Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Lukáš Herold: ODS chce uklidit v Praze 5, přeneseně i doslova. V programu máme Strom do každé ulice, spustíme také antigraffiti program

09.09.2014
Lukáš Herold: ODS chce uklidit v Praze 5, přeneseně i doslova. V programu máme Strom do každé ulice, spustíme také antigraffiti program

Autor: stránky politika

Popisek: Lukáš Herold

ROZHOVOR ODS se v Praze 5 stala po posledních komunálních volbách před čtyřmi roky opoziční stranou, dnes na prahu nových voleb chce využít i těchto zkušeností. Poměrně krátký, ale jasný a konkrétní volební plán má šanci voliče výrazně oslovit a udělat další krok k rehabilitaci této strany nejen v Praze 5. Pevně v to doufá i jednička na kandidátce ODS pro volby v páté městské části Lukáš Herold.

Jak se cítíte na začátku volební kampaně?

Kromě konkrétních výsledků na radnici v pozici opozice zapracovala ODS i sama na sobě, a tak se také podle toho cítím velmi dobře.  Nastavili jsme si v Praze 5 uvnitř strany takové mechanismy, které by měly vést k opětovnému návratu k té ODS, jež si před lety zasloužila důvěru občanů. Nyní vstupujeme do volební kampaně s programem, který čerpá z toho nejlepšího, co se v Praze 5 za uplynulých pětadvacet let povedlo. Se sebevědomím i tolik potřebnou pokorou. Chceme uklidit Prahu 5 od politických experimentů, od harakiri s veřejnými prostředky, od korupce. Chceme „uklidit“ naši městskou část nejen od hyzdících květníků, ale i od bezdomovců, narkomanů a dalších nepřizpůsobivých občanů bez rozdílu rasy.

Vy osobně jste byl vždy velkým kritikem rozpočtu vaší radnice, která žila především z privatizace bytů a prodeje dalších majetků. Jakou změnu chcete občanům nabídnout?

Chceme prosadit vyrovnaný rozpočet bez financí vzešlých z privatizace. Navíc chceme ušetřit každoročně z rozpočtu 250 milionů, tedy jednu miliardu za následující volební období. Nechceme zadlužovat naši městskou část. Prosadíme snížení počtu uvolněných zastupitelů a razantně snížíme i jejich náhrady. Pokud budeme ve volbách úspěšní, budeme se snažit prosadit snížení počtu úředníků a zamezit vyhazování desítek milionů za audity a externí právní služby. Rádi zahájíme diskuze s občanskými iniciativami při sestavování rozpočtu. Určitě bychom výrazně zvýšili finanční prostředky na granty.  

Ve svém volebním programu se často odvoláváte na děti, proč?

Chceme, aby naši práci ocenily i naše děti, proto nechceme žít na dluh, proto k rozvoji naší městské části chceme přistupovat s rozmyslem a citlivostí, kterou v budoucnu naše děti ocení. Proto říkáme ne zástavbě Vidoule, Dívčích hradů, Prokopského údolí a další zástavbě veřejné zeleně. Že stromy patří do země a ne do květináčů, to ví opravdu každé dítě, a i proto chceme tyto betonové květníky co nejdříve odstranit z ulic Prahy 5. Na druhé straně chceme zvětšit podíl zelených ploch na našem území. Budeme pokračovat v našem projektu Strom do každé ulice, chceme také mimo jiné zatravnit tramvajový pás v Plzeňské ulici. Spustíme antigraffiti program pro celou městskou část, opravdu uklidíme Prahu 5!  

Tomáš A. Nový

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

 

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace