Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Radní Prahy 5 Petr Lachnit otevřel nové Wellness centrum pro seniory

20.09.2018
Radní Prahy 5 Petr Lachnit otevřel nové Wellness centrum pro seniory

Foto: MěÚ Praha 5

Popisek: Relax a pohoda

FOTO Radnice Praha 5 ve spolupráci s Centrem sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5, příspěvkovou organizací MČ Praha 5 (dále jen CSOP) ve čtvrtek slavnostně zahájila provoz nového Wellness centra pro seniory na adrese Zubatého 10.

V roce 2016 byla zahájena rekonstrukce a modernizace celého objektu domu v Zubatého 10, Praha 5. Jeho součásti bylo tehdy středisko denní hygieny, které dlouhodobě nesplňovalo požadavky na kvalitní a dostupnou péči rozšiřujících se potřebných služeb právě pro seniory. Radnice Prahy 5 v roce 2017 poskytla náhradní prostory pro provoz pedikérských a masážních služeb, takže nedošlo k jejich omezení ani přerušení. Již dne 12. zář 2018 byl díky pracovníkům CSOP provoz ve zmodernizovaných prostorách znovu obnoven. Ti po celou dobu stavebních úprav a modernizace prostor spolupracovali s odborníky a architekty. Ale důležité je, že zároveň vycházeli ze zkušeností samotných zájemců o tyto služby, aby nový provoz naplňoval klientovi požadavky bezbariérovosti, bezpečnosti, komplexnosti služeb a harmonizace prostředí.

Zájem je veliký

„Při slavnostním otevření si každý návštěvník či zájemce o služby nového Wellness centra prohlédl jednotlivé provozy a měl možnost i osobně zhodnotit, zda se jeho představy naplnily očekávání. Zároveň se všichni seznámili s rozšířenou nabídkou poskytovaných služeb,“ uvádí radní Petr Lachnit (ANO) a pokračuje „Velký zájem byl o využití tradičních masérských služeb, které si klient zvolí sám, buď masáže celého těla, nebo dle domluvy s masérkou může masáže kombinovat na jednotlivé části těla, např. šíje, záda, horní končetiny, dolní končetiny.“

Z řad dam byl samozřejmě velký zájem o rozšířenou nabídku masáží lávovými kameny, masáže obličeje formou manuálního liftingu, kineziotapu a rašelinových zábalů. Představena byla nabídka pedikérských služeb tradičních, kdy dle přání klienta pedikérka dochází buď přímo do domácnosti, nebo při hospitalizaci do nemocničního zařízení. Klient se může objednat i přímo ve wellness centru. Zájemci ocenili i rozšířenou nabídku o manikúru a péče o ruce, prostřednictvím parafinových zábalů s ukázkou procedury.

Malé lázně

A ti, kteří projevili zájem o wellness služby v pravém slova smyslu, velmi zaujala místnost pro lázeň. Návštěvníci byli seznámeni s procedurou koupelí ve speciální vaně se vstupem bočními dvířky a s možností využití hydromasáží dolních končetin. K dispozici je v místnosti lázně samozřejmě i bezbariérové sprchování.

V nabídce je i víc

Zájemci o kadeřnické a holičské služby byli informování o otevření provozu těchto služeb v měsíci říjnu. Návštěvníci měli velký zájem o nabídku aktivit v relaxační místnosti, kde budou probíhat zdravotní cvičení, taichi a další. Centrum zahájilo i aktivizace pro seniory v nově vybavené společenské místnosti. Každý návštěvník si může vybrat podle svého z nabídky aktivizačních programů, jako jsou například oblíbené tréninky paměti, reminiscenční kurzy, komunitní aktivity, cestománie, kavárničky, workshopy a semináře zaměřená na různá témata z oblasti kultury a umění, medicíny, zdravého životního stylu. Zajímavá budou křesla pro hosty, výtvarné dílny, možnost využití PC a internetu a mnoho dalších pořadů a akcí připravených právě pro návštěvníky centra. Všichni návštěvníci obdrželi programy s jednotlivými akcemi.

A nakonec velké ocenění z řad zájemců patřilo nově založené komunitní zahradě s bylinkáriem. Ta byla otevřena ve venkovním atriu domu. Zde si mohou návštěvníci nejen pod odborným vedením lektora zacvičit taichi. Ale zároveň zde mohou zažít jakousi malou osobní terapii přírodou. Věnovat se zahradničení, zasadit si a přesadit rostliny, předat si pěstitelské rady anebo jen tak sedět, dívat se a relaxovat.

Vložil: Redaktor KL