Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bulvárník Novotný propálil podrazy okolo zveřejnění Grossovy nemoci. Spekuluje se i o otravě celé expremiérovy rodiny a paparazzi chystají dlouhá skla

21.04.2015
Bulvárník Novotný propálil podrazy okolo zveřejnění Grossovy nemoci. Spekuluje se i o otravě celé expremiérovy rodiny a paparazzi chystají dlouhá skla

Autor: ČT

Popisek: S bývalým premiérem Stanislavem Grossem se bude moci veřejnost rozloučit na pražském Vyšehradě ve středu 22. dubna od 8.30 do 10 hodin

Poslední rozloučení s bývalým premiérem Stanislavem Grossem se uskuteční ve středu na pražském Vyšehradě. Zatímco jeho nejbližší žádají média a veřejnost, aby neprohlubovali jejich zármutek, bulvár jejich rodinnou tragédii dál přiživuje senzačními novinkami.

Historicky nejmladší český premiér Stanislav Gross zemřel 16. dubna v pouhých 45 letech a právě nyní prožívají jeho nejbližší ty nejhorší dny vůbec. Období mezi smrtí a pohřbem bývá psychicky extrémně náročné, koneckonců prožila to již většina z nás, takže ví, o čem mluvím. Přesto některá média dál ‘utahují šrouby‘, aby si udržela pozornost veřejnosti.

O vážném zdravotním stavu zesnulého expremiéra Stanislava Grosse prý bulvár věděl již před rokem, výjimečně ale nezapomněl na lidskost kvůli jeho dcerám. Tvrdí to ‘protekční spratek‘ Pavel Novotný, jenž si na největší ‘bombu‘, která určitě trhne všechny dosavadní rekordy ve čtenosti, brousil zuby. „Byla to pro mě před rokem v březnu bomba, tedy věděl jsem, že to bude atomovka i mediálně. Měl jsem jistotu, že umírá, byl jsem první, tedy myslel jsem si to,“ napsal na serveru eXtra.cz.

Novotný obviňuje konkurenci z podrazu

Pak ale Novotný údajně zjistil, že deník Blesk to ví také, jen si tak mimořádnou příležitost nechává ze záhadných důvodů ujít. Proč? „Ty dvě holky o tom nevědí,“ odpověděl mu prý člověk z vedení nejčtenějších novin. Stručná, nicméně jasná odpověď prý okamžitě zabrzdila i novinářskou senzacechtivost Novotného. „Moje žena byla tehdy podruhé krátce těhotná, Grosse jsem osobně znal, jsem prase, ale takové zase ne. Nechal jsem to být,“ tvrdí.

Podle něj to ale byl podraz. V dobré víře vlastně ‘vyslepičil‘ konkurenci žhavou novinku, které se Blesk o dva týdny později hbitě chopil a začal aktuální podrobnosti ze života Stanislava Grosse a jeho nejbližších dávkovat ‘po kapkách‘. „Jako vždycky to šéfredaktor Blesku udělal zkušeně a o trošku lépe než já. Je chytřejší, je zkušenější a věděl, jak na mě. A zůstal přitom člověkem,“ konstatuje ‘dělník bulváru‘ a dodává: „Příště se na nevinné děti vykašlu. Anebo se vykašlu na tuhle práci. Myslíte, že kecám? Nekecám, jen sbírám odvahu. Chci taky do nebe… Ale budu možná chodit o milimetr rovnější než někteří lidé, kterých jsem si ještě nedávno vážil.“

Jak se krůček po krůčku rodí senzace

Grossova předčasná smrt je obrovskou tragédií pro jeho nejbližší, bez ohledu na to, nakolik se expremiérovi podařilo budoucnost své ženy a dcer hmotně zajistit. I kdyby se topily v briliantech, stejně jim nepřestane chybět to nejdůležitější – milující muž, jenž byl doposud středobodem jejich života. Z toho také nyní úspěšně těží média, která píší o plačících dcerách i jejich úspěších. Těží z povahového rysu českého národa, který pragmaticky charakterizuje pořekadlo, že „kamarádovo neštěstí je moje největší radost“. A tak čtenáři politují pozůstalé, někteří si potajmu zlomyslně zamnou ruce, očekávají však nějakou tu pikantnost navíc.

Takovou kostičkou, kterou má veřejnost nyní ohlodávat, je spekulace o Grossově údajné otravě těžkými kovy, která v původní podobě nepůsobila příliš věrohodně, i když opravdu stopové prvky mohl expremiér již před lety v organismu mít. Původně přece pracoval na železnici, kde jsou s takovými látkami zaměstnanci běžně ve styku, takže dřív chodívali na pravidelné lékařské testy stejně jako v dalších, takto zdraví ohrožujících profesích. Když zpráva sama o sobě nezabrala, přidružila se k ní spekulace, že právě těžké kovy mohly odstartovat nevyléčitelnou ALS, která Stanislava Grosse zabila. Tedy úvaha, jež je ještě víc ‘na vodě‘, protože příčiny tohoto onemocnění se doposud nepodařilo odhalit ani renomovaným odborníkům.

Když už se zrodí téma, které čtenáře takzvaně táhne, je potřeba udržet jejich pozornost a napětí dál stupňovat, a tak nyní přišel na řadu i otec zesnulého. „Stejnou nemoc u Grossova tatínka prokázali zhruba o dva měsíce dřív, než se diagnózu dozvěděl jeho syn. Pan Gross je už na vozíku, ale krutou nemoc zvládá překvapivě dobře,“ prozradil údajně Blesku zdroj, který si přál zůstat v anonymitě. Již dříve prý expremiérův otec špatně chodil, nyní ho sousedé dlouho neviděli. Takové spekulace však rázně odmítla vdova Šárka Grossová. „Pokud já vím, tak pan Gross je zdravý. Dorazí i na pohřeb,“ řekla Blesku.

Poslední rozloučení na Vyšehradě

Na poslední cestě doprovodí Stanislava Grosse ve středu 22. dubna v 11 hodin pouze jeho nejbližší, přesto se s ním bude moci rozloučit i veřejnost. Podle informace serveru Lidovky.cz bude rakev se zesnulým vystavena od 8.30 do 10 hodin v Bazilice sv. Petra a Pavla na pražském Vyšehradě. „Rozlučkový obřad se uskuteční bez státních poct, jen v rodinném kruhu a s přáteli,“ stojí v prohlášení, které serveru zaslala Grossova rodina. Ještě před samotným pohřbem mu ale přijde vzdát čest premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

„Úmrtí Stanislava Grosse není senzací, na které by měla parazitovat bulvární média, ale především rodinnou tragédií, která v duších pozůstalých a zejména dětí zanechá hlubokou stopu,“ vzkázala také rodina veřejnosti. „Proto opakovaně a důrazně žádáme bulvární média, aby svým necitlivým přístupem před posledním rozloučením s naším drahým zesnulým neprohlubovala zármutek pozůstalých. Současně děkujeme seriózním médiím za objektivní zpravodajství a respektování soukromí,“ zdůraznili pozůstalí prostřednictvím serveru Lidovky.cz.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tagy
Gross,

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace