myslí, že ho znají, ale… Jaký je doopravdy, kolik má ve skutečnosti peněz a proč tak zbožňuje Faltýnovou? Tajnosti slavných

Autor: Blažek

Popisek: Leoš Mareš se stal tváří značky Blažek, výrobce pánské luxusní módy

Původně chtěl být hvězdou popu, jeho zpěv ani image ‘pána kožichů‘však moc nezabraly. Přesto to nevzdal, protože chtěl být slavný. Stal se jedním z nejpopulárnějších moderátorů a zásobuje bulvár milostnými skandály. Jaký je doopravdy?

Jeho Ranní show na radiu Evropa 2 se stal fenoménem. Zazářil na obrazovce jako moderátor, a poté i jako porotce populární pěvecké soutěže. Nikde se nemusí představovat, každý ho zná. Zkrátka dosáhl toho, co si předsevzal. „Já už si ani nepamatuju dobu, kdy to tak nebylo. Být slavný je můj denní chleba. Vždy jsem po tom toužil a nyní nebudu pokrytecky říkat, že mě to obtěžuje. Jsem šťastný, že to tak je, je to moje práce, kterou miluju,“ řekl 'skromný' Leoš Mareš před dvěma lety CentrumNews.cz.

Jak přežít vlastní smrt

Začínal v roce 1994 u mikrofonu regionálního chebského rádia Egrensis, o tři roky později přišel do Prahy, do redakce Evropy 2. Koncem června 1998 začal konečně moderovat populární Ranní show. I když se brzy stal populárním, jeho pokus zaujmout a prorazit na české hudební scéně s image, podpořenou chlupatými kostýmy, vyzněl spíš komicky a dodnes mu ho občas média připomenou jeho tehdejší přezdívkou Pán kožichů. V druhé polovině 90. let zpíval jakýsi podivný rap a chodil oblékaný zásadně v kožichu, i když bylo venku třeba třicet ve stínu.

Pán kožichů

Pán kožichů

V roce 2001 se poprvé objevil na obrazovce s mikrofonem v ruce v pořadu Prásk, po dvou měsících ale Nova dospěla k závěru, že tudy cesta nepovede. Přesto Mareš nevzdával pěveckou kariéru a vzápětí vydal své první album Tři slova. Prodalo se ho více než 40 000 kusů, i když kritici nechápavě kroutili hlavami a hudební experti padali do mdlob. Pak konečně přišla příležitost, kterou dokázal naplno zužitkovat. Navzdory tomu, že reality show televize Nova Big Brother zůstala ve sledovanosti za konkurenčními VyVolenými těžce ‘na chvostu‘, Leoš se osvědčil a rychle se stal ikonou především nejmladších diváků. Management byl spokojen, takže pak už přicházela jedna nabídka za druhou.

Úspěšný mladý muž

Tvář beze stopy únavy, značkové oblečení, drahý mobil a klíčky od luxusního ‘žihadla‘ – to je image, z níž Mareš nikdy nevybočil. Mohl si to dovolit. Poté co se díky moderování především úspěšných televizních reality show vyšvihl mezi nejlépe placené osobnosti v tomto oboru, mohl peníze pomalu přehazovat vidlemi. Například jen tříletá smlouva s Novou, která skončila v roce 2012, mu zaručovala každoročně sedmimístnou částku – mluvilo se o dvou a půl až pěti milionech korun. Navíc tím měl zajištěno moderování mimo jiné i jedné velké televizní show, tedy pobyt na obrazovce nejsledovanější televize v nejsledovanějších časech.

S porotcem Ondřejem Hejmou v show Česko hledá SuperStar

S porotcem Ondřejem Hejmou v show Česko hledá SuperStar

Pak ale nastal obrat, s nímž nejspíš všichni aktéři více či méně počítali. Nikde ve světě totiž neexistuje taková show, v níž by šlo mnohem víc o hvězdnou porotu a moderátory, než o samotné soutěžící. Pěvecká soutěž dostala novou tvář, Mareš se rázem ocitl na volné noze a teprve mohl naplno ochutnat, jak tvrdý je chlebíček v relativně malém rybníčku českého showbyznysu. Stejně jako kdekoli jinde na světě v něm totiž funguje pravidlo, že je každý tak dobrý, jak dobrý byl jeho poslední projekt. A staré přísloví „sejde z očí, sejde z mysli“ v něm platí do puntíku.

Své honoráře prý už raději neprozrazuje

Zpočátku se vůbec netajil tím, kolik za kterou práci dostane. Bral to prý tak, že v zahraničí je to normální. Jenže v Česku tím zabrnkal především prostřednictvím bulvárních médií na strunu závisti a vyvolal vlnu negativních reakcí. „Na druhou stranu se negativním reakcím lidí nedivím. Doba je těžká, z ekonomického hlediska je mi jasné, že se lidé trápí a mají starosti,“ prohlásil Mareš, který se navzdory svým luxusním vozům, oblekům a vilám snažil své fanoušky přesvědčovat, že stále ví, kolik stojí v obchodě chleba a jak obtížně na něj mnozí vydělávají.

Umění vydělat na čemkoli dovedl v českých podmínkách téměř k dokonalosti

Umění vydělat na čemkoli dovedl v českých podmínkách téměř k dokonalosti

Z pozice nejžádanějšího moderátora, kterou se mu podařilo svým ‘svěřováním‘ médiím rychle vybudovat, uměl však mistrně získat mnohem víc. Tu prohodil v Ranní show, co ho baví nebo co má rád, tu byl vyfocen, jak si ‘kupuje‘ telefon nebo televizi či hraje poker, jindy zase prodával boty... Žádná jiná česká celebrita nedokázala roztočit takový kolotoč peněz jako on. Asi nejdále zašel, když se v roce 2010 objevil při moderování Talentmanie v obleku z hovězího masa a tvrdil, že jde o výsledek prohrané sázky se šéfem Sazky Alešem Hušákem. Později vyšlo najevo, že měl se Sazkou uzavřenou smlouvu o propagaci. Televize se od něj distancovala, protože šlo o skrytou reklamu, za kterou hrozí mastná pokuta. Po pádu Sazky hbitě přesedlal a stal se tváří Tipsportu, zároveň byl tváří sítě kasin Magic Planet… zkrátka nebylo moc míst, kde by se odněkud neculil. Ze své zkrátka dokázal ‘vytřískat‘ téměř nemožné.

Dokonalý muž nevyšel

Dlouhá léta stala po jeho boku přítelkyně Monika Poslušná, která mu porodila syny Jakuba a Matěje. A tak aby konečně dostál své pozici opravdového solidního chlapa, v roce 2008 z ní konečně udělal na zámku Jemniště paní Marešovou. Svůj životní styl však nezměnil, a tak již po dvou letech si bulvár vychutnával jeho zradu rodiny, zhrzenou Moniku a následné Leošovy románky s modelkami. „Marešova image se v posledních letech strašně poškodila,“ řekl Reflexu před dvěma lety zdroj z televize Nova, jenž si nepřál být jmenován. „V roce 2008 mu vycházelo všechno, protože to byl táta od rodiny, fajn a inteligentní kluk, který se vypracoval. I proto si mohl dovolit mávat kolem sebe luxusními auty a penězi – lidé mu to díky téhle jeho image i přáli. Teď je z něj najednou floutek z Pařížské, co se obléká jako někdo o deset let mladší a s kým už nechcete mít tak moc společného.“

Svatba s Monikou měla být součástí jeho proměny v seriózního muže

Svatba s Monikou měla být součástí jeho proměny v seriózního muže

Zdá se, že se Leoš Mareš ocitl takzvaně za zenitem mnohem dřív, než očekával. Jeho honoráře prý poklesly ze šestimístných sum na pětimístné, a i když rozhodně stále ještě má své fanoušky. A nelze mu upřít, že moderátorskou profesi ovládá na jedničku. Jenže na něj tvrdě doléhá tvrdá konkurence. Přinejmenším třeba v podobě vrstevníka Libora Boučka, který ze sebe dokázal včas setřást pověst přemoudřelého kluka, drží se stranou skandálů a snaží se znovu prorazit s dospělou image. A daří se mu to na rozdíl od Mareše, který jakoby stále nedokázal dospět a s duší hyperaktivního puberťáka v luxusním manažerském obleku jen uvízl.

Život ve třech, který trvá už moc dlouho

Jeho současné image příliš nepřispívá ani nekonečný vztah s modelkou Petrou Faltýnovou, s níž se tolikrát rozešel a zase usmířil, že to již působí jako účelové informace, které mají prostřednictvím bulváru znovu probudit umdlévající pozornost veřejnosti. Informace v médiích o Marešovi, které by se týkaly jiného tématu, aby hledal se svíčkou v pravé poledne. Tu a tam se objeví i novinka ze života jeho synů a jejich matky Moniky, která spokojeně žije v ústraní, užívá si luxusu a údajně občas dokonce hlídá její děti Leošova milenka Faltýnová.

S Petrou Faltýnovou na filmovém festivalu v Karlových Varech

S Petrou Faltýnovou na filmovém festivalu v Karlových Varech

Zatímco bouřlivé novinky z jejich intimního života přechází Petra poměrně v klidu, Leoš kolem nich vždy uspořádá téměř divadelní představení a okamžitě neopomene prozradit své nejniternější pocity na sociálních sítích. Když už má Petra dost jeho dětinských výlevů, sbalí kufry a odletí do Miami za svým miliardářem. Po návratu ji Leoš zahrne kyticemi a vyznáním lásky a jejich 'milostný' scénář se monotónně opakuje stále dokola, jen s drobnými obměnami. Otázkou zůstává, zda je na krásné modelce Leoš Mareš opravdu tak citově závislý, nebo je Petra Faltýnová především jeho sparing partnerka, která mu pomáhá v pravidelných intervalech znovu na sebe upozornit.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace