Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Náš příměstský tábor podporuje integraci, prozradil místostarosta Lachnit. A pro děti je zdarma, dodal

16.07.2014
Náš příměstský tábor podporuje integraci, prozradil místostarosta Lachnit. A pro děti je zdarma, dodal

Autor: Archiv

Popisek: JUDr. Petr Lachnit, místostarosta Prahy 5

ROZHOVOR K prázdninám neoddělitelně patří i tábory pro děti a mládež. Komunitní centrum Prádelna funguje i během letního období, proto jsme se na podrobnosti zeptali 1. zástupce starosty MČ Praha 5, JUDr. Petra Lachnita.

Jsou připraveny nějaké aktivity pro děti v období školních prázdnin?

Samozřejmě ano. Součástí letošního prázdninového programu „Léto s Komunitním centrem Prádelna 2014“ je stejně jako v předchozích letech také tábor pro děti a mládež, který se koná v polovině července. Opakovaně byla zvolena forma tzv. příměstského tábora, která se v minulých letech velmi osvědčila. Pro děti je připraven celodenní program, ale přespat chodí – až na samotný závěr - domů. Důvody jsou nejen finanční - náklady na dopravu a pobyt tvoří podstatnou část rozpočtu, nýbrž i organizační, protože pro rodiče dětí nevyžaduje tento typ tábora tak náročnou, finanční i organizační, přípravu na vypravení dítěte jako tradiční pobytový tábor. Tábor je již tradičně určen především dětem, které se po celý rok zapojují do činnosti v rámci Komunitního centra Prádelna a představuje tak svým způsobem i odměnu za jejich celoroční aktivitu a výsledky. Tyto děti většinou pocházejí se sociálně slabších rodin, tudíž je jistě i nezanedbatelný fakt, že celý tábor včetně vstupného na různé akce se jim poskytuje zcela zdarma. Navíc se kontinuálně využívá prostor komunitního centra pro aktivity dětí a mládeže i během prázdnin.  Na samotný začátek prázdnin je také přichystán krátkodobý tábor podobného typu, který je součástí letního programu nově otevřeného Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klubu Královská louka.

Jaký program je na těchto táborech pro děti připraven?

Samotný program se skládá z celodenního výletu mimo Prahu, konkrétně děti pojedou do Liberce, kde navštíví Labyrint - největší zrcadlové bludiště v Evropě a iQpark - interaktivní zábavně naučné centrum v prostorách Centra Babylon a v plánu je i výlet na Ještěd, dne zaměřeného na sportovní aktivity – inline bruslení, bowling, dne zaměřeného na kulturní program spojený s výletem po Praze, dne ve znamení hudebního a tanečního workshopu a na závěr tábora se uskuteční noční bojová hra a přespání v komunitním centru Prádelna. Součástí táborového programu je také zajištění stravování a pitný režim, přičemž do samotné přípravy jídla se zapojují i samy děti. Program tábora Klubu Královská louka má podobnou strukturu – sportovní a pohybové aktivity jako minigolf nebo kolečkové brusle a vycházka po Praze s návštěvou vybraných památek. V případě nepříznivého počasí bude připraven náhradní program v podobě hudebních / výtvarných workshopů a pohybových dílen v Komunitním centru Prádelna.

Jaký očekáváte přínos od těchto akcí?

Kromě smysluplné a pro děti atraktivní činnosti, při níž jsou přirozenou a nenásilnou formou vedeny k samostatnosti a zodpovědnosti, schopnosti spolupráce a komunikace, zlepšují oba tyto příměstské tábory sociální dovednosti zvláště dětí ze socio-kulturně odlišného prostředí a v důsledku tak pozitivně působí na prevenci jakéhokoliv segregačního chování a přirozeně podporují plnohodnotné fungování těchto dětí ve společnosti. Je nutno zdůraznit, že se jedná o pokračování pravidelné systematické práce s dětmi a mládeží v Komunitním centru Prádelna a v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Klubu Královská louka.  Navíc se program tábora opět prolíná s letním programem seniorů z Komunitního centra Prádelna, takže předpokládáme zapojení některých seniorů do „táborového“ dění stejně jako v minulosti, čímž opět dojde k prolnutí a interakci věkově i sociálně odlišných jedinců a tím k podpoře místní komunity, což tvoří jedno ze základních poslání komunitního centra Prádelna. Dle zkušeností z předchozích let předpokládáme opět vytvoření příjemné, takřka rodinné atmosféry fungování příměstského tábora, kde děti ve známém prostředí i kolektivu aktivně a hodnotně stráví část letních prázdnin. V případě Klubu Královská louka by měl navíc příměstský tábor pomoci k vytvoření povědomí o tomto zařízení a jeho nabídce, stejně jako přispět k vzájemnému poznání a sblížení dětí v rámci kolektivu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tagy
Lachnit,

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace