Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Začínal jako slušňák, pak zakotvil mezi hajzlíky. Do které z těchto skupin zbožňovaný hezoun opravdu patří a čím zničil své rodinné štěstí? Tajnosti slavných

18.04.2015
Začínal jako slušňák, pak zakotvil mezi hajzlíky. Do které z těchto skupin zbožňovaný hezoun opravdu patří a čím zničil své rodinné štěstí? Tajnosti slavných

Autor: Bandi.cz

Popisek: Z nevydařeného podnikání zbyly Martinu Zounarovi milionové dluhy, a tak zatnul zuby, makal jako šroub a podařilo se mu všechno splatit. Mimo jiné je i tváří známé značky pánských společenských obleků.

Holky mu ležely u nohou, v televizi šel z jedné role do druhé, jenže mu to bylo málo. Chtěl vydělat velké prachy, zůstaly mu však jen milionové dluhy, kvůli nimž dokonce přišel i o chalupu. Jak ‘léčil‘ návaly depresí a proč ho nakonec opustila milovaná partnerka?

Působil jako správný hoch, kterému dodávala nádech drsnosti chlapská jizva na tváři. Díky hlavní roli v seriálu Chlapci a chlapi se stal idolem dívčích srdcí a herecké příležitosti se mu jen sypaly. Jeho život však od počátku zdaleka nebyl tak růžový. Pak si ho po roce 1989 ještě víc zkomplikoval, když zatoužil vydělat opravdu velké prachy. Po dvou neúspěšných pokusech stát se podnikatelem mu zbyly jen hořkost, sedm milionů dluhů a deprese, které začal léčit alkoholem. Zdaleka sice nepopíjel denně, to však neznamená, že by neměl problém – když to na něj ‘přišlo‘, několik dní ho zpravidla neviděli ani jeho blízcí.

O čem nechce mluvit

První obrovský problém zažil Martin Zounar již v dětství. Kvůli vážné nemoci se nemohl vůbec postavit na nohy a vypadalo to, že stráví zbytek života na invalidním vozíku. Naštěstí měl nejlepší doktory a báječné rodiče, díky nimž nakonec všechno zvládl a onemocnění, o jehož podrobnostech dodnes odmítá mluvit, přece jen porazil. Proto prý ale zůstal jedináček, rodiče se obávali, aby stejný problém nepostihl i jejich další děti.

Každá nemocnice má prý svého doktora Cvacha, a tak Martin Zounar obohatil před čtyřmi lety paletu charakterů seriálu Ordinace v růžové zahradě jako ‘hajzlík‘ Bobo Švarc

Každá nemocnice má prý svého doktora Cvacha, a tak Martin Zounar obohatil před čtyřmi lety
paletu charakterů seriálu Ordinace v růžové zahradě jako ‘hajzlík‘ Bobo Švarc

Další drama rodina zažila, když osmiletý Martin v zimě najel na bobech do ostnatého drátu. Utrpěl obrovskou tržnou ránu v obličeji, stačilo jen pár centimetrů a mohl tenkrát přijít o oko. Lékaři mu ji sice zašili opravdu dobře, jenže Martin závodně plaval, a tak čerstvou jizvu rozmočil v bazénu, takže znovu praskla. Odtud pochází jeho charakteristická jizva na levé tváři, která jeho image dodává nádech utajeného drsňáka.

Velké trápení okouzlujícího kluka

Další tvrdá konfrontace s osudem potkala Martina Zounara již krátce po dvacátých narozeninách, když jeho otec onemocněl rakovinou. Zatímco si vrstevníci užívali života, musel se vyronávat se zákeřnou nemocí v rodině a bezmocně přihlížet, jak mu milovaný člověk pomalu umírá před očima. Jeho otec, herec Miroslav Zounar, totiž odešel počátkem 90. let do předčasného důchodu, protože u něj lékaři diagnostikovali rakovinu. S nemocí bojoval dlouhá léta a 28. března 1998 zemřel.

V seriálu Chlapci a chlapi

V seriálu Chlapci a chlapi

Bezmocnost byla o to horší, že Zounarova manželka Marta byla lékařka, i když se věnovala zcela jinému oboru – celý život působila jako dětská gynekoložka. Alespoň synovi se v té době profesně velmi dařilo. Výrazně na sebe upozornil již ve třinácti letech ve své první televizní inscenaci, rodinné komedii Hlas krve. Následovaly další příležitosti, takže i když Martina k herectví doma nikdy nepostrkovali, nakonec se přece jen přihlásil na konzervatoř. Původně se sice chtěl stát veterinářem, jenže matematika a chemie, bez nichž by se v tomto oboru neobešel, prý nebyly právě jeho kamarády, a tak dal přednost herectví. Ani to mu však neprošlo hladce, i když se v době přijímaček již mohl pochlubit zkušenostmi, přijali ho až napodruhé.

Lásky, které nevyšly

Se vstupem do světa neodolatelných milovníků si pospíšil zřejmě díky své vizáži – o panictví přišel již v patnácti letech, což v jeho generaci bylo opravdu brzy. Jeho učitelkou života se stala o třináct let starší krásná barmanka po jedné z ‘dotočných‘. Líbila se mu, a tak se jí prý zeptal, zda by si nemohli ‘pokecat‘. A její souhlas ho zprvu pořádně zaskočil. „Furt jsem to oddaloval, pak to bylo během vteřiny hotový a začal můj sexuální život,“ prozradil teprve nedávno Ahaonline.cz.

Obrazovku ovládl mimo jiné i jako amatérský kuchař

Obrazovku ovládl mimo jiné i jako amatérský kuchař

Řada herců potkává lásky ve své branži a ani Martinovi se tato zkušenost nevyhnula. Na rozdíl od některých kolegů však neměl kliku na šťastné konce. Vzhled pro něj prý není důležitý, má však rád dominantní ženy. „V podstatě jsem zjistil, že moje partnerky měly většinou určité rysy, které má i moje maminka,“ přiznal. Na konzervatoři byl po uši zamilovaný do Mahuleny Bočanové, jenže prý byl tenkrát pro ni moc mladý. „Když už jsem byl potom vyzrálý, tak zase Majda měla už svého Viktora Mráze, mého kamaráda, což nešlo,“ prozradil.

Další jeho velkou nenaplněnou láskou byla Eva Vejmělková, s níž tvořil pár v populárním seriálu Chlapci a chlapi. „Tedy z její strany nenaplněná, já bych tu lásku tehdy naplnil rád, ale ona byla už zadaná. Dodneška je nádherná,“ povzdychl si nostalgicky. Pak už se na něj přece jen štěstí v lásce usmálo, jeho opravdu velkou hereckou láskou byla Lucie Zedníčková, kvůli níž dokonce zanedbával školu a hrozil mu vyhazov. Pak se ale konečně dohodli a žili spolu tři roky.

Chtěl vydělat velké prachy

Ani po roce 1989 sice dál netrpěl nouzí o divadelní i televizní role, přesto měl pocit, že by chtěl vydělat, jak sám říká, ‘pořádný prachy‘. A tak odešel z divadla a rozhodl se vybudovat vlastní dabingové studio. Nejdřív všechno vypadalo perfektně, postupem času mu ale firmy přestávaly platit za odvedenou práci. Půjčil si peníze a začal padat… Dostával výhrůžné telefonáty, anonymy, občas ráno před domem našel auto s propíchanými pneumatikami. Dabingové studio musel zavřít, dluhy na jeho kontě rostly.

S Danou Morávkovou v pořadu TV Prima Kdo je kdo

S Danou Morávkovou v pořadu TV Prima Kdo je kdo

Nepoučen z podnikatelského neúspěchu vrhl se po hlavě do dalšího projektu a otevřel si restauraci Cartouche v Bílkově ulici na Starém Městě. Jenže následovaly další problémy se společníky a znovu neuspěl. Martinův konečný dluh z podnikání činil sedm milionů, byl psychicky vyčerpaný, navíc ho opustila dlouholetá přítelkyně. Kvůli dluhům dokonce přišel i o chalupu v Bílém Újezdu u Osečnice, kde se kdysi narodil jeho otec. Starosti zaháněl alkoholem a jídlem, takže se ze šmrncovního playboye proměnil v otesánka.

Přesto se dokázal vrátit ke hraní a postupně se mu podařilo dluhy splácet. Zároveň ale začal starosti a pocity beznaděje ‘léčit‘ alkoholem. Právě v té době se prý naučil sny oddělovat od reality, ale přitom pořád snít. „Přiznávám, že to byla drahá zkušenost,“ řekl v rozhovoru pro Žena-in.cz. Na vlastní kůži si tak vyzkoušel, že na přísloví „ševče, drž se svého kopyta“ opravdu něco je. „Už se ho držím. A ještě se také říká: všechno zlé k něčemu dobré. S tím souhlasím jen do určité míry, protože to zlé nesmí trvat příliš dlouho, nebo vás to může i zabít,“ dodává Zounar.

Té pravé došla trpělivost

Zounarovým velkým problémem je, že se zabijácké lásky k alkoholu úplně nezbavil. Stal se totiž takzvaným kvartálním pijanem. Není tedy pravým alkoholikem, protože se opíjí jen občas, ale zato pořádně. V Čechách je podle odborníků tento fenomén stále častější a na první pohled se zdá, že jde o něco méně závažného. Pro partnerský vztah jsou ale takoví lidé úplně stejně nebezpeční jako ostatní alkoholici. Navíc se mnohým z nich daří tento stav velmi dlouho úspěšně tajit. Kvartální alkoholik se ve ‘střízlivém‘ období zpravidla chová úžasně, jakmile se ale opije, vypukne peklo. Poté co vystřízliví, slibuje, že už se to víckrát nestane. A tak to jde stále dokola.

S partnerkou Simonou Brdičkovou a dcerou Claudií

S partnerkou Simonou Brdičkovou a dcerou Claudií

Ženou jeho života se stala o deset let mladší produkční Simona Brdičková. S temperamentní, energickou holkou do nepohody prožil třináct let a jejich vztah byl jako na houpačce. Neustále se scházeli a rozcházeli, mezitím se jim narodila dnes již šestiletá dcera Claudie. Pak ale zřejmě Simoně nejspíš opravdu došla trpělivost a před půldruhým rokem se definitivně rozešli, i když by ji Martin moc rád znovu získal zpět. „Na začátku neustále odcházela kvůli jeho finančním problémům, poslední léta ale nemohla snést jeho kvartální pití. Když začal Martin pít, opravdu o něm tak pět dní nevěděla. Když ještě pracovala na Nově, tak jí prý neustále volali, co s ním je, že nechodí na natáčení. Měla svatou trpělivost dost dlouho,“ prozradila deníku Aha! Simonina přítelkyně. Bydlí ale od sebe jen pár desítek metrů, zůstali přáteli a Martin věnuje své dceři každou volnou chvilku.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace