Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Známe ho jako šéfa Barrandova, přítele luxusní Brožové. Soukup má ale záhadnější minulost

28.12.2017
Známe ho jako šéfa Barrandova, přítele luxusní Brožové. Soukup má ale záhadnější minulost

Foto: TV Barrandov / Facebook

Popisek: Jaromír Soukup, šéf TV Barrandov (a mnohonásobný moderátor tamtéž)

Není v současné době patrně většího televizního exota, než jím je Jaromír Soukup, český miliardář a majitel TV Barrandov. Lidé si všímají zejména jeho moderátorských (ne)schopností. Přitom Jaromír Soukup stále nemá dost a vymýšlí nové a nové diskusní pořady postavené na své osobě. Nad tím, kde se vlastně Jaromír Soukup vzal, se zamýšlely Hospodářské noviny.

Hospodářské noviny připomněly vůči dnešku překvapivou Soukupovu minulost. Kdo by si vzpomněl, že nynější fanda prezidenta Zemana a Tomia Okamury dříve patřil k Zeleným? Těžko si představit, jaký názorový oblouk musel Jaromír Soukup asi opsat, aby své přesvědčení takto změnil.   Jaromír Soukup patřil mezi Zelené v éře Martina Bursíka, tedy v roce 2006. Soukup a jeho agentura Medea pomáhal Zeleným s financováním, Zelení se tehdy do sněmovny skutečně dostali. A tak byl čas splatit devítimilionovou půjčku za kampaň, kterou Soukupovi Zelení dlužili. Soukup si podle Hospodářských novin měl nárokovat další kampaň, tentokrát před komunálními volbami. A to se Martinovi Bursíkovi nelíbilo. 

Ministryně si nestěžovala

Soukup se mezitím začal angažovat na Ministerstvu školství v době, kdy tam kralovala Dana Kuchtová, Soukup jí dělal náměstka. Ta si podle Hospodářských novin na Soukupa rozhodně nestěžuje: „Já o panu Soukupovi nemohu říct jediné křivé slovo. Velmi mi pomohl, do té doby jsem neměla zkušenosti s řízením tak velké instituce. Byl určitě schopným a platným náměstkem,“ říká Dana Kuchtová dnes. Spolu s Danou Kuchtovou skončil své politické angažmá i Jaromír Soukup. 

Politický bigamista?

Tím ale politická cesta Jaromíra Soukupa nekončila. Postavil se na stranu „rebelek“ ze Zelených Jakoubkové a Zubové, pro kterou financoval billboardovou kampaň Demokratické strany zelených. Ta u voličů nezabodovala a zmizela v propadlišti dějin. Následně měl Soukup podle Hospodářských novin spolupracovat se sociální demokracií, Petře Paroubkové měl dokonce pomáhat vylepšovat mediální obraz. Dále podpořil stranu Věci veřejné, pro kterou zařizoval inzerci, a to souběžně se spoluprací se sociální demokracií. Tehdy se o něm Paroubek zmínil na svém blogu: „Jsem přesvědčen, že oním nejmenovaným zdrojem MfD „z vedení“, o který se článek opírá a který mluví o mé údajné zhrzenosti, je právě tento politický bigamista, Jaromír Soukup.“ 

Televize jako nástroj ovlivňování politiky?

V roce 2012 zakoupil Jaromír Soukup televizi Barrandov. Televize nepatřila nikdy do první ligy, nenakupovala drahé programy, spíše sázela na programy vlastní výroby. Nyní je celkem jasné, proč si Jaromír Soukup tuto televizi pořídil. V roce 2017 začal v televizi rozhovory s prezidentem Zemanem. Ačkoliv kritika jeho moderátorských schopností byla masivní, Jaromíra Soukupa to od moderování neodradilo, ba právě naopak. K Týdnu s prezidentem přidal ještě Instinkty Jaromíra Soukupa, Duel Jaromíra Soukupa, Kauzy Jaromíra Soukupa a Arénu Jaromíra Soukupa. Nemine tak den, abych na Barrandově nešel nějaký ten diskusní pořad, který moderuje Jaromír Soukup. „Pokud by se v britské soukromé televizi na obrazovce objevil ředitel či majitel televize, přišla by o licenci. My takovou úpravu bohužel nemáme, což samozřejmě nabídlo prostor nejprve Vladimíru Železnému a nyní Jaroslavu Soukupovi k používání televize jako nástroje na ovlivňování politiky," sdělil Hospodářským novinám bývalý předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Václav Žák.

 

Podporuje jen některé

To, že je podle Hospodářských novin Jaromír Soukup špatný moderátor, ale není jediný problém. Jeho diskusní pořady celkem nepokrytě nadržují určitým stranám a politikům, což odsouhlasila dokonce i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání: „Uvedené vydání vysílané v období před prezidentskými volbami bylo koncipováno takovým způsobem, že výrazně favorizovalo jednoho z kandidujících, stávajícího prezidenta Miloše Zemana,“ uvádí se v tiskové zprávě Rady. Jaromír Soukup má nyní do 30 dnů vysvětlit, jak zachovává v tomto pořadu vyrovnanost. A to není jediný jeho problém. Radě se nelíbí také prezentace časopisů, které Soukup vydává, v jeho diskusních pořadech. Jaromír Soukup sám rozhovory nedává, ani není aktivní na sociálních sítích, takže kolem něj panuje celkem tajemno. Přesto se proslýchá, že by prý chtěl sám aktivně vstoupit do politiky. Otázkou tedy zůstává, v jakém dresu. Ačkoliv dříve tvrdil, že jeho „srdce je zelené“, blíže má dnes k úplně jiným stranám. K jakým, je z jeho pořadů celkem nasnadě. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace