Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Válka hvězd v televizi Barrandov. Napřed to odnesl Magnusek, potom Brožová, nyní Cibulka s Jagelkou. Kdo je na řadě dál?

komentář 21.09.2017
Válka hvězd v televizi Barrandov. Napřed to odnesl  Magnusek, potom Brožová, nyní Cibulka s Jagelkou. Kdo je na řadě dál?

Autor: Televize Barrandov

Popisek: Aleš Cibulka v pořadu Televize Barrandov Můžu dál?

KOMENTÁŘ Že je situace v televizi Barrandov značně napjatá, dokazují mnohé indicie. Leckoho sice spory mezi hvězdami showbyznysu nepřekvapí, ale přece jenom je dosti podivné, že kvůli nim mizí z obrazovky nejúspěšnější pořady této stanice. Napřed to byl seriál Stopy života, který režíroval Tomáš Magnusek, nedávno zklamaně oznámila Kateřina Brožová, že končí v seriálu Doktorka Kellerová i ve společenském magazínu Exkluziv. A nyní je na odpis dosud nejúspěšnější barrandovská tvář, Aleš Cibulka.

Cibulka tento týden vydal prohlášení, v němž   prozradil, co se v televizi Barrandov děje. Podle něj  se on a jeho partner  Michal Jagelka stali obětí  promyšlené a zákeřné kampaně, která vyústila v jejich definitivní likvidaci.  Něco podobného už prý potkalo řadu jejich kolegů, kteří zažívali menší či větší podrazy. Cibulka zároveň naznačil, odkud vítr vane: Ze strany stávajícího programového vedení TVB. „Atmosféra v TVB je v posledních několika měsících, od jmenování nového programového vedení, na bodu mrazu. Nekompetentnost a neprofesionalita je doplněna žárlivostí, mindráky, závistí, arogancí, intrikami a čistkami. V takovém prostředí se opravdu nedá pracovat. Televize je tvůrčí živý organismus a organismus barrandovské televize je momentálně nemocný a paralyzovaný. Každý se bojí každého, módními se staly pomluvy a donášení. Nerozhodují už výsledky práce, sledovanost pořadů či profesionalita, ale patolízalství,“ stěžuje si ve svém prohlášení pro média Aleš Cibulka.   

Může za to  Musil?

Ten, kdo je obeznámen s personální situací v TV Barrandov, pochopil, že Cibulkova kritika míří na programového ředitele Jana Musila, který na této stanici rovněž účinkuje v několika pořadech. Mimo jiné stojí i za největším současným  barrandovským propadákem, seriálem Sousedé. Musil se však k Cibulkově prohlášení nechce vůbec vyjadřovat a brání se, že on nemůže nikoho vyhodit. Je ovšem zajímavé, že proti sobě válčí dva moderátoři, které spojuje jejich homosexuální orientace a odvážný coming out.  Na první pohled by se mohlo zdát, že právě proto budou spíše držet spolu. Ale co za likvidací Cibulky a jeho partnera Michala Jagelky stojí  ve skutečnosti, se  lze jenom dohadovat.

 

Jan Musil na TV Barrandov

Bez divácké podpory?

Překvapivá je rovněž reakce samotného vedení televize Barrandov. Ta na svých webových stránkách  zveřejnila aktualitu, v níž potvrdila, že se rozloučila s moderátorským duem Alešem Cibulkou a Michalem Jagelkou. Zdůvodnila to následovně: „Pořady této moderátorské dvojice, mezi něž patří Můžu dál?, Roztoč to, Aféry a Život na houpačce, se nesetkaly s takovou diváckou podporou, která by je udržela v aktuální programové nabídce televize Barrandov.  U všech formátů vlastní tvorby je pro nás klíčová sledovanost, která je téměř jediným kritériem pro nasazení pořadů do vysílání. Hledat za jakýmkoli naším krokem něco jiného je bezpředmětné. Jsme soukromá televizní skupina, kde platí, že o všech věcech od programu až po výběr nebo nasazení moderátorů rozhoduje generální ředitel," uvedl  majitel TVB Jaromír Soukup. 

Přecibulkováno a přejagelkováno?

Zajímavé jsou i reakce diváků TV Barrandov. V naprosté většině případů fandí Cibulkovi a často se shodují na tom, že jeho pořady jsou na Barrandově nejlepší, zatímco na Musilovy se podle nich nedá dívat.  Ale nechybí ani opačné názory, podle nichž bylo již na Barrandově „přecibulkováno a přejagelkováno“.  Něco na tom samozřejmě je. Aleš Cibulka zde delší dobu uváděl svoji talk show Sejdeme se na Cibulce a poté začala TVB vysílat jeho nový pořad Můžu dál?, v němž doma navštěvuje různé české celebrity. A s Kateřinou Brožovou dokonce  moderoval i silvestrovskou estrádu. 

´Telka za velký kulový´

A najde se i nemálo těch, co každý odchod v této televizní stanici vítají, protože podle nich stojí za velký kulový: „Staré filmy, blbé seriály, hádky lidí v pořadech s Musilem a neustále opakování stále dokola. Prostě děs, běs,“ stěžují si. Musil to schytává i za to, že předvádí dojemnou plačku kvůli kdejaké krávovině. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace