Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nový Výlet s tajenkou ‚Za divokými koňmi Převalského a bojovnicí Vlastou na Děvín‘ potěší seniory, jejich děti i vnoučky

21.02.2022
Nový Výlet s tajenkou ‚Za divokými koňmi Převalského a bojovnicí Vlastou na Děvín‘ potěší seniory, jejich děti i vnoučky

Foto: CSOP Praha 5 (stejně jako snímky v článku)

Popisek: Výběh pro koně Převalského u Dívčích hradů

Na letošní turistickou sezónu připravilo Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 ve spolupráci s agenturou Velká dobrodružství originální netradiční projekt – ‚Za divokými koňmi Převalského a bojovnicí Vlastou na Děvín‘. Účelem výletu je potěšit každého, kdo se rád prochází, je hravý, chce se dozvědět něco nového, má rád doplňovačky, a to v každém věku.

V minulých letech připravilo Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 velmi úspěšný ‚Výlet s tajenkou po mořském dně‘, ‚Výlet s tajenkou z pravěkých hradišť prokopského údolí až na Děvín‘, ‚Výlet s tajenkou kolem vodopádů až k hladové zdi až na Petřínskou rozhlednu‘, výlet s tajenkou ‚Za elegancí barrandovských vil‘ a výlet s tajenkou ‚Do skalničkové zahrádky a za Jestřábem do Prokopského údolí‘

Procházky s luštěním baví každého

Seniory, pejskaře i maminky s dětmi, kterak drží v ruce doplňovačku a luští tajenku, jste tak mohli celý minulý rok potkat jak v pražském Prokopském údolí, na Petříně nebo na Cibulce.

Minulé projekty Výletu s tajenkou, které inicioval radní JUDr. Petr Lachnit, se setkaly s velký ohlasem veřejnosti. „I když jsme původně mysleli, že na výlet půjdou hlavně senioři, ukázalo se, že luštit tajenku baví skoro každého. Vyrazit s rodinou a přáteli na výlet ven, protáhnout si tělo na čerstvém vzduchu, pobavit se, a ještě za odměnu získat drobný dárek, zkrátka považují lidé za dobrý nápad. Od dubna 2016 trasami našich výletů prošlo více než 8000 lidí a ohlasy jsou skvělé,“ vysvětluje JUDr. Petr Lachnit.

 

Výlet začíná u kaple svatého Jana Nepomuckého v Radlicích

Nový výlet za koníky

Vzhledem k mimořádnému úspěchu loňského výletu s tajenkou ‚Do skalničkové zahrádky a za Jestřábem do Prokopského údolí‘ pak Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 připravilo pro letošní rok zcela nový Výlet s tajenkou ‚Za divokými koňmi Převalského a bojovnicí Vlastou na Děvín‘, který Vás zavede do dalších půvabných míst Prahy 5.

Cesta za hádankou začíná v Radlicích na stanici metra B Radlická. Konec výletu je na Zlíchově na trase tramvají č. 5, 12,15, 20, jednu stanici od stanice metra B Smíchovské nádraží. ‚Na povrchu‘ nejprve zkuste hned u točny tramvaje najít kapli sv. Jana Nepomuckého. Drobná stavba je obklopena krásnými stromy.

 

Výlet vás zavede ho krásné přírody s výhledem na Prahu

Lehká cesta vede z Radlické nejprve do mírného kopečka, pak po rovince a v závěru na Zlíchov lehce z kopce. Pejsky můžete vzít s sebou. Procházku lze absolvovat v kterémkoli ročním období. V zimě si ale obujte pevné neklouzavé boty, do kopce to může malinko ujíždět.

Praha 5 je moderní městská část, se spoustou zelených oáz, které zchvácenému Pražanovi umožní zažít město bez stresu, hluku a smogu. Jednou z nich jsou Dívčí hrady, které jistě znáte z pověstí Aloise Jiráska. Okouzlí vás nejen nádherným výhledem na Prahu. Na planině pod nimi můžete nově obdivovat vzácné koně Převalského. Cestou potkáte studánku, známou vodárenskou věž a zkameněliny. Budou vás doprovázet ořešáky, špendlíky, třešně i švestky, takže pokud na výlet vyrazíte třeba v září, hlady určitě nepadnete.

 

Originální mapu s vyznačenou trasou, doplňovačku, praktické informace včetně odkazu na jízdní řady naleznete ke stažení na webu Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 ZDE nebo na stránkách společnosti Velká dobrodružství ZDE. Trasu lze jít kdykoliv budete chtít. Pokud se vám podaří vyluštit tajenku, můžete si za odměnu vyzvednout drobný dárek v Informačním centru Prahy 5, Štefánikova 13-15, Praha 5, v době po-čt 8.30 – 16 hod, pá 8.00-15.00 hod.

A nezapomeňte, že Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci pro vás vymyslelo i dalších pět výletů. Také ty najdete ZDE nebo www.veldo.cz

Vložil: Markéta Vančová