Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Modelka, arabská au-pair, přítelkyně hollywoodské star, nenápadná produkční… Kdo vlastně je žena, které se podařilo jako jediné ulovit Karla Gotta? Tajnosti slavných

27.04.2015
Modelka, arabská au-pair, přítelkyně hollywoodské star, nenápadná produkční… Kdo vlastně je žena, které se podařilo jako jediné ulovit Karla Gotta? Tajnosti slavných

Foto: Facebook

Popisek: Z nenápadné brunetky Ivanky Macháčkové se časem vyloupla elegantní dáma, která dokázala nemožné - stala se paní Gottovou. Zde s manželem a Jiřinou Bohdalovou

Podařilo se jí to, po čem zástupy žen marně toužily – stát se manželkou zbožňované legendy. Čím byla slečna Macháčková z Opavy tak výjimečná, že dostala do chomoutu do té doby zatvrzelého starého mládence?

Názory na Ivanu Gottovou jsem velmi rozporuplné. Její fanoušci vyznávají pohádku o chudé holce z Moravy, která ke štěstí přišla. Odpůrci zase tvrdí, že je mimořádně cílevědomá a ambiciózní a leckterý diplomat by se od ní mohl učit, jak jednat s lidmi, aby dosáhl svého. Navíc se jí podařilo to, po čem tisíce žen marně toužily – podařilo se jí dostat do chomoutu nejslavnějšího muže české pop music. A protože je navíc o třicet šest a půl roku mladší než on, není divu, že ji kdekdo začal považovat za zlatokopku.

Výjimečně stanula celá rodina pohromadě v pořadu televize Barrandov Exkluziv Kateřiny Brožové

Výjimečně stanula celá rodina pohromadě v pořadu televize Barrandov Exkluziv Kateřiny Brožové

Co všechno ji čeká, mohla Ivana stěží tenkrát do detailů domyslet. Dostala se do hledáčku veřejnosti i médií, byla po drobnohledem doslova na každém kroku. Každá její nová kabelka se stala ‘důkazem její ziskuchtivosti‘, každé její slůvko bylo bulvárními médii stokrát obráceno ve snaze najít něco, co by mohlo přiživit zášť Gottových fanynek. Lásku a domácí pohodu by sice Gottovi všechny přály, mnohé však jedině po svém boku. A tak jejich nechuť ke zpěvákově partnerce se stala především pro bulvární média super kšeftem, který spolehlivě zvedá čtenost.

Potvora, která ho klofla?

Tak leckdo mluvil o bývalé produkční pražského Divadla Broadway, poté co vyšlo najevo, že je novou přítelkyní idolu dívčích srdcí, který vypadal dlouhá desetiletí jako absolutně neulovitelný. Hvězda populární hudby vystupovala do té doby zásadně jako single, i když ve skutečnosti nikdy nebyl sám a postupně se veřejnost dozvěděla i o jeho dcerách. Jenže jak měl poznat, které ženě jde opravdu pouze o harmonický partnerský život? „Dívky zpravidla očekávaly, že mám uprostřed obýváku fontánu, z níž tryská šampaňské,“ prohlásil kdysi.

V počátcích vztahu

V počátcích vztahu

Nenápadná produkční s postavou modelky se po jeho boku začala objevovat pravidelně na veřejnosti na přelomu tisíciletí a dlouho o sobě neslyšela nic jiného než ‘ta od Gotta‘. Takových už sice byla řada, Ivana Macháčková se však stala první v Mistrově životě, s níž se rozhodl opravdu žít. Dal jí klíče od své vily a byl tu proti dřívějšku ještě další rozdíl – první dcera Charlotte Ella, kterou mu porodila 30. dubna 2006 stejně jako předcházející partnerky za svobodna, byla prý na rozdíl od starších zpěvákových dcer Lucie a Dominiky dítětem chtěným a plánovaným.

Uzavřená holka z Moravy

Rodačka z Opavy Ivana Macháčková to neměla odmalička lehké. Narodila se do skromného prostředí, rodiče se rozvedli, když jí byly čtyři roky. A rok nato přišla tragédie – jejího o dva roky staršího brášku Přemysla srazilo cestou do školy auto. „Pamatuju si, jak se o mě staral, oblékal mě a vodil do školky. Miloval mě. Byla jsem pro něj princezna. A taky si dobře pamatuju, jak jsme jednou po rozvodu rodičů leželi společně s maminkou v posteli, a bráška vyslovil přání, že by chtěl za tatínka Karla Gotta,“ prozradila úplně poprvé před devíti lety serveru Ona.iDnes.cz rodinné tajemství, které ji nikdy nepřestane trápit. „Než zemřel, seděla u něj maminka ještě tři dny v nemocnici. Nemohla jsem tomu uvěřit,“ povzdychla si.

V muzikálu Přízrak Londýna - Ivana vždy toužila hrát divadlo, splnilo se jí to ale až po letech

V muzikálu Přízrak Londýna - Ivana vždy toužila hrát divadlo, splnilo se jí to ale až po letech

Zůstaly samy, maminka ji vodila do hudebních, výtvarných a tanečních kroužků, aby přišla mezi děti, moc to ale prý nepomáhalo. „Měla jsem hrozný strach, že už pro mě nikdy nepřijde a zůstanu úplně sama,“ svěřila se s tehdejšími pocity. Později si maminka našla nového partnera. Svého otce Ivana vídala jen párkrát do roka, protože pracoval jako geodet v Rusku, takže k sobě našli cestu až mnohem později. Životní ztráty vynahrazovalo jí i mamince narození mladšího bratra Pavla, kterého společně ze všech sil rozmazlovaly.

Začínala s Miss Žídkovou

Málokdo ví, že Ivaniny modelingové ‘parametry‘ nejsou náhodné a díky nim si dřív často přivydělávala. „Když jsem dospívala, byla jsem hodně vysoká a maminka viděla, že být největší ve třídě na mě nemělo zrovna pozitivní vliv a spíš mě to trápilo. Proto mě přihlásila na krajskou soutěž miss i do modelingové agentury,“ přiznala po letech v rozhovoru pro Revue.iDnes.cz. V modelingu byla její výška naopak výhodou, a tak brzy předváděla na módních přehlídkách na Opavsku. „Začínala jsem tehdy s Monikou Žídkovou, často jsme spolu předváděly, ale ona později odešla do Prahy,“ zavzpomínala na své první zkušenosti s modelingem.

Kamarádka Monika Žídková ji představila Karlu Gottovi

Kamarádka Monika Žídková ji představila Karlu Gottovi

Odmalička chtěla být herečkou, hrála v Opavském divadle a přála si studovat konzervatoř. Jenže rodiče, kteří pracovali celý život v nemocnici, z ní chtěli mít lékařku, a tak vystudovala zdravotní školu. Po maturitě to dvakrát zkoušela na DAMU i JAMU, jenže ji nevzali. Probrečela prý několik nocí a pak se přidala ke kamarádce, která právě odjížděla do Spojených států jako au-pair. Nejprve pracovala u arabské rodiny v New Jersey, starala se o postižené děti i úklid celé obrovské vily. Skončila to útěkem ke kamarádce. „Jediné slovo, které si arabsky pamatuju, je jala – dělej,“ říká Ivana.

Láska z Hollywoodu

Pak už měla na zaměstnavatele větší štěstí, a tak mohla začít v New Yorku chodit i do kurzů herectví, zpěvu a tance. Jednou se šla v San Francisku podívat na natáčení filmu Hra a v davu přihlížejících padla do oka Michaelu Douglasovi. Pozval ji na večeři, která se pak protáhla na dva krásné roky. Byl prý galantní, velmi vtipný, milý a zábavný a vztah jim vydržel až do Ivanina odjezdu ze Spojených států.

Dva její osudoví muži - Michael Douglas a Karel Gott - se loni setkali v Praze

Dva její osudoví muži - Michael Douglas a Karel Gott - se loni setkali v Praze

Snila o tom, že jednou bude moderovat, hrát v divadle a mít vlastní talkshow. Jenže když se ve dvaadvaceti letech vrátila do Prahy, všechno bylo jinak. „Objížděla jsem rádia a televize, chodila po konkurzech, dělala kamerové zkoušky, ale všechno šlo postupně do ztracena. I moje sebevědomí. A tak jsem se rozhodla, že se raději budu pohybovat za kamerou než před ní,“ prozradila. Využila své dobré angličtiny a začala pracovat jako asistentka zahraničních herců a režisérů. Později začala pracovat jako PR manažerka v pražském Divadle Broadway.

…a zase ta Monika

Miss České republiky 1995 a Miss Europe 1995 Monika Žídková se zasloužila o Ivanino seznámení s Karlem Gottem – ve foyer pražského Kongresového centra je 6. února 1999 představila na slavnostním na předávání cen TýTý ’98. Gott si prý řekl o její telefon, Ivana mu však prý správné číslo nedala, protože věděla, že má přítelkyni, a i ona byla v té době zadaná.

30. června 2006 při slavnostním otevření muzea Gottland ve zpěvákově jevanské vile

30. června 2006 při slavnostním otevření muzea Gottland ve zpěvákově jevanské vile

Dlouho se jen přátelili a jeho pozornost jí samozřejmě lichotila. „Zamilovanost přicházela postupně, což jsem nikdy předtím nepoznala,“ prohlásila v rozhovoru. Od roku 2001 se začala Ivana objevovat po Karlově boku jako oficiální přítelkyně, nadále se ale jen navštěvovali.

Klíčová rozhodnutí pod hrozbou smrti

Jejich vztah se začal měnit, poté co zpěvák v den svých 64. narozenin 14. července 2003 zkolaboval ve své vile, příčinou byla lehká mozková příhoda. Studovaná zdravotní sestra mu poskytla první pomoc, zavolala sanitku a poté se objevovala ve vile nad Bertramkou stále častěji. Koncem roku 2004 zažili společně přímou konfrontaci se smrtí, když se rozhodli prožít vánoční svátky s přáteli na Maledivách, přes něž se 26. prosince přehnala ničivá vlna tsunami. Karel s Ivanou přežili jen zázrakem a domů se vrátili otřesení. Prožité drama je ještě víc sblížilo. Začali spolu bydlet, uvažovat o miminku a Ivana vybojovávala své první bitvy s bulvárními novináři.

Den, o němž tisíce žen marně snily

Den, o němž tisíce žen marně snily

První dcera Charlotte Ella se jim narodila 30. dubna 2006, Ivana nastoupila na mateřskou, do Prahy se přistěhovala její maminka Blanka, aby jí pomáhala, a Karel sliboval, že bude mnohem víc doma. To se ale nestalo. V lednu 2007 zpěváka velmi zasáhla smrt jeho přítele, hudebního skladatele Karla Svobody. Možná pod dojmem této tragédie chtěli dát větší prostor životu a na podzim téhož roku Ivana podruhé otěhotněla, což se jí poměrně dlouho dařilo tajit. Když byla ve čtvrtém měsíci, konečně se stala paní Gottovou. Vzali se 7. ledna v 2008 v Las Vegas, obřadu se zúčastnily dcerka Charlotta Ella a nevěstina matka Blanka. Veškeré formality a přípravy sňatku zabraly prý pouze pár dnů a Mistrovi se opět podařilo stoprocentně vše před českými médii utajit. Bývalá produkční Ivana Macháčková dokázala to, co několik generací žen považovalo za téměř nemožné – žít se zbožňovanou legendou Karlem Gottem, založit s ním rodinu a stát se právoplatnou paní ve vile nad Bertramkou, i když tvrdí, že vlastně ani netuší, jak se jí to povedlo. Nebo spíš není ochotná prozrazovat své tajné ženské fígle.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace