Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jak si žije Petr Nečas se svou Janičkou? Kolik vlastně mají bytů a proč nekoupili vyhlédnutý luxusní bejvák u Zličína?

24.11.2014
Jak si žije Petr Nečas se svou Janičkou? Kolik vlastně mají bytů a proč nekoupili vyhlédnutý luxusní bejvák u Zličína?

Foto: ČT

Popisek: Luxusní bydlení v rezidenčním komplexu Na Radosti původně prý měl expremiér Nečas kupovat, teď ho prý má jen pronajaté

Proč si expremiér Petr Nečas nekoupil vyhlédnutý byt, zkoumaly Lidové noviny. Nejprve si prý vybral byt Na Radosti nedaleko pražského Zličína a z odposlechů je prý patrné, že jej chtěl koupit, ale nakonec si ho spolu se svou ženou Janou pouze pronajal. „Estébácké spisky nekomentuji," uvedl k tomu bývalý politik. Nečas tak prý alespoň nemusí vysvětlovat, zda by si takovou investici vůbec mohl dovolit.

LN popisují, že jde o byt v rezidenčním projektu u Zličína. Ke stometrovému prostoru v posledním patře náleží údajně i velká terasa. Expremiér zde bydlí se svou nynější manželkou Janou, dříve Nagyovou. Na zvoncích ale jména údajně nenajdete.

Místo koupě v nájmu u realitky

O novém, společném bydlení prý Nečas mluvil už v lednu roku 2013, když přiznal, že se svou první ženou žijí v odloučení. Server Lidovky.cz zjistil, že tehdy byly hovory o novém bydlení častým tématem telefonátů mezi ním a tehdejší šéfkou jeho kabinetu Janou Nagyovou. Tato komunikace je zaznamenaná i v policejních spisech. Přestože o byt měli Nečasovi zájem, nekoupili jej a udělala to na jaře roku 2013 soukromá firma Spectrum Realty, a to prý za necelých sedm milionů korun. Od ní si Nečas následně nemovitost pronajal.

„Co je překvapivé na tom, že nájemní byt je vlastněn právnickou osobou? Co je na tom podezřelého?“ ptal se Nečas, když byl tázán na své bydlení. O svých majetkových poměrech prý nehodlá mluvit. Lidovky.cz jej žádaly o krátkou osobní schůzku, na níž by pozadí realitní transakce objasnil. „Přestaňte mne obtěžovat svými nehoráznými dotazy! Byt mám přes realitku, platím za něj komerční a nemalý nájem,“ reagoval v textové zprávě. Proč ale v odposlechnutých hovorech domlouval koupi bytu? „Estébácké spisky nekomentuji,“ opáčil Nečas.

Nečas se nehodlá bavit o svém majetku

„Můj majetek a příjmy během mého působení ve veřejných funkcích jsem řádně uvedl v příslušných přiznáních. Nyní jsem soukromá osoba a mám právo na ochranu soukromí!“ odmítá Nečas rozhovory o svých majetkových poměrech.

Server Lidovky.cz připomíná, že Nečas má nemalé výdaje. Podle posledních mediálních zpráv platí 42 000 korun výživného na dvě dcery, současně se zavázal, že bude platit hypotéku s měsíční splátkou 16 200 korun za byt, který pořídil své bývalé ženě. Jeho dnešní manželka Jana vlastní po Praze údajně tři byty. Na všechny si však musela vzít hypotéku a sama má nyní pracovat jako účetní.

Obchodní styky s politiky realitka odmítá

Lidovky.cz zjišťovaly, jestli někdejší premiér nemá s firmou, od které si byt pronajal, nějaké užší vazby, a také se zajímaly o její nabídku bytů. Firma Spectrum Realty se prý v Česku specializuje na velké realitní projekty. „Spectrum? Je to jedna z našich firem, která zrovna žádné portfolio nemovitostí nemá,“ reagovala prý zaměstnankyně společnosti. O moc úspěšnější prý nebyl ani další oficiální pokus. „Obvykle nesdělujeme soukromé záležitosti našich klientů,“ reagoval jednatel Samii a bez odpovědi nechal otázku, zda předem věděl, že byt Na Radosti pronajme právě expremiérovi. LN citují vyjádření jednatele: „Všechny naše nájemní smlouvy jsou uzavřeny za obvyklých komerčních podmínek. V době jeho působení ve funkci předsedy vlády jsem neměl žádné obchodní styky ani s panem Nečasem ani s jinými ministerstvy. Nikdy jsem nežádal pana Nečase nebo jakoukoli jemu blízkou osobu o nějaké příznivější zacházení.“

Ve veřejných zdrojích podle Lidovek.cz opravdu nelze najít přímou spojnici mezi Nečasem a Samiiho aktivitami. Se státní správou ovšem realitní podnikatel obchodoval. Naposledy se přihlásil k firmě, která nejprve od vydavatelství Economia koupila dům na Letné za 140 milionů korun, a téměř obratem jej prodala státu za více než dvojnásobek. Tajná služba BIS tento obchod označila za ukázkovou „dysfunkci státní správy při hospodaření s majetkem“. Kritizovaný nákup domu však loni neschvaloval Nečasův kabinet, ale až přechodná úřednická vláda premiéra Jiřího Rusnoka.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Redaktor KL

Tagy
Nečas,

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace