Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

U volební komise: Bábovka, Bachor, Baňatý, Brambora…, já vás tu nemám, člověče! Zkuste Bureš, špitne ministr Babiš. Aneb nejvtipnější fotky z politického zákulisí, koukněte

02.07.2014
U volební komise: Bábovka, Bachor, Baňatý, Brambora…, já vás tu nemám, člověče! Zkuste Bureš, špitne ministr Babiš. Aneb nejvtipnější fotky z politického zákulisí, koukněte

Autor: Hans Štembera

Popisek: Babiš u voleb

FOTOGALERIE Tradiční červencová výstava politické satiry v pražské Galerii Portheimka je v mnohém unikátní. Jednak navazuje na dříve zde realizované výstavy monografické, věnované kreslířům Marešovi, Kemelovi či Marčákovi. Tentokrát se ale představí řada českých autorů vybíraných podle specifického klíče: Originály totiž pocházejí ze soukromé sbírky zakladatele mediálního trhu v Čechách, Michala Voráčka.

A protože Michal Voráček je mimo jiné majitelem známého politického webu ParlamentníListy.cz, jsou právě vystavené karikatury na výsost aktuální. Jak celý záměr vznikl? „Slovo dalo slovo,“ vysvětluje kurátor galerie Petr Žantovský s tím, že věděl, že Michal Voráček má politickou karikaturu rád, také jí ostatně už více než dvacet let sbírá a tudíž by bylo co vystavit. „Tak jsme vyrazili do ParlamentníchListů,  kde Michal Voráček vystavuje malou část své sbírky, a odvezli asi 35 karikatur. Nejvíce je tam Štěpána Mareše, Filipa Škody a Jaroslava Dostála,“ dodává ke jménům známých karikaturistů Žantovský.

Štemberův „apendix“

„Než se divák dostane přímo do výstavní části, musí projít jakýmsi koridorem. Napadlo mne, že by bylo pěkné tam vystavit něco, co s tématem souvisí, ale přitom je to tak nějak mírně oddělené, něco jako apendix“ prozradil Petr Žantovský. A hned dodal: „Já, když se chci večer odreagovat, dopisuji  k politickým fotografiím fotografa ParlamentníchListů.cz Hanse Štembery vtipné popisky. Tak jsem mu zavolal a povídám: ´Pane Štembero, máte něco proti tomu, když vám do vašich fotek dodělám komixové bubliny?´ Prý v pohodě, tak jsme to spáchali,“ směje se Žantovský.

Michal Voráček je absolvent VŠE, poté pracoval například v Hospodářských novinách jako novinář a na Vysoké škole ekonomické v Praze.  V roce 1989 nejprve založil s Michaelem Ringierem podnikatelský týdeník Profit, který po roce přesáhl hranici 100 tisíc prodaných výtisků při zisku v desítkách miliónů korun. Poté působil jako zakladatel a partner mediální společnosti Ringier v ČR i SR, v roce 1993 uvedl na trh deník Blesk... Je považován za jednoho z mužů, kteří klíčovým způsobem ovlivnili současný mediální trh v České a Slovenské republice.

Výstavu politické karikatury ze serveru ParlamentníListy.cz si můžete prohlédnout v Galerii Portheimka, která je otevřena každý den kromě pondělka od 13 do 18 hodin. A jako ochutnávku se podívejte do naší fotogalerie, kde najdete většinu vystavených fotografií Hanse Štembery s bublinami Petra Žantovského.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace