Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kristina Kloubková: Proč jí TV Nova stále podráží nohy? Její parťák vypadá na obrazovce jako dědeček hříbeček! A v čem zaspala Borhyová?

02.11.2014
Kristina Kloubková: Proč jí TV Nova stále podráží nohy? Její parťák vypadá na obrazovce jako dědeček hříbeček! A v čem zaspala Borhyová?

Foto: TV Nova

Popisek: Vtězství oduševnělosti, jemného půvabu a inteligence nad sex symbolem, tak lze podle mediálního experta stručně shrnout podstatu souboje Kristiny Kloubkové s dosavadní hvězdou Novy Lucií Borhyovou

Moderátorskému objevu roku, Kristině Kloubkové, škodí její vlastní domovská televize. Proč jí přidělila Nova parťáka, který vedle ní působí jako připosražený dědeček, který jako by se bál každého vlastního slova? A co způsobuje pokles popularity její konkurentky Borhyové?

Diváci ji zbožňují, je pracovitá, má šmrnc a kamera ji má takzvaně ráda. Jenže i když hvězda nové moderátorky hlavních zpráv Kristiny Kloubkové vyšla na Nově, její ´domovská‘ televize jakoby jí házela klacky pod nohy. Chtěli snad na barrandovském kopci při výběru dalšího zprávaře jenom ušetřit, jak už se stalo v posledních letech v největší české komerční televizi zvykem, nebo je to cílený útok proti Kristině?

Vzorný voják v piškotech

Populární česká tanečnice, choreografka, herečka a moderátorka Kristina Kloubková dostala pro svou novou práci zprávařky základy ji od dětství. Jako bývalá baletka je zvyklá pečlivě naslouchat, co jí kdo říká a radí, dělat z toho okamžitě závěry a snažit se na sobě důsledně a co nejrychleji pracovat. Je obrovský dříč – koneckonců pokud chce někdo vyniknout na jevišti ve skupině tanečníků, jinak to ani nejde.

Kromě půvabu nabízí Kristina divákům i oduševnělý výraz a inteligenci

Kromě půvabu nabízí Kristina divákům i oduševnělý výraz a inteligenci.

Kristina umí takzvaně popadnout příležitost za pačesy a vytěžit z ní co nejvíc, právě tak se dostala od baletních piškotů k moderátorskému mikrofonu, nejprve ve Snídani s Novou, a poté i v Odpoledních zprávách. Jejími nespornými devizami jsou pečlivost v práci, stoprocentní spolehlivost, schopnost přizpůsobit se i těm nejbláznivějším či nejnáročnějším podmínkám, to vše doprovázeno slušností a vstřícností k druhým. Její současnou ´Achillovou patou‘ je však výběr partnera, kterého jí na Nově přidělili.

Ustrašený dědeček v pozadí

Sporťák Martin Pouva znamenal zřejmě pro management televize cestu nejmenšího odporu, hledání zbrusu nové tváře by bylo časově, a nejspíš i finančně mnohem náročnější. Dosavadní sporťák se osvědčil, tak proč ho jednoduše ´nepřesadit‘ na jinou židli. Jenže čerstvý padesátník vypadá vedle zářící Kristiny jako plachý, ustaraný dědeček kdesi v pozadí. „Na obrazovce se prezentuje se staženými rameny, jako by předem čekal útok, není sebejistý, sám nevěří tomu, co říká. Jak mu pak má uvěřit divák?“ upozorňuje mediální expert doktor Holý. „Jeho upachtěnou sebeprezentaci nezachrání ani sebelépe ušitý drahý oblek, který na něm stejně působí jako vytažený z kontejneru.“

Z Martina Pouvy je nejistota cítit na dálku. Svým ustrašeným vystupováním škodí i partnerce Kristině

Z Martina Pouvy je nejistota cítit na dálku. Svým ustrašeným vystupováním škodí i partnerce Kristině.

Problém zjevně spočívá v tom, že Pouvovi prezentovaná tematika nesedí, podle mediálního experta se v ní zjevně dostatečně neorientuje. Chybějí mu zkušenosti a přehled, takže zatímco ve své sportovní tematice byl jako ryba ve vodě, ve zprávách upachtěně dohání nedostatky a mezer zřejmě objevuje mnohem víc, než dokáže zvládnout. „Svou nejistotou a upozaděním velmi škodí i své partnerce Kloubkové, která by si zasloužila po svém boku opravdovou osobnost,“ říká Holý.

Na co dojíždí konkurentka Borhyová

Kloubková je usměvavá, půvabná, a přitom stále elegantní, s důrazem na serióznost, což se leckdy o její hlavní konkurentce Lucii Bohyové říci nedá. „Lucie je sice díky dlouholeté praxi za moderátorským pultem opravdová profesionálka, občas se ale bohužel dostává do zcela jiné polohy, která jí velmi škodí,“ řekl KrajskýmListům.cz zkušený mediální poradce František Holý, který vidí její problém především v původním nastavení její dvojice s Reyem Korantengem, na němž Nova zřejmě i nadále trvá, anebo sama moderátorka nedokáže překročit svůj vlastní stín.

Kristina jako femme fatale, osudová žena, která svým šarmem a přitažlivostí dokáže zaujmout diváka a podmanit si ho

Kristina jako femme fatale, osudová žena, která svým šarmem a přitažlivostí dokáže zaujmout
diváka a podmanit si ho.

„Lucie měla představovat na obrazovce před dvaceti lety ve zprávách zcela ojedinělý sexy prvek, převzatý z amerických médií, jenž by současně s obsahem zpráv dodával především mužským divákům navíc bonus pro potěchu oka. S přibývajícími lety už se k ní ale tato role hodí stále méně,“ vysvětluje jádro problému expert a dodává: „Moderátorka občas ´ujíždí‘ do kolotočové výstřednosti, což jí škodí. Problém vidím v tom, že její čas na pozvolnou proměnu v důvěryhodnou elegantní dámu, prezentující světu důležité informace, už dávno minul. Má zpoždění, které bude jen velmi obtížně dohánět.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace