Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Krleš, je tu koronavirus, pojďme mu to společně naklepat. Na Praze 5 by měli postavit pomník lidem dobré vůle (a jejich šicím strojům)

04.04.2020
Krleš, je tu koronavirus, pojďme mu to společně naklepat. Na Praze 5 by měli postavit pomník lidem dobré vůle (a jejich šicím strojům)

Autor: Facebook

Popisek: Na Praze 5 šili snad všichni, neoficiálním maskotem se stal plyšák v Komunitním centru Louka

FOTO Stejně jako zbytek republiky, i Praha 5 trhala rekordy ve vytváření obrané linie proti pandemii nového typu koronaviru. Roušky šili všichni a pro všechny. A to na dobrovolné bázi. Prostě jsme stále lidé, kteří umí chytit za ten správný konec provazu a přitáhnout pandemii smyčku.

„Pracovnice a lektorky našeho Komunitního centra Prádelna také přiložily ruku k dílu (včetně zvířecích "pomocníků"). Šijí roušky pro své kolegyně a kolegy z pečovatelské služby Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5, kteří denně (včetně sobot a nedělí) obstarávají obědy, nákupy, hygienu apod. pro seniory z MČ Praha 5,“ záchranu před pandemií řešily totiž hlavně pečovatelky v Centru sociální a ošetřovatelské pomoci. Zcela logicky, denně se musí starat o seniory, kteří by bez jejich asistence měli velké problémy.

 

Komunitní centrum Prádelna při akci, pomáhají i kočky

Pomáhají i svobodné matky

Ruce k dílu přiložily i v Klubu svobodných matek. Členky s příchodem pandemie oprášily legendu o zlatých českých ručičkách a začaly zásobovat Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci. Radní pro Prahu 5 Petr Lachnit k tomu uvedl: „Dnes jsem s místostarostou Lukášem Heroldem předal další šité roušky darované Klubem svobodných matek našemu Centru sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5. Darované roušky jsou určeny pečovatelkám, které pomáhají našim klientům v seniorském věku.

Klub svobodných matek pomáhá všem rodičům samoživitelům z celé České republiky. Pomoc je zaměřena jak na rodiče, tak na jejich děti. Rodičům se snaží pomáhat právní poradnou pro nejrůznější životní situace, do kterých se rodič samoživitel může dostat. Klub rovněž zprostředkovává materiální pomoc, poskytuje i přímou finanční pomoc, a to v rámci jednotlivých programů, určených pro potřeby dětí.

 

V Klubu svobodných matek přiložily ruce k dílu také

Je naprosto úžasné, že i maminky, které to samy doma nemají lehké, i v této době pomáhají druhým a moc si toho vážím. Moc děkuji.“ A má pravdu, když jde do tuhého, prostě se spojíme a snažíme se pomáhat všude tam, kam naše možnosti dosáhnou.

A samotné centrum to nenechalo bez odezvy. „Rádi bychom poděkovali maminkám samoživitelkám z Klubu svobodných matek, za to, že pro nás ušily látkové roušky, kterých je stále nedostatek, a které potřebujeme,“ napsali na svém facebookovém profilu.

 

Zlaté české pracičky v praxi. Prostě to dáme

Dar od poslance Nachera

V Centru sociální a ošetřovatelské pomoci se zastavit i Patrik Nacher, poslanec za hnutí ANO. Co donesl? Hromadu roušek. Ale ne ledajakých. Ty od poslance Nachera byly vylepšenou verzí pro obrýlené spoluobčany. Díky jejich jedinečnému střihu se tak brýle při nošení nezamlžují. „Dnes předal místostarosta Lubomír Brož šité roušky darované Patrikem Nacherem ředitelce Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5. Tyto roušky jsou určeny pro naše pečovatelky. Poprvé jsme se setkali s šitými rouškami, jejichž střih je přizpůsoben nositelům, kteří mají brýle. Je to moc fajn nápad, protože takto šitá rouška pro nás ‘brýlaté‘ minimalizuje nepříjemné „mlžení“ brýlí při jejich nošení. Tak ještě jednou za dar děkujeme.“ Dokážeme se spojit a viru prostě upravit ciferník.

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace