Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Myšky a koťata. Začínají zápisy do dětských skupin Hřebenka

25.04.2022
Myšky a koťata. Začínají zápisy do dětských skupin Hřebenka

Foto: CSOP Praha 5 (stejně jako snímky v článku)

Popisek: Dětské skupiny Hřebenka

„Příspěvková organizace Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci (dále jen CSOP Praha 5) zahajuje v květnu zápisy do dětských skupin Hřebenka. Přihlášky je možné podávat během celého roku. Samotné zápisy budou probíhat od měsíce května do června 2022,“ uvedl radní JUDr. Petr Lachnit.

Zřizovatelem příspěvkové organizace CSOP Praha 5 je městská část Praha 5. CSOP Praha 5 provozuje dvě dětské skupiny. Dětské skupiny se nachází v krásné vilové čtvrtí Prahy 5, Na Hřebenkách 3a. Objekt zařízení je obklopen zelení, s přilehlými zahradami a sousední unikátní oborou na Palatě, která je během roku přístupná i dětem z dětských skupin Hřebenka.  

Původní jesle na Hřebenkách prošly postupně transformací a ke konci minulého roku byly zaevidovány Ministerstvem práce již jako dětské skupiny splňující kritéria novelizovaného zákona o dětských skupinách, s celkovou kapacitou 48 dětí.

 

O děti pečuje profesionální tým zkušených pracovnic zaměřený na péči o tuto cílovou skupinu dětí. Provozní doba dětských skupin je na základě přání rodičů od 7 do 17 hodin.  Přijímány jsou děti od 15 měsíců do 3 let. Jelikož dětské skupiny podporují brzký návrat rodičů do zaměstnání, je podmínkou, aby rodič byl zaměstnán nebo studoval, byl OSVČ nebo se aktivně ucházel o zaměstnání. Obě dětské skupiny se programově mírně liší a jsou přizpůsobeny věkovým skupinám dětí a jejich vývojovým potřebám.

Dětské skupiny Hřebenka I a Hřebenka II

Do dětské skupiny Hřebenka I jsou přijímány děti ve věku od 15 měsíců do 2,5 let.  Zde se držíme motta: „Pomoz mi, abych to dokázal sám“. Důraz klademe na respektující přístup, dětem se pomáhá k samostatnosti a rozvoji samoobsluhy. Maskotem této skupiny jsou myšky.  

Do dětské skupiny Hřebenka II jsou přijímány děti od 2 let do 3 let.  V této skupině se držíme motta: „Jsme průvodcem dětského poznávání“, maskotem této skupiny jsou koťata.

 

Děti v obou skupinách jsou vedeny k samostatnosti a prohlubování si získaných dovedností. Zároveň se připravují na snadný přechod do mateřských škol. Společným cílem je dětem vytvořit bezpečné a podnětné prostředí. Plán výchovy a péče je zaměřen na celkový rozvoj dítěte. Programy jsou tvořeny v tématech měsíce, které jsou dále a podrobně rozpracovány na týdenní části. Během organizovaných činností jsou dětem nabízeny aktivity přizpůsobené věku, schopnostem dětí, ale i tématům ročních období a kulturních událostí. Při tvorbě programu je prioritou zachování hravé formy, zajímavosti a možnosti zapojení každého dítěte s podporou zvídavosti, zájmu a radosti z objevování. Nedílnou součástí a velmi důležitou každodenní složkou programu je hra, při které děti relaxují, navazují kontakt s ostatními dětmi, rozvíjí fantazii, konstrukční dovednosti a jemnou motoriku.

Velkou výhodou dětských skupin Hřebenka je rozsáhlá zahrada plná zeleně s herními prvky a venkovní terasou pro každodenní využití bezpečného přírodního prostoru pro hraní venkovních her, soutěží, výtvarných dílniček, společných akcí nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče.

 

V případě dotazů kontaktujte vedoucí dětských skupin Hřebenka paní Bc. Zoru Novákovou na telefonním čísle 774 246 007 nebo e-mailem .

 

Pozvánka na den otevřených dveří v dětských skupinách

CSOP Praha 5 zve všechny zájemce z řad rodičovské veřejnosti na den otevřených dveří v dětských skupinách, Na Hřebenkách 3a dne 7.5. 2022 od 10 do 16 hodin. Pracovnice dětských skupin připravily komentovanou prohlídku pro zájemce o umístění dětí do dětských skupin Hřebenka.

 

Den otevřených dveří bude probíhat tentokráte o víkendu, tak, aby si rodiče mohli v klidu a beze spěchu prohlédnout prostory, seznámit se s prostředím a konzultovat dotazy s týmem pracovnic dětských skupin. Budou mít možnost se dozvědět víc o systému péče o děti v dětských skupinách. Touto formou nabízíme rodičům možnost, aby se mohli co nejlépe rozhodnout, jaké zařízení pro své dítě zvolí. K dispozici budou všem zájemcům informační letáčky a přihlášky.

Vložil: Markéta Vančová