Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Krleš, je tu koronavirus, pojďme mu to společně naklepat. Na Praze 5 by měli postavit pomník lidem dobré vůle (a jejich šicím strojům)

04.04.2020
Krleš, je tu koronavirus, pojďme mu to společně naklepat. Na Praze 5 by měli postavit pomník lidem dobré vůle (a jejich šicím strojům)

Foto: Facebook

Popisek: Na Praze 5 šili snad všichni, neoficiálním maskotem se stal plyšák v Komunitním centru Louka

FOTO Stejně jako zbytek republiky, i Praha 5 trhala rekordy ve vytváření obrané linie proti pandemii nového typu koronaviru. Roušky šili všichni a pro všechny. A to na dobrovolné bázi. Prostě jsme stále lidé, kteří umí chytit za ten správný konec provazu a přitáhnout pandemii smyčku.

„Pracovnice a lektorky našeho Komunitního centra Prádelna také přiložily ruku k dílu (včetně zvířecích "pomocníků"). Šijí roušky pro své kolegyně a kolegy z pečovatelské služby Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5, kteří denně (včetně sobot a nedělí) obstarávají obědy, nákupy, hygienu apod. pro seniory z MČ Praha 5,“ záchranu před pandemií řešily totiž hlavně pečovatelky v Centru sociální a ošetřovatelské pomoci. Zcela logicky, denně se musí starat o seniory, kteří by bez jejich asistence měli velké problémy.

 

Komunitní centrum Prádelna při akci, pomáhají i kočky

Pomáhají i svobodné matky

Ruce k dílu přiložily i v Klubu svobodných matek. Členky s příchodem pandemie oprášily legendu o zlatých českých ručičkách a začaly zásobovat Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci. Radní pro Prahu 5 Petr Lachnit k tomu uvedl: „Dnes jsem s místostarostou Lukášem Heroldem předal další šité roušky darované Klubem svobodných matek našemu Centru sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5. Darované roušky jsou určeny pečovatelkám, které pomáhají našim klientům v seniorském věku.

Klub svobodných matek pomáhá všem rodičům samoživitelům z celé České republiky. Pomoc je zaměřena jak na rodiče, tak na jejich děti. Rodičům se snaží pomáhat právní poradnou pro nejrůznější životní situace, do kterých se rodič samoživitel může dostat. Klub rovněž zprostředkovává materiální pomoc, poskytuje i přímou finanční pomoc, a to v rámci jednotlivých programů, určených pro potřeby dětí.

 

V Klubu svobodných matek přiložily ruce k dílu také

Je naprosto úžasné, že i maminky, které to samy doma nemají lehké, i v této době pomáhají druhým a moc si toho vážím. Moc děkuji.“ A má pravdu, když jde do tuhého, prostě se spojíme a snažíme se pomáhat všude tam, kam naše možnosti dosáhnou.

A samotné centrum to nenechalo bez odezvy. „Rádi bychom poděkovali maminkám samoživitelkám z Klubu svobodných matek, za to, že pro nás ušily látkové roušky, kterých je stále nedostatek, a které potřebujeme,“ napsali na svém facebookovém profilu.

 

Zlaté české pracičky v praxi. Prostě to dáme

Dar od poslance Nachera

V Centru sociální a ošetřovatelské pomoci se zastavit i Patrik Nacher, poslanec za hnutí ANO. Co donesl? Hromadu roušek. Ale ne ledajakých. Ty od poslance Nachera byly vylepšenou verzí pro obrýlené spoluobčany. Díky jejich jedinečnému střihu se tak brýle při nošení nezamlžují. „Dnes předal místostarosta Lubomír Brož šité roušky darované Patrikem Nacherem ředitelce Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5. Tyto roušky jsou určeny pro naše pečovatelky. Poprvé jsme se setkali s šitými rouškami, jejichž střih je přizpůsoben nositelům, kteří mají brýle. Je to moc fajn nápad, protože takto šitá rouška pro nás ‘brýlaté‘ minimalizuje nepříjemné „mlžení“ brýlí při jejich nošení. Tak ještě jednou za dar děkujeme.“ Dokážeme se spojit a viru prostě upravit ciferník.

Vložil: Redaktor KL