Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Když páchání dobra vykrádá vaše peněženky: Zastupitel popisuje, co vše se schová za „bohulibé záměry“, o nichž se zakazuje diskutovat

31.03.2015
Když páchání dobra vykrádá vaše peněženky: Zastupitel popisuje, co vše se schová za „bohulibé záměry“, o nichž se zakazuje diskutovat

Foto: Archiv politika

Popisek: MUDr. Zlatko Marinov, opoziční zastupitel za ANO 201

KOMENTÁŘ „Nejspíše si nezasloužím od svých voličů mnoho chvály, když jako zastupitel MČ Praha 5 zpochybňuji dobrodiní, které nám přinášejí nově zvolení radní,“ píše MUDr. Zlatko Marinov, opoziční zastupitel za ANO 2011. A pokračuje, již zcela konkrétně…

Dobro je obecně nezpochybnitelná lidská vlastnost, ale proč v rámci jeho prosazování bylo na lidstvu za jeho historii napácháno tolik zla? Bohužel se obávám, že špatnou historickou zkušenost nastupuje i současná radnice MČ Prahy 5. Skutečně nám zbývá  jen přihlížet vykrádání našich peněženek a přát si, aby nedošlo k negativnímu zásahu do osudu našich spoluobčanů - nás všech, kteří vnímáme Prahu 5 za náš domov. Rád budu polemizovat s každým, zda „nezištná služba  občanům” nutně znamená „páchání dobra”.

Dobro pro bezdomovce

Radní Prahy 5 realizují širokou podporu zjevných bezdomovců, která spočívá v propojení mobilních zdravotnických služeb, nízkoprahového denního centra a doléčovacího ústavu. Dobro pro neobčany Prahy 5, kterých bylo do vyhlášení této aktivity v našem okolí 78. Ano - rozvinutou občanskou společnost lze hodnotit především podle toho, jak se umí postarat o své sociálně potřebné. Lze za ně však považovat i zjevné bezdomovce, kteří jsou charakterizováni odmítáním standardizovaných sociálních služeb a  kteří vytvářejí alternativní komunitní systém? Jsem pro sebe, i pro své děti hrdý na to, že jsem součástí společenství, které i této skupině umožňuje její sociálně-komunitní život, ale když si chci svého bezdomovce zaplatit, tak přes neziskové organizace, ale ne z obecní peněženky. Nebojte se na radnici zeptat, kolik Vaše podpora na jednoho bezdomovce bude stát = celoročně obyvatelná chatka včetně pozemku a energií.

Dobro k Vašemu výročí

Radní Prahy 5 realizují gratulaci k Vašemu výročí od 70 let. Dobro  s úsměvem a květinou. A  k tomu vyplnění dotazníku, v kterém za květinu sdělíte svůj sociální, ekonomický, rodinný a bytový stav. Žijete sami? Jak často za Vámi kdo přijde? Vystačíte s penězi? Máte úspory?… to vše bude uloženo v počítači na stole na propagované Otevřené radnici… Pevně věřím, že sebe i své děti vedu k aktivnímu stáří a budu si umět říci o pomoc a  budu tuto pomoc umět přijmout, obzvláště, když na Praze 5 je v současné době příkladná. Nebojte se na radnici zeptat, kolik Vás květina a čenichání ve Vašem soukromí v 70, 75, 80, 85 a 90 bude stát =  ke každému výročí zlatý řetízek s přívěškem měsíčního znamení.

Dobro školnímu obědu

Radnice Praha 5 realizuje proplácení obědů pro děti, které na obědy nechodí. Dobro k vnucení školních obědů.  Chceš nebo nechceš - na tom nezáleží,  protože Vás z nařízení radnice budou muset udat školy, kam chodí Vaše děti. Naše školní obědy nám závidí celý svět, nejen protože jsou odborně garantované a dodržují zásady racionální výživy, ale i proto, že máme zachovaný princip svobodné volby nezávisle na sociálním statutu -  aby byl dostupný pro  všechny žáky, je dotován přímo ze státního rozpočtu. Vedle toho je na Praze 5 funkční nadační model i pro skupinu rodin, kteří se přibližují k hranici sociální potřebnosti. Nebojte se na radnici zeptat, kolik Vás udávání a vnucování obědu žákovi bude stát =  jako kompletní vybavení kuchyně, včetně multifunkční trouby a myčky na nádobí.

Dobro pro prvňáčky

Radnice Prahy 5 otevírají školu pod Žvahovem. Dobro pro rodiče prvňáčků v Hlubočepích. Vyslyšení dlouhodobého požadavku rodičů  je pochopitelné, ale je ku prospěchu jejich dětí, které budou  bloudit v předimenzované budově z reálného socialismu, která nyní připomíná loď duchů? Rychlou jehlou spíchnutý projekt rekonstrukce školy pod Žvahovem je projektem Titaniku jehož rukojmím se stává dvacítka dětí - přestože bude stát enormní finanční a lidské vypětí, stejně nikdo nepochybuje, že se po krátké plavbě potopí… i s dětmi? Nebojte se na radnici zeptat, kolik Vás bude jeden prvňáček stát - jako rodinné auto včetně paliva a do konce prvního stupně k tomu vystavíte garáž a zaplatíte i osobního šoféra.

Dobro pro Vás?

Samotného mě zaskočilo, že za krátkou dobu opozičního zastupitele jsem stačil zaznamenat nejen zmíněné, ale i další počiny koalice na Praze 5, které neprošly konstruktivní diskusí, protože o dobru se prostě nediskutuje. Chceme na radnici skutečně ty, kterým chybí koncepční myšlení, opovrhují minulostí, nezajímají se o potřeby našich občanů, ale jen o svou medializaci, ať to stojí, co to stojí? Netěší mě, že naši voliči mají někomu, kdo o to ani nestojí, vystavět na našem pozemku domek s kompletním vybavením, garáží, s přistaveným luxusním autem a zaplatit všechny služby včetně benzínu a řidiče s květinou v ruce a řetízkem na krku. Odmítám však, že nejen že někdo plánuje špehovat naše domovy a naše životy, ale že se nám snaží  vnucovat své dobro. Mějme na paměti: Cesta do pekel je vystavěná samými dobrými skutky. V demokratické společnosti jsou dobré skutky určené pro veřejně prospěšné společnosti a do správy věci veřejných nepatří. Nechtěl bych se dožít doby, kdy budu potřebovat pomoc a budu si o ni umět požádat, ale  již mi ji nebude mít kdo na Praze 5 z vykradeného rozpočtu poskytnout.

Svým voličům se omlouvám za nadsázku při vykreslení současného stavu na městské části Prahy 5. Uběhly tři měsíce a doposud nemáme před sebou základní pracovní materiály – Programové prohlášení rady ani Návrh rozpočtu. Reálný prostor vize o  směřování naší městské části. Doposud připomíná práce rady nabírání vody cedníkem. Velká slova, jak se nabíráním nadře, ale ve skutečnosti nikde nic, protože vám rozličnými oky vše vyteče. Nejednou jsem kolegy z koalice upozorňován, že jako čerstvý zastupitel nechápu „kmotrovskou“ kontinuitu a je pak otázkou, zda je záměr páchání dobra, personální spoušť, rušení informačních center, kauza Mgr. Budín a čerpání neadekvátních náhrad  zástěrkou a) chybění vizí nebo b) něčeho daleko závažnějšího...

Kdo je Zlatko Marinov?

MUDr. Zlatko Marinov je pediatr a odborník na dětskou obezitu. Specialista s dlouholetou zkušeností z klinických dětských lůžkových a ambulantních zařízení v ČR a zahraničí, odborný garant mnoha projektů, člen poradního sboru MPSV pro Náhradní rodinnou péči - a zapřísáhlý bojovník proti dětské obezitě. Pracuje v nemocnici v Motole.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.                        

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace