Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jak Alenka v říši divů. Tak si připadal opoziční zastupitel na jednání o rozpočtu, tváří v tvář mlčící mase vládnoucí koalice, která diskuzi nepřipouští

15.04.2015
Jak Alenka v říši divů. Tak si připadal opoziční zastupitel na jednání o rozpočtu, tváří v tvář mlčící mase vládnoucí koalice, která diskuzi nepřipouští

Autor: Archiv politika

Popisek: MUDr. Zlatko Marinov, opoziční zastupitel za ANO 201

KOMENTÁŘ „Rozpočet městské části je stěžejním rámcem, v kterém se realizuje přenesená působnost občanské společnosti. Pevně věřím, že každý ze zastupitelů k němu přistupuje s plnou váhou své zdatnosti a odpovědnosti. Na 3. zasedání zastupitelstva Prahy 5 jsem si však z čista jasna připadl jak Alenka v říši divů, když mocichtivá královna důrazně vytkla právoplatně zvolené, ale nejmenované královně, proč neprojednávala návrh rozpočtu v jejích zmanipulovaných výborech,“ píše ve svém sloupku MUDr. Zlatko Marinov, opoziční zastupitel za ANO 2011. „Rázem se zastupitelstvo stalo absurdní karetní partií,“ pokračuje.

V říši divů samozřejmě platí úplně jiná pravidla, než v občanské společnosti,  v které za standardních podmínek nelze  sestavit rozpočet bez programového prohlášení. Stejně  jako není možno stavět stabilní a mnohapatrový dům bez plánů, není možno utrácet nemalé prostředky bez dlouhodobé vize, kam má naše městská část směřovat.  Opakovanou výtku na elementární pochybení srdcová královna mávnutím ruky bez komentáře smetla a vyložila na stůl bezvýznamné karty. Na první pohled se rozehrála nerovnocenná partie. Jakýkoliv argument, jakákoliv výtka, jakákoliv vstřícnost byla odražena mlčící masou koaličních zastupitelů. Proč byla odmítnuta diskuse ve finančním výboru, proč nebyl akceptován rozpočet ve školském výboru, proč jsou sestaveny rozpočtové kapitoly na přeskáčku, proč je rozpočet netransparentní, proč je o 379 milionů korun schodkový, proč je v něm 100 milionů korun halabala pro nepochopitelné aktivity? Každé proč a ani jediná reakce. Skutečně nemají řadoví zastupitelé koalice na Praze 5 žádný názor? Proč neumí obhájit svou mocichtivou královnu?  Kde je jejich lidská a zastupitelská odpovědnost?

2. ročník charitativního golfového turnaje – pro školáky?

Stále žiji s představou, že má zodpovědnost je především k místu svého domova, k mým dětem, mým sousedům, mým spoluobčanům, k občanské společnosti a ne k jakékoliv královně, přestože se těším z toho, že bílá královna neprahne po moci za každou cenu a má  pevné zásady rozpočtové odpovědnosti. Pokud nežiji v říši zázraků, tak proč jsem nedostal odpověď na otázku, co má v rozpočtu školství co dělat v nákladové položce v podkapitole Otevřené radnice 2. ročník charitativního golfového turnaje – pro školáky? pro jejich rodiče? komu golf otevírá radnici? Proč je ve školském rozpočtu 5 milionů korun na zabezpečení kamerového systému, který po Orwellovsku špehuje pouze minulost – kolik platů, na kolik let by se z toho pokrylo na vrátné pro našich12 škol? Proč je ve školském rozpočtu kamerový systém Aquaparku? Proč – Proč – Proč? A žádná odpověď, protože mocichtivá královna má velký klobouk  bezedného rozpočtu a tlachapouda za zády. Já se jej určitě neobávám, ale proč se ho bojí řadoví členové koalice?  Proč ani jednou neobhájili pozice své srdcové královny a jen bezhlavě zvedli ruce? Není to proto, že tuší, že klobouk není bezedný, a že pokud si z něj nestihnou vytáhnout svého králíka, že už tam žádný nezbude. Skutečně musíme žít na Praze 5 v říši divů - pohádce, kterou vlastně nikdo nečetl, ale každý tuší její absurdnost.

Programové prohlášení? Třičtvrtě roku po volbách po něm není ani stopy

Přijatý rozpočet městské části Prahy 5 je dlouhodobě neudržitelný a popírá všechny předvolební sliby jakékoliv politického uskupení na naší městské části. Popírá jakoukoliv koncepci, popírá principy řádného hospodáře, popírá vše, co přísluší správě věcí veřejných. Pevně věřím, že nekoncepčnost v brzké době rada městské části Prahy 5 nahradí v programovém prohlášení dlouhodobou koncepcí, upraví nedostatky rozpočtu a opraví pochybení – ale to bude asi úplně jiná pohádka v roce raz dva, protože ani na 4. zasedání zastupitelstva programové prohlášení nepředkládá. Skutečně občané Prahy 5 chceme, abychom se jako Alenka probudili do reality v zbankrotovaném  Detroitu?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace