Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Další trable v rodině Stanislava Grosse: Jak jeho mladší dcerka přichází o dětství, proč drží přísnou dietu a kolik vydělává? A ambiciózní matka... Tajnosti slavných

10.04.2015
Další trable v rodině Stanislava Grosse: Jak jeho mladší dcerka přichází o dětství, proč drží přísnou dietu a kolik vydělává? A ambiciózní matka... Tajnosti slavných

Autor: TV Prima

Popisek: Natálka Grossová jako by tátovi vypadla z p... Ale kariéru dělá v šoubyznysu, nikoliv v politice. Zde je hostem Show Jana Krause.

Zatímco spolužáci prožívají první lásky, mladší dcera těžce nemocného expremiéra Stanislava Grosse dře jako kůň a vydělává desetitisíce měsíčně. Proč se rodiče rozhodli připravit ji předčasně o dětství a jak tvrdou dietu jí naordinovala matka?

Nejaktivnější z celé rodiny bývalého premiéra Stanislava Grosse je v současnosti zřejmě její nejmladší členka, teprve dvanáctiletá Natálka. Muzikálová scéna ji totiž tak okouzlila, že maká mnohem víc než někteří dospělí profesionálové. A maminka Šárka ji v tom ještě podporuje a všude ji doprovází. Navíc už v tak raném věku drží dietu. Proč?

Prý drží s tátou basu

Kvůli neustále se zhoršujícímu zdravotnímu stavu hlavy rodiny naordinovala Grossova manželka Šárka již před časem tvrdý stravovací režim celé rodině – všichni drží bezlepkovou dietu. Prý dobrovolně na tuto stravu přistoupila i nejmladší Natálka, která tím chce otce podpořit. Podle Šárky Grossové je to výhodné, protože prý malá po otci zdědila sklon k nabírání kilogramů navíc a z bezlepkové stravy se netloustne.

Poprvé na jevišti – v devíti letech v Bídnících, ve scéně s Jeanem Valjeanem v podání Davida Uličníka

Poprvé na jevišti – v devíti letech v Bídnících, ve scéně s Jeanem Valjeanem v podání Davida Uličníka

„Snažíme se tátu podpořit. Navíc u bezlepkové diety se opravdu skvěle udržuje postava,“ prozradila před časem Grossová Blesku.Nad tvrdou korekcí hmotnosti v Natálčině věku, kdy se její organismus teprve extrémně rychle vyvíjí, si však odborníci rvou vlasy. Navíc hubnutí pomocí bezlepkové diety, kterou nadšeně propagují některé celebrity, od Gwyneth Paltrow přes Victorii Beckham až po Lady Gaga, není podle odborníků vůbec vhodné pro teenagerku.

Jaké problémy může dieta způsobit

„Zdravá střeva by si měla s lepkem bez potíží poradit, pokud je strava správná, s dostatkem vlákniny,” říká nutriční specialista doktor Pavel Suchánek z abcDieta. Varuje však před bezlepkovou dietou jako metodou redukce hmotnosti, i když její vyznavači argumentují snazší stravitelností potravy a menší zátěží pro organismus. I bezlepková dieta má totiž svá rizika.

V Divadle Semafor v inscenaci legendární hudební komedie Kdyby tisíc klarinetů

V Divadle Semafor v inscenaci legendární hudební komedie Kdyby tisíc klarinetů

Strávník se vystavuje riziku sníženého příjmu vlákniny, některých důležitých vitamínů a minerálních látek, zejména pak vitamínů skupiny B. Podle renomované odbornice Tanyi Thomas z Britské dietetické asociace to může vést k pocitu nadměrné únavy, podrážděnosti a nesoustředěnosti. Pokud navíc při bezlepkové dietě nevybíráme skutečně vhodné potraviny, dodáváme tělu naopak mnohem víc tuků, než by tomu bylo při běžné stravě. Proto většina lidí při odstranění lepku ze své stravy nakonec ani nezhubne.

Extrémní zátěž organismu

Dalším nezanedbatelným rizikovým faktorem je skutečnost, že je Natálka ve srovnání se svými vrstevníky vystavena každodenní extrémní zátěží. Chodí na jazykovou školu, kde má vzhledem ke své pracovní vytíženosti individuální plán. Od šesti let byla členkou Kühnova dětského sboru, od devíti začala studovat sólový zpěv. K tomu se ještě věnuje odmalička stepu a může se pochlubit několika mistrovskými tituly.

V muzikálu Adam a Eva v Divadle Broadway

V muzikálu Adam a Eva v Divadle Broadway

Její první muzikálovou rolí byla malá Cosette v Bídnících, od té doby se již objevila i na prknech legendárního Semaforu či Národního divadla. V současnosti účinkuje kromě Zlaté kapličky ještě ve třech muzikálech, takže jí na konto každý měsíc přibudou velmi slušné peníze.

Ukradené dětství

„Vydělá víc, než je v Česku průměrný měsíční příjem. Vždyť ona má možná víc než kdejaký řadový doktor v nemocnici nebo třeba její učitelka,“ prozradil zdroj z jejího okolí serveru VIPStory.cz. Na všechny zkoušky i představení ji vozí matka Šárka, která jí prý ukládá vydělané peníze na zvláštní účet, aby měla v budoucnu na studia.

Jako Marie Terezie Charlotta v muzikálu Marie Antoinetta

Jako Marie Terezie Charlotta v muzikálu Marie Antoinetta

Jediné, čeho si Natálka opravdu neužije, je opravdové dětství. Zatímco její spolužáci třeba řádí na hřišti, dohání doma zameškanou látku nebo zkouší v divadle. A spát chodívá až po představení, když už ostatní dávno slastně oddychují do duchen. Důsledky takové zátěže se mohou podle odborníků projevit za pár let tím, že zatímco na scénu vykročí nové neokoukané tváře, třeba z konzervatoře nebo některé pěvecké soutěžní show, Natálka bude najednou unavená a slibnou kariéru předčasně 'zabalí'. Má to s milionovým zázemím, které vybudoval její smrtelně nemocný otec, opravdu zapotřebí?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace