Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V Ordinaci se pod ním houpe židle, a tak se cpe mezi krále kutilů. Neuvěříte, kdo vyfoukl vysněný kšeft Láďovi Hruškovi, a jak se dělá hobby pořad

19.02.2015
V Ordinaci se pod ním houpe židle, a tak se cpe mezi krále kutilů. Neuvěříte, kdo vyfoukl vysněný kšeft Láďovi Hruškovi, a jak se dělá hobby pořad

Autor: TV Nova

Popisek: Herec a moderátor Petr Rychlý byl vždy ke své 'živitelce' televizi Nova loajální a je léty osvědčený, a tak dostal další velký kšeft, na který si mimo jiné brousil zuby i 'všestranný' reportér Láďa Hruška

Poté, co si sourozenci Gondíkovi zavřeli na Nově dveře, rozpoutal se velký boj o uprázdněné místo v populárním Loskutákovi. Největší zálusk na něj měl Láďa Hruška, který se neustále snaží dokazovat svoji všestrannost. Převálcoval ho ale naprosto nečekaný kandidát. Doktor Mázl z Ordinace si namísto bílého pláště vyhrne rukávy u flanelky!

Postavě doktora Mázla v Ordinaci v růžové zahradě zvoní hrana. Je jednou z mála postav, které v úspěšném seriálu televize Nova vydržely od počátku, pohřbil už tři manželky, prošel snad všemi životními průšvihy, s nimiž se diváci ztotožní. A tak je nejvyšší čas nahradit ho novou krví. Na svou hereckou stálici, která ‘drží lajnu‘ a nikdy se proti požadavkům svého chlebodárce neprohřešila, však televize Nova nezanevřela, a tak našla Petru Rychlému další lukrativní kšeft. Již v sobotu 21. února se poprvé objeví jako kutil-moderátor v populárním magazínu Rady ptáka Loskutáka!

Kutil Petr Rychlý by měl Loskutákovi zajistit vyšší sledovanost

Kutil Petr Rychlý by měl Loskutákovi zajistit vyšší sledovanost

Gondíci si nedávali pozor na pusu

Takový rekord snad znají jen americká seriálová studia – sourozenci Gondíkovi moderovali Rady ptáka Loskutáka neuvěřitelných čtrnáct let. A najednou je konec. Na Nově se šušká, že si to zavinili sami. Stále stejná práce, opakující se témata a omezení dalších aktivit už je začaly unavovat. „Občas to dali najevo a to se na Nově neodpouští,“ řekl zdroj KrajskýchListů.cz ze zákulisí televize Nova. Navíc se před rokem objevily v médiích zprávy, že Adéle Gondíkové začíná vadit, jak se spojována právě jen s Loskutákem.

Sourozenci Gondíkovi moderovali Rady ptáka Loskutáka neuvěřitelných čtrnáct let

Sourozenci Gondíkovi moderovali Rady ptáka Loskutáka neuvěřitelných čtrnáct let

„Nic výrazného tady po mně nezůstane. Možná Loskuták, těch sto tisíc dílů...,“ povzdychla si Adéla v rozhovoru s Těžkým Pokondrem na rádiu Frekvence 1. Navíc dala vzápětí jasně najevo, že ani své působení v Ordinaci, kde si pobyla hezkých pár let jako vrchní sestra Veronika Jirková, která se později stala dokonce osobní asistentkou ředitele, nepovažuje za žádnou hodnotu, kterou by se herečka mohla ve své filmografii chlubit. „Zkrátka žádnou vážnou roli za sebou nemám. Kdyby mě třeba pan Hřebejk obsadil do hlavní role, asi bych to dala," dodala.

Naštvaný management je smrtelně nebezpečný

Atmosféra kolem Loskutáka zhoustla. Nova údajně sáhla Gondíkovým i na peníze, protože výše jejich honorářů se stále ještě odvíjela z doby, kdy se platilo velkoryse, a naprosto neodpovídala strategii úspor na všech stranách, která odstartovala na Nově před více než pěti lety. Výsledkem bylo rozhodnutí o výměně moderátora – sourozenci Gondíkovi se údajně rozhodli ukončit spolupráci na vlastní žádost. „Nebudeme se k tomu vůbec vyjadřovat,“ řekli k tomu serveru Blesk.cz oba sourozenci.

V Tescomě s chutí pomáhala Adéla vařit odborníkům

V Tescomě s chutí pomáhala Adéla vařit odborníkům

Gondíkovi, kteří léta měli své jisté a žili si jako za větrem, se vzápětí ‘natvrdo‘ přesvědčili, jak obrovská je v současnosti bitva o herecké příležitosti. O osvědčenou a populární dvojici však obratem projevila zájem konkurenční Prima, a tak Adéla s Daliborem začali jednat o možnosti moderovat nový magazín s hobby tematikou. Informace, která měla zůstat přísně tajná, však velmi rychle doputovala až na barrandovský kopec a ihned následoval trest. Adéla dostala obratem ‘padáka‘ i z ranního pořadu Tescoma s chutí, v němž pomáhala vařit profesionálům. Tedy z posledního kšeftu, který jí na Nově zbýval.

Gynekolog Mázl se poučil

Z „krizového vývoje“ vývoje událostí se zjevně poučil herec a moderátor Petr Rychlý. Během své kariéry už prošel na Nově několika projekty, od Natočto až po Smějeme se s Petrem Rychlým. Především se ale stal jednou z hvězd seriálu Ordinace v růžové zahradě jako primář gynekologie Čestmír Mázl. Jeho první manželku Marcelu, kterou hrála Alena Štréblová, nechali scenáristé zemřít hned zpočátku na rakovinu. Druhá, Gita, v podání Daniely Šinkorové zahynula na pracovní cestě v Berlíně, když se dostala do potyčky neonacistů. U té třetí, Magdy, kterou ztvárnila Markéta Plánková, zase až po letech vyšlo najevo že vlastně trpí vážnou srdeční chorobou, kvůli níž ji připravila o život těžká chřipka.

Jako gynekolog Čestmír Mázl už pohřbil v Ordinaci tři manželky

Jako gynekolog Čestmír Mázl už pohřbil v Ordinaci tři manželky

Mázl se měl co ohánět. Musel přežít pubertu syna Jakuba, vyrovnat se s tím, že má ještě dalšího syna, rovněž Jakuba, o němž celých sedmnáct let nevěděl, bojoval s dluhy, podvodníky i pracovními starostmi... Teď už vlastně neexistuje žádná další převratná událost, která by ho mohla potkat, a tak je čas vyklidit pozice. Jestli ho scenáristé nechají rovněž zemřít, nebo načas ‘odstaví‘ třeba na nějakou zahraniční stáž či lukrativní post (to už tu ale u jiných postav také několikrát bylo), aby po něm eventuálně mohli v případě potřeby znovu ‘sáhnout‘, zatím není známo. Bez práce však loajální pracant nezůstane.

Na tom, co opravdu umí, nezáleží

Do souboje o uvolněný post v Loskutákovi se podle zdroje z Novy nejvíc zapojil ‘všestranný‘ reportér Láďa Hruška, který dokonce před léty učil pracovní výchovu. Rychlý ho ale svými zásluhami převálcoval. Moderátor je zkušený a kutilské schopnosti jsou při výběru toho pravého kandidáta až na posledním místě. Je totiž pouhým průvodcem pořadem, jemuž text připraví do scénáře jiní, kteří se v problematice orientují. Navíc se Petr Rychlý považuje za velmi zručného kutila.

Jako moderátor hobby magazínu Rady ptáka Loskutáka startuje Rychlý na obrazovce již tuto sobotu

Jako moderátor hobby magazínu Rady ptáka Loskutáka startuje Rychlý na obrazovce již tuto sobotu

„Myslím, že mám s pořadem spoustu společných bodů. Postavil jsem dům za Prahou a všichni, co máme dům, víme, že na domě je pořád co dělat, zlepšovat a opravovat. Jako správný ješitný chlap chci většinu oprav a vychytávek udělat sám. V současné době jsem hrdý na mnou natřený dřevěný plot. Moc se těším na reakce diváků, na jejich nápady, postřehy a rady. Těším se i na to, že se něčemu přiučím a dokážu sám sobě i divákům, že i herec může být při dobré konstelaci zručný,“ prohlásil Petr.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace