Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pečovatelská služba Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 nově na Barrandově

17.07.2020
Pečovatelská služba Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 nově na Barrandově

Foto: CSOP Praha 5 (stejně jako snímky v článku)

Popisek: Kancelář pečovatelské služby CSOP Praha 5 na Barrandově. Na snímku pracovnice nového detašovaného pracoviště pečovatelské služby Martina Skálová a Markéta Čechová

„Příspěvková organizace Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 otevřela v pondělí 13. července 2020 nové detašované pracoviště pečovatelské služby. Najdete jej na poliklinice Barrandov, Krškova 807/21, v přízemí, zadní vchod budovy,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Ve spolupráci s městskou částí Praha 5 byly zrekonstruovány prostory pro toto nové pracoviště a zároveň byly splněny návštěvníkům jejich požadavky hlavně na bezbariérovost a dostupnost těchto služeb. V prvé řadě je zajištěn komfort pro všechny zájemce o tyto služby spočívající ve vybudování samostatného vchodu do kanceláře pečovatelské služby a oddělené čekárny přímo v přízemních prostorách zadní části polikliniky. V suterénních prostorách bylo zároveň vybudováno pracoviště pro pečovatelky se zázemím.

 

Radní JUDr. Petr Lachnit s pracovnicemi detašovaného pracoviště Martinou Skálovou a Markétou Čechovou

Prádelna a Louka skvěle fungují

Se stárnutím populace se zvyšuje potřeba široké nabídky služeb právě pro seniory, kteří se chtějí vzdělávat, sportovat, cestovat, tvořit, setkávat se, společně prožívat a nebýt sám a žít aktivně. Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 (dále jen „CSOP Praha 5“) prostřednictvím svých komunitních center Prádelna a Louka v současné době uspokojí aktivitami a programy snad i toho nejnáročnějšího návštěvníka. Pokud se však snižují a zhoršují možnosti a podmínky vést aktivní život, zhoršuje se částečně nebo i úplně soběstačnost a sebeobslužnost je možné obrátit se na pečovatelskou službu. Každým rokem se zvyšuje zájem ze strany veřejnosti o tyto služby.

 

Komunitní centrum Prádelna

Nablízku klientům

Pečovatelská služba dlouhodobě zajišťuje poměrně velkou část klientů i z Barrandova a okolí.  Myšlenka rozšíření nabídky právě této služby, jít za těmi, kteří pomoc potřebují, vycházela samozřejmě také z jednání a setkávání se se seniorskou veřejností, z jejich přání a požadavků dostupnosti pečovatelské služby přímo v lokalitě Barrandova a okolí. A tak CSOP Praha 5 plní smysl této myšlenky být nablízku těm, kteří je potřebují anebo o nich zatím nevědí. Právě dostupnost je klíčovým momentem v situacích, se kterými se zejména seniorská veřejnost mnohdy potýká. Někdy se přímo doslova hraje o čas. Proto nyní mají občané na Barrandově a okolí svůj profesionální tým pečovatelek s koordinátorkou Martinou Skálovou a sociální pracovnicí Mgr. Markétou Čechovou. Mohou se na ně obrátit Ti, kteří potřebují poradit, zkonzultovat svou situaci či přímo požádají o zajištění pomoci například s péčí o domácnost, s nákupy, dovozem a přípravou jídla, hygienou, úklidem, doprovodem k lékaři, na jednání nebo s doprovodem ven na vycházku, s přepravou Taxíkem Maxíkem apod. Poradenství a pomoc poskytneme i rodinám, které pečují o svého blízkého. 

 

Pečovatelská služba - detašované pracoviště Barrandov

Konzultační hodiny pro veřejnost jsou v pondělí od 8 - 12 hodin a od 13 - 15:30 hodin, a ve středu od 8 - 12 hodin a od 13 - 16:30 hodin. Kontaktovat nás můžete na telefonu 775788002 (Mgr. Markéta Čechová) nebo 775788078 (Martina Skálová), nebo e-mailem . Najdete nás na stránkách www.csop5.cz.

Seniorská veřejnost se zde také může informovat o dalších službách pro seniory a aktivizačních programech a akcích, které pro ně Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 nabízí ve svých komunitních centrech Prádelna a Louka. Počítejte s námi, jsme Vám pořád nablízku a těšíme se na Vás.

Vložil: Markéta Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace