Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Mediální pauza Ivany Gottové je prý jen zástěrka. Proč změny otřásají Bertramkou v základech a jaký tajný plán kuje s televizí Prima?

27.04.2015
Mediální pauza Ivany Gottové je prý jen zástěrka. Proč změny otřásají Bertramkou v základech a jaký tajný plán kuje s televizí Prima?

Autor: Facebook

Popisek: Ivana Gottová koncem června skončí ve VIP zprávách, prý si dopřeje časově neomezenou pauzu, aby se mohla více věnovat rodině. Jejímu vysvětlení však téměř nikdo nevěří

Známé sídlo na pražské Bertramce prožívá přímo revoluci. Série významných změn, které rodina Karla Gotta od počátku roku veřejně oznámila, napovídá, že se opravdu něco děje. Je za tím opravdu zpěvákova touha po poklidném rodinném životě, nebo velké ambice jeho manželky?

Zpráva, že Ivana Gottová odchází z VIP zpráv televize Prima, zapůsobila jako bomba. Po pěti letech prý manželka zbožňovaného Zlatého slavíka odchází z pořadu dobrovolně, aby si dopřála mediální pauzu a mohla se naplno věnovat rodině. Novinek na Bertramce je však již celá série. Jen před pár dny oznámil Karel Gott, že v jeho službách končí manažerka, a nadále nebude zaměstnávat ani svého tajemníka. Odpůrci jeho ženy za tím vidí její snahu ovládnout Mistrovy finance.

Bude Ivana zachraňovat Primu?

Kdyby začala Ivana Gottová počítat své příznivce a odpůrce, k mnohem vyššímu číslu by došla u těch, kteří ji ‘právě nemusí‘. Důvodů je celá řada, od zhrzených fanynek, jimž vyfoukla srdce zbožňovaného Zlatého slavíka, přes kritiky všech generací, závidějící život v bezstarostném blahobytu, až po některé herce a moderátory, kteří ji považují za amatérku se slavným jménem, která jim bere kšefty. Proto jí ‘touhu dát si časově neomezenou pauzu v moderování VIP zpráv‘, pro niž se podle vyjádření v oficiální tiskové zprávě rozhodla kvůli rodině, které se chce víc věnovat, příliš nevěří.

Tváří VIP zpráv byla Ivana Gottová od jejich startu v roce 2010

Tváří VIP zpráv byla Ivana Gottová od jejich startu v roce 2010

„Za celou věcí tedy hledejte všechno, jen ne to, co je v tiskové zprávě,“ upozorňuje na svém serveru eXtra.cz ‘protekční spratek‘ Pavel Novotný. Jedním z důvodů Ivanina odchodu podle něj samozřejmě může být i skutečnost, že se divákům VIP zpráv již takzvaně okoukala. Koneckonců i její hlasová lektorka Jana Postlerová připustila, že práce s ní byla zpočátku obrovská dřina. Musela se prý naučit správně dýchat, frázovat i změnit výslovnost. Před kamerou je sice elegantní, ale podle odborníků stále poněkud nevýrazná. Navíc se o jejím možném odchodu z obrazovky mluvilo již měsíce, údajně ale vedení Primy čekalo, až jí to samotné dojde, protože nikdo neměl odvahu říci na rovinu Gottově manželce, že už ji v televizi nechtějí.

Důvodem však může být i programový průšvih, které právě televizí otřásá. Podle Novotného je možné, že „Obzinová a Prima připravují půdu pro nasazení herečky, zpěvačky, muzikálové a operetní divy, autorky cédéček s mluveným slovem, hospodyně, ředitelky a manažerky Karla Gotta a šéfky tiskového odboru Bertramky do jiného formátu v podzimním schématu, které po spektakulárním průšvihu se zrušenou Prima hodinkou… už asi bude dávat dohromady nový ředitel programu“.

Manažera prý Gott nepotřebuje

Ivanin odchod z VIP zpráv není jedinou významnou změnou ve zpěvákově životě. Zdá se, že v posledních době je v jeho sídle na Bertramce opravdu všechno vzhůru nohama. Jen pár dní uplynulo od zprávy, že se Karel Gott rozchází se svou blízkou spolupracovnicí, manažerkou Jaroslavou Herzerů. Ukončení spolupráce potvrdil Zlatý slavík médiím s vysvětlením, že vlastně klasický management ani nepotřebuje, protože ho nikdo nemusí nabízet jako neznámého zpěváka – zájemci o jeho vystoupení se hlásí sami.

Karel Gott s Jaroslavou Herzerů

Karel Gott s Jaroslavou Herzerů

Inženýrka Jaroslava Herzerů pracovala pro Gotta téměř pětadvacet let, dlouhá léta však jako účetní. Jako jeho manažerka začala působit až v roce 2010, poté co odešel od Františka Janečka. Nyní se ale Zlatý slavík rozhodl, že úplně postačí, když mu diář a termíny ohlídá jeho žena – sama se prý nabídla. Ivana Gottová se zřejmě aktivně zapojí i do vyjednávání podmínek. A nezbytnou administrativu, tedy produkční záležitosti, faktury, účty, daně… obstará Ludmila Sekaninová z Divadla Broadway, kde dřív Gottová pracovala. „Celý tým mi ji doporučil, je to velmi zkušená paní, která svou práci umí skvěle," řekl Karel Gott serveru super.cz.

Padáka dostal i tajemník

Kromě manažerky v podstatě končí po třiceti letech spolupráce i zpěvákův tajemník Jan Adam. Pomáhat mu prý ale bude občas i nadále, protože je v některých věcech nenahraditelný. K jeho povinnostem patřilo především hlídat diář a řešit všechny provozní problémy, pomáhat vyřizovat poštu a spravovat fotoarchiv. Vystupoval však i jako tiskový mluvčí a spravoval web a Facebook v několika jazycích. Rovněž zajišťoval autorizace českých textů k zahraničním písním, spolupracoval s německým managementem a fan kluby, podílel se dramaturgicky na albech i koncertech, jednal s hudebními skladateli a textaři. A hlavně byl k dispozici 24 hodin denně.

Karel Gott s Janem Adamem na besedě v klubu Iuridica

Karel Gott s Janem Adamem na besedě v klubu Iuridica

Poprvé se rodák z Pardubic setkal s Karlem Gottem v roce 1975, když ho teta vzala do pražské Lucerny na jeho vánoční koncert. S tímhle zpěvákem jednou tak spolupracovat! blesklo mu prý tenkrát hlavou. Pak začal v Praze studovat právnickou fakultu a rozhodl se uspořádat s Gottem besedu na kolejích Větrník. A i když se mu prý všichni smáli, dokázal to. Sice zpěváka půldruhého roku přesvědčoval, nakonec ale Gott v roce 1986 do klubu Iuridica na studentských kolejích opravdu přišel. „Líbilo se mu, jak jsem měl vše připraveno, a hned po skončení besedy prohlásil: Tak v tomhle budeme pokračovat!“ vzpomínal Adam před časem v rozhovoru pro Blesk. Práva sice dokončil, téměř všechno však již zapomněl. Zato tři desetiletí práce pro Zlatého slavíka prý pro něj byly nikdy nekončící školou showbyznysu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace