Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Neetické, hyenismus… Karlovarský festival už prý hledá za nemocného Bartošku náhradu. Užasnete, jaký seznam kandidátů byl zveřejněn

05.02.2015
Neetické, hyenismus… Karlovarský festival už prý hledá za nemocného Bartošku náhradu. Užasnete, jaký seznam kandidátů byl zveřejněn

Autor: kviff.com

Popisek: Zlepší se zdravotní stav prezidenta karlovarského filmového festivalu Jiřího Bartošky do července natolik, aby se mohl zúčastit 50. jubilejního ročníku? S otázkou jeho případněho nástupce vyrukoval 'protekční pratek' Pavel Novotný. A velmi nevkusným způsobem!

Vážné zdravotní problémy prezidenta karlovarského filmového festivalu ohrožují jeho účast na letošním jubilejním 50. ročníku, a tak možná zůstane nadále pouze jeho čestným prezidentem. Zveřejněna však byla šokující zpráva, která měla přinejmenším z etických důvodů zůstat někde v archivu. Festivalové vedení už prý za něj hledá náhradu a podle ‘protekčního spratka‘ Pavla Novotného má dokonce pět žhavých kandidátů!

Tak světoznámá akce, jakou Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary bezesporu je, nesmí být ničím ohrožena. Tím spíš, že nás letos počátkem července čeká jeho jubilejní 50. ročník. Je proto pochopitelné, že organizátory jistě nenechává vážné onemocnění dlouholetého festivalového prezidenta Jiřího Bartošky v klidu a přinejmenším potají začínají uvažovat, jak situaci vyřeší, pokud mu zdravotní stav nedovolí zúčastnit se náročného desetidenního kulturního a společenského maratonu. I když by bylo určitě namístě zachovat jistou míru lidskosti a etiky, přesto server eXtra.cz zveřejnil informaci o možných náhradnících, kteří by se mohli v případě krize jeho funkce ujmout. A je jich prý hned pět!

Neradostné zprávy

Navzdory intenzivní léčbě se zdravotní stav zbožňovaného lamače ženských srdcí zatím příliš nelepší. „Přestože moje léčba pokračuje úspěšně, neumožňuje mi vrátit se prozatím k herecké práci,“ potvrdil Jiří Bartoška nepříznivé zprávy deníku Blesk. První série chemoterapie bohužel nezabrala tak, jak lékaři očekávali, a tak se musel podrobit další. Nežádoucí účinky mu prozatím neumožňují dál pracovat.

Čtěte také:

Nedobrá zpráva o nemocném Jiřím Bartoškovi: Už se nevrátí a místo něj nasadili…

Populární herec bojuje se zákeřnou rakovinou lymfatických uzlin neboli Hodgkinovou chorobou. Relativně časté nádorové onemocnění postihuje nejvíc mladé lidi mezi 25 až 35 lety, na starší pacienty zpravidla zaútočí po 55. roce. Procento úspěšnosti léčby je v současnosti velmi vysoké, přesto se nepodařilo vyléčit například herečku Zuzanu Dřízhalovou, která nad nemocí dvakrát dočasně zvítězila, aby jí napotřetí podlehla v pouhých 36 letech. Jiří Bartoška nemá zatím dost sil, aby se postavil před kameru v paruce, i když mu to filmaři nabízeli. A tak si Česká televize musela za něj najít náhradu do právě natáčeného seriálu Já, Mattoni, z nějž stihl před léčbou natočit pouze tři díly. Prozatím herec musí bohužel rušit i divadelní představení, na kterých vždy velmi lpěl.

Trapné žerty, které nejsou namístě

Organizátoři karlovarského festivalu mají podle Novotného v záloze na Bartoškův prezidentský post hned pět možných kandidátů. Server eXtra.cz zveřejnil poněkud obskurní seznam, od Gábiny Partyšové přes Matěje Stropnického a Marka Víta až po bývalého šéfa soutěží krásy Miloše Zapletala. Ideálním marketingovým tahem pro Mattoni by byla ale podle něj Ivana Gottová, po jejímž boku by na červeném koberci určitě zářil i slavný manžel, čímž by vzala vítr z plachet konkurenci, protože Karel Gott je tváří další významné české minerální vody Korunní.

Přinejmenším trapný pokus o humor, který se do tak vážného problému pokusil vnést ‘protekční spratek‘ Pavel Novotný, je v dané situaci naprosto nevkusný a lze ho označit za bulvární hyenismus. Bez ohledu na jeho formu však Novotný vyřkl otázku, kterou možná budou muset organizátoři festivalu opravdu řešit ve vší vážnosti. Kdo ze současných českých herců je ale tak významná osobnost, aby dokázal náročný úkol důstojně převzít? Na to si na rozdíl od ‘vševěda‘ Novotného odpovědět netroufám.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace