Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hodně nechutný vtip: Zaživa pohřbili populárního moderátora. Kdo za tím stojí, kam až může zajít nenávist a co na to naše psycholožka?

29.04.2015
Hodně nechutný vtip: Zaživa pohřbili populárního moderátora. Kdo za tím stojí, kam až může zajít nenávist a co na to naše psycholožka?

Autor: Countryworld

Popisek: Bavič Petr Novotný naštěstí bere nechutný vtip nenávistného anonyma sportovně

Kdekoho ta zpráva vyděsila, jen údajný zesnulý ji bere naštěstí s humorem. Do některých redakcí totiž dorazil e-mail se ‘zaručenou‘ zprávou neznámé pisatelky, že zemřel populární bavič Petr Novotný. Je to jen nechutná pomsta za ostrý jazýček jeho syna, nebo snaha poškodit moderátorovo podnikání?

Vulgarity, nechutnosti, agresivní reakce… Na sociálních sítích a v internetových diskusích to není nic mimořádného a často ani není v silách administrátorů všechny takové projevy ‘duševního průjmu‘ eliminovat. Mnozí již měli tu ‘čest‘ s útoky, které spadly i do jejich e-mailové pošty. To co dorazilo nyní do schránek některých redakcí, je však již nejen za hranicí slušnosti – neznámý pisatel totiž oznámil, že zemřel moderátor Petr Novotný.

Zlomyslný vtipálek pohřbil známého baviče

„Dobrý den, mám pro vás tip, ověřte si zprávu, že Petr Novotný zemřel,“ rozeslala neznámá pisatelka, zřejmě se smyšleným jménem, některým redakcím. Její obdržení potvrdil server VIPStory.cz s tím, že v prvním okamžiku si nikdo nebyl jistý, zda informace opravdu není pravdivá. A tak nezbývalo než se pokusit co možná nejšetrnějším způsobem ji ověřit. Naštěstí ji oběť nechutného žertíku vzala sportovně. „Jsem zdráv, žiju a jsem v pořádku,“ prohlásil optimistický Petr Novotný.

Život ohrožující zdravotní komplikace postihla známého baviče koncem října 2013 přímo na letišti Václava Havla, těsně před odletem do Spojených států. Naštěstí jeho přátelé okamžitě přivolali pomoc, takže byl urychleně převezen do Vojenské nemocnice ve Střešovicích. Lékaři u něj diagnostikovali mozkovou příhodu po ucpání cévy a zúžení krčnice a zamířili s ním rovnou na operační sál. Zachránili mu život, zpočátku Novotný některé lidi nepoznával, vražedný útok nemoci se však naštěstí nepodepsal na jeho mobilitě. Jeho stav se sice rychle zlepšoval, dlouho však měl potíže s výslovností některých slov. Přesto neztrácel svůj pověstný elán, což zřejmě sehrálo při rehabilitaci velmi významnou roli.

Čtěte také:

Stav baviče Petra Novotného je velmi vážný, některé přátele prý ani nepoznává. Co se stalo? Tajnosti slavných

Nechutný vtip, nebo pomsta?

Zpráva, která zašla daleko za hranici dobrého vkusu a slušnosti, zřejmě cílí prostřednictvím otce na jeho syna, ‘protekčního spratka‘ Pavla Novotného. Ten opravdu v českém showbyznysu kdekomu pořádně leží v žaludku, protože si ani trochu nebere servítky. A hlavně mu nic neunikne, takže se během let svého působení v novinářské branži dostal s některými svými ‘terči‘ i do ostrého sporu. Například s kritikem Janem Rejžkem si jdou soustavně po krku, vystát ho prý nemůže ani moderátorka Gábina Partyšová, herec Ondřej Vetchý ho dokonce pohnal před soud. A údajně prý kvůli jeho článkům dokonce přišla umělecká agentura jeho otce o některé kšefty.

K tak bezprecedentnímu útoku na moderátorovu rodinu se však může uchýlit jedině člověk, který opravdu ztratil veškeré zábrany a soudnost. Neslušné chování a dokonce agresivita podle odborníků neustále narůstá s masovým šířením elektronické komunikace. „Velkou roli v tom sehrává zdánlivá anonymita. Zatímco na veřejnosti by něco takového nejspíš nikdy nahlas nevykřikoval, například v internetové diskusi dá leckdo naplno průchod projevům nechuti, odporu či dokonce nenávisti velmi nevybíravým způsobem, protože se cítí bezpečně skrytý za svou přezdívkou,“ zdůrazňuje doktorka Martina Kovářová.

Nebezpečná úskalí internetu

Psycholožka dodává, že většinou se tak projevují lidé nižší inteligence a jedinci, kteří nemají odvahu postavit se veřejně za svůj názor a přidat k ostrým slovům i své jméno a tvář. Může však za tím být i vážná psychická porucha, která se dlouho úspěšně skrývá v elektronické komunikaci, představující ideální a ‘beztrestný‘ způsob ventilace agresivních reakcí. Dříve či později se ale projeví i v reálném životě.

Negativní emoce pak naplno vytrysknou v okamžiku, když přerostou únosnou hranici a agresor právě nemá možnost nebo je již nedokáže ‘donést‘ až ke klávesnici počítače. „Snižuje se tím šance okolí zaznamenat včas, že se s psychikou jejich blízkého děje něco závažného, a problém může vyvstat, teprve když přeroste v otevřenou agresi,“ varuje Kovářová.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace