Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Radnice Prahy 5 ocenila práci bezpečnostních složek, hasičů a záchranářů

23.10.2022
Radnice Prahy 5 ocenila práci bezpečnostních složek, hasičů a záchranářů

Foto: MČ Praha 5 (stejně jako ostatní snímky v článku)

Popisek: Radní JUDr. Petr Lachnit předává ocenění příslušníkům IZS působících na MČ Praha 5

Záslužné medaile Rady MČ Praha 5 i letos získala dvacítka zástupců bezpečnostních složek, hasičů a záchranářů, a to za vzorné plnění služebních povinností. Tím může být například čin, který se vymyká rámci běžné služby, nebo osobní aktivity mimo službu šířící dobré jméno policistů, hasičů a zdravotníků. Předávání ocenění patří mezi tradiční slavnosti na radnici Prahy 5. Akci zaštítil radní Petr Lachnit (ANO).

Seznam oceněných

Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy (stanice č. 7 – Smíchov)

 • pprap. Josef Kankrlík: Patří mezi nejzkušenější řidiče u HZS hl. m. Prahy. Na pozici technik strojní služby zajišťuje provozuschopnost zásahových vozidel a dalších prostředků strojní služby. Je velkou oporou ostatním.
 • nprap. Tomáš Nerad: Od svého nástupu k HZS se zúčastnil nepřeberného množství zásahů a je velmi zkušeným a spolehlivým příslušníkem, na kterého se vždy mohou jeho kolegové spolehnout. Momentálně je velitelem družstva.
 • pprap. Vlastimil Šilhán: Na pozici technika technické služby dohlíží, aby veškeré prostředky byly v perfektním stavu a mohli se na ně ostatní kolegové při řešení mimořádných událostí spolehnout. Jeho přístup k práci je ukázkový.
 • nstržm. Václav Šarboch: Jeden z nejzkušenějších řidičů na stanici Smíchov. Jedná se o velmi spolehlivého příslušníka. Pomáhá s údržbou techniky a tím k zajištění akceschopnosti jednotky.
 • kpt. Simona Ksandrová: Působí na oddělení prevence na stanici Smíchov, které zabezpečuje výkon státní správy v oblasti požární prevence a výkonu státního požárního dozoru. Tato činnost vyžaduje rozsáhlé znalosti v oblasti technických a právních předpisů.

 

Ocenění příslušníci integrovaného záchranného systému

 

Policie ČR (oblast Praha 5)

 • Npor. Zdeněk Trčka: Vedoucí místního oddělení Smíchovské nádraží. Kvalitní, zodpovědný, aktivní policista s velmi dobrými znalostmi právních norem nezbytných k výkonu služby, které umí operativně aplikovat do praxe. 
 • Nprap. Petr Smrčka: Vrchní inspektor místního oddělení Košíře. Zabývá se hlavně problematickou majetkové trestné činnosti. K přiděleným úkolům přistupuje aktivně a zodpovědně. Policii dělá dobré jméno již bezmála 42 let.
 • Nprap. Eduard Kopr: Vrchní inspektor místního oddělení Smíchov. Řeší procesně náročnější a složitější skutky, velmi úzce spolupracuje se službou kriminální policie a vyšetřování. Dlouhodobě nadstandardně hodnocený policista.
 • Mjr. Jaroslava Vítková: Zástupkyně vedoucího odboru obecné kriminality. Ke svým služebním povinnostem přistupuje vždy svědomitě a mnohdy bez ohledu na své osobní volno. Během její dlouholeté práce byla vyřešena řada závažných případů.
 • Npor. Alena Žilková: Vedoucí 3. oddělení odboru hospodářské kriminality. Nebojí se využívat nové progresivní postupy při prosazování práva a k plnění svých služebních povinností přistupuje vždy aktivně.

 

Městská policie hl. m. Prahy (OŘ Praha 5)

 • Inspektor Jan Hamerník: Strážník specialista – okrskář. Aktivně se podílí na zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku ve svěřeném okrsku. Jeho aktivní přístup k řešení problémů je oceňován především místními občany.
 • Inspektor Martin Tkačík (stříbrná medaile): Vedoucí směny hlídkové služby. Úkoluje a koordinuje hlídky k řešení problematiky veřejného pořádku a dopravy, včetně řešení rizikových situací. V rámci bezpečnostních opatření provádí kontrolu přijatých opatření.
 • Komisař Patrik Pekárek: Správce informačních a komunikačních technologií. Vyhodnocuje kamerových záznamů pro účely správního řízení a pro potřeby Policie ČR. Nezastupitelná je i jeho práce při zprovozňování a údržbě spojovací techniky.
 • Inspektor Ondřej Tymrák: Strážník specialista Košířích a Jinonicích. Má velkou zásluhu na zlepšení situace v okolí kontaktního centra pro drogově závislé osoby (Progressive v Mahenově ulici). Dlouhodobě dosahuje velmi dobrých pracovních výsledků.
 • Inspektor Jan Čermák: Strážník specialista v centrálním Smíchově. Aktivně se podílí na zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku. Aktivně pracuje se sociálně nepřizpůsobivými osobami.

 

Zakončení slavnostního ceremoniálu oceňování příslušníků IZS působících na Praze 5

 

Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy

 • Miroslav Kadlec: Zkušený zdravotnický záchranář. Působí jako vedoucí výjezdové základny v Nádražní ulici. Kolegové se vedle jeho bohatých zkušeností mohou spolehnout i na jeho svědomitost, pracovitost a zodpovědnost.
 • Šimon Touš: Jako zdravotnický záchranář obléká Šimon Touš uniformu pražské záchranky už šestým rokem. Nepřehlédnete jeho vysokou postavu ani jeho charakter, znalosti a zkušenosti. Šíří kolem sebe pozitivní energii a dobrou náladu.
 • Veronika Oslzlá: Už pátým rokem pracuje jako operátorka zdravotnického operačního střediska. Navíc působí i jako zdravotnická záchranářka v posádce RZP, což jí dává jedinečnou příležitost případy vidět skutečně ze všech stran.
 • Michal Kertész: Řidič vozidla záchranné služby. Kolegové a kamarádi jej popisují jako velmi milého, pečlivého člověka. Díky jeho zkušenostem a přehledu se mohou jeho kolegové i naši pacienti spolehnout, že dojedou v pořádku do cíle.
 • Jan Zajíček: Slouží jako zdravotnický záchranář na výjezdové základně v Nádražní ulici, odkud vyjel k více než 4500 případů, zejména v oblasti Prahy 5. Honza je svědomitý, pracovitý kolega, na kterého je spoleh.

Vložil: Markéta Vančová