Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nabídka klientům pečovatelské služby Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 se rozšiřuje

30.11.2020
Nabídka klientům pečovatelské služby Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 se rozšiřuje

Autor: CSOP Praha 5 (stejně jako snímky v článku)

Popisek: Pracovnice pečovatelské služby CSOP Praha 5 s klientkou

„I přestože procházíme velmi složitým a dlouhým obdobím pandemie, obav a napětí, naštěstí kouzlo nadcházejícího adventu se nedá jen tak zastavit a je všude okolo nás. A právě v tomto období, kdy vnímáme posvátnou adventní atmosféru, Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 (CSOP Praha 5) jako tradičně v tuto dobu vždy nominovalo a vyhlašovalo pečovatelku a pečovatele roku,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Na nominaci jednotlivých pracovníků a pracovnic se podíleli zejména klienti samotní, kteří hodnotili práci pečovatelek vykonávanou zejména u nich v domácím prostředí nebo při doprovodech k lékaři, nákupech, při vyřizování různých záležitostí, které by nezvládli sami.  Významnou roli zde sehrávala osobní obětavost a ochota pomáhat nejen v každodenních činnostech, ale i při řešení mimořádných situací, do kterých se naši klienti dostávali.

Koronavirus službu nezastavil

Pečovatelská služba servis zajišťovala nepřetržitě během celého roku. Provozní doba je ve všední dny od půl osmé od rána do půl osmé večer – pečovatelky pracují na dvě směny, ranní a odpolední, do terénu vyjíždí i o víkendech a svátcích k těm klientům, kteří službu potřebují, jsou osamocení a jejich zdravotní stav vyžaduje každodenní péči, takže nemohou zůstat bez pomoci. V této náročné době se nezastavil ani provoz Taxíka Maxíka, služby určené pro přepravu klientů pečovatelské služby, seniorů, zdravotně a tělesně postižených občanů starších 35 let z městské části Praha 5. To všechno je obrovské množství náročné práce, která vyžaduje nejen velké fyzické, ale i psychické nasazení a pozitivní přístup ke všem a za všech okolností.  Jednoduše je to poslání, které v mnoha případech nahrazuje péči a obětavost rodiny, kterou klienti nemají nebo ji ztratili a hledají ji právě ve vazbě na pečovatelskou službu. A proto pečovatelkou a pečovatelem roku jsou letos všichni pracovníci naší pečovatelské služby.

 

Pečovatelka CSOP Praha 5 s klientkou

Rozšiřování nabídky klientům

Rok 2020 byl pro CSOP Praha 5 a hlavně i pro pečovatelskou službu obdobím dalších významných změn a velkých zkoušek. V této náročné době jsme se rozhodli být občanům blíž, rozšířit služby a být dostupní těm, kteří potřebují naši pomoc a péči. Proto jsme letos v létě otevřeli další detašované středisko pečovatelské služby na poliklinice Barrandov s bezbariérovým přístupem. Zajišťuje péči o klienty v lokalitách Barrandova a blízkého okolí. Vznikl zde i nový pracovní tým, který má svou sociální pracovnici, koordinátorku pečovatelské služby a terénní pečovatelky. Občané Barrandova za poměrně krátkou dobu vyjadřují spokojenost s nabídkou služeb, mají i svou sociální pracovnici a poradenství v místě bydliště, chodí sem konzultovat, objednávat si pečovatelské služby, informovat se i o programech komunitních center Prádelna a Louka anebo si přijdou jen tak popovídat.

Během letošního roku jsme vyhodnocovali situace a dostávali zpětnou vazbu od veřejnosti a klientů, jejich rodin a blízkých. Přišlo mnoho děkovných dopisů popisujících zajišťování péče, která musela být vykonávána ve ztížených pracovních podmínkách a za dodržování přísných hygienických opatření. Znamenalo to osobní nasazení, zvýšenou pracovní aktivitu a přemáhání. Všichni beze zbytku si prošli náročnými osobními zkouškami a doslova si sáhli na samé dno svých sil. A přesto s naprostou samozřejmostí a s každodenním profesionálním nasazením vykonávali svou práci, a ještě dovedli vykouzlit úsměv a radost pro jiné a sebe navzájem se slovy: Dáme to, nebojte se! Za to jim patří neuvěřitelný obdiv a velký dík. 

 

Sociální pracovnice a koordinátorka CSOP Praha 5 na pracovišti Barrandov

Co nás čeká v roce 2021?

CSOP Praha 5 bude dále rozvíjet pečovatelskou službu, která má před sebou mnoho důležitých změn a úkolů, přínosných zejména pro seniorskou veřejnost, poskytování služeb a řešení seniorského bydlení. Ve spolupráci s městskou částí Praha 5 se podařilo zrekonstruovat nebytové prostory ve vile Ada v Plzeňské ulici, kde je plánováno v 1. polovině roku otevření dalšího detašovaného střediska pečovatelské služby s bezbariérovým přístupem v Košířích, které bude poskytovat služby pro oblast Cibulek, Hřebenek, Motola a dalších přilehlých částí. V příštím roce bude také ukončena rekonstrukce a modernizace Raudnitzova domu v Hlubočepech, který bude sloužit občanům z Prahy 5 jako další dům s pečovatelskou službou a s nabídkou poskytování dalších služeb pedikúry, masáží a aktivizačních, vzdělávacích, volnočasových programů a příležitostí pro společenské vyžití nejen pro obyvatele tohoto domu, ale i pro veřejnost z blízkého okolí. V této lokalitě bude probíhat ještě výstavba druhého moderního domu s pečovatelskou službou, se zázemím společných prostor pro vzájemné setkávání, tělocvičnou a dílnou rovněž pro obyvatele nejen tohoto domu, ale i pro veřejnost. 

Vložil: Markéta Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace