Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Fotky české moderátorky obletěly celý svět. S touhle kočkou by si vážně mohl prezident Donald Trump svoji Melanii snadno splést

06.03.2017
Fotky české moderátorky obletěly celý svět. S touhle kočkou by si vážně mohl prezident Donald Trump svoji Melanii snadno splést

Foto: TV Nova

Popisek: Někdejší rosnička Petra Svoboda naskočila do 'nováckých' Televizních novin za Renátu Czadernovou, která je na mateřské dovolené

Hádejte, kdo je to? Kdyby tuhle dámu potkal na chodbách Bílého domu, nejspíš by se nový americký prezident snadno spletl. Když na ní trošku zapracuje šikovná maskérka, česká moderátorka a bývalá modelka Petra Svoboda jakoby jeho třetí manželce Melanii z oka vypadla.

Kdyby si Melanie Trump pustila ‘novácké‘ Televizní noviny, zjistila by, že má v České republice dvojnici. A nejspíš už se jí tahle novinka donesla, protože fotografie moderátorky Petry Svobody, která usedla koncem minulého roku po boku Petra Suchoně v hlavní zpravodajské relaci televize Nova, již obletěly celý svět. Bývalá modelka, která se blýskla svými půvaby mimo jiné i na stránkách české mutace magazínu Playboy, začínala v televizi Nova jako rosnička, časem pak převzala moderování Odpoledních a Poledních Televizních novin. V těch večerních je ale jenom na záskok, zastupuje Renátu Czadernovou, která je momentálně na mateřské dovolené. I když kdo ví… Vzpomeňte si, jak se během záskoků za Lucii Borhyovou dokázala prosadit Kristina Kloubková.

Podobu obou dam posuďte sami:

Petra Svoboda

Takhle Dotvořila Petru maskérka Eva Ceralová...

...a takhle vypadá 'originál' - Melania Trump

...a takhle vypadá 'originál' - Melania Trump

Zrcadlo pro Melanii

Šestačtyřicetiletá Melania, která pochází ze Slovinska, si vydělávala ve Spojených státech modelingem ještě dřív, než vůbec dostala od tamních úřadů pracovní povolení. Třetí paní Trump se stala v roce 2005 a díky vítězství svého manžela v bouřlivém klání o post 45. prezidenta USA je od letošního 20. ledna jednou z nejsledovanějších žen na planetě Zemi. A rozhodně je co sledovat, ani s přibývajícími lety totiž Melania rozhodně na svých půvabech neztrácí. Nyní si ale řada zahraničních médií povšimla, že není na světě jediná. Za dokonalou podobou její české dvojnice je nutno hledat zručnou maskérku Evu Ceralovou, která si k výsledku svého snažení dovolila i vtipnou poznámku. „Kdo může říct, že líčil Melanii Trump? Já ano!“ prohlásila s úsměvem. I ji totiž téměř dokonalá podoba nakonec zaskočila.

S Petrem Suchoněm před kamerami Televizních novin

S Petrem Suchoněm před kamerami Televizních novin

Na molo moc malá

Krásná dvojnice se narodila 1. července 1982 v Soběslavi a modelingu se začala věnovat již ve třinácti letech. „Zkusila jsem s rodiči poslat fotografie do časopisu Dívka a vyšlo to. O rok později jsem byla vyfocená na titulní stránce s Bořkem Slezáčkem,“ zavzpomínala před časem v rozhovoru pro server revue.idnes.cz. Postupně se propracovala až do nejprestižnějších agentur, bylo jí ale jasné, že se na úplnou špici nemůže nikdy dostat. Měří totiž pouze 165 centimetrů, takže jí do současné oficiální modelingové výšky přinejmenším patnáct cenťáčků schází. Po maturitě na Biskupském gymnáziu v Českých Budějovicích zatoužila po novinařině a začala psát do jednoho právě vznikajícího časopisu o módě a společenském dění. Po čtyřech letech ji ale svým způsobem jednotvárná práce přestala bavit.

Na jednom ze snímků pro českou mutaci magazínu Playboy

Na jednom ze snímků pro českou mutaci magazínu Playboy

Prestižní nahota

Vzhůru nohama obrátila její život nabídka práce ve Spojených arabských emirátech. „Pracovala jsem u firmy, která zprostředkovávala pronájem, údržbu a výrobu lodí a hausbótů. Nakonec jsem v Abú Dhabí strávila dva roky. Jezdila jsem ale pravidelně na návštěvy domů, a tak jsem potkala svého budoucího manžela, kvůli kterému jsem se vrátila zpět do Prahy.“ Po návratu se dál věnovala modelingu a přikývla i na fotografování pro Playboy. „Je to prestižní záležitost. V roce 2008 jsem se stala Playmate měsíce května,“ zavzpomínala. Na stránkách nejslavnějšího magazínu pro pány se objevila znovu o dva roky později, tentokrát v exkluzivním pictorialu. Pak se začala věnovat především rodině, má totiž dnes již šestiletou dceru Ráchel. Manželství sice nevydrželo, rozvodu ale dávno nelituje. Již déle než tři roky totiž žije s někdejším šéfem marketingu televize Nova Ondřejem Křivkou.

V televizním studiu s dcerou Ráchel

V televizním studiu s dcerou Ráchel

Nova loví v modelingu

A jak se vůbec do televize dostala? Když Nova hledala v září 2012 nové tváře, jedna prestižní modelingová agentura poslala Petru na kamerové zkoušky. „Vybrali si mě, a tak jsem začala chodit na jejich odborné kurzy. Učila jsem se, jak správně dýchat, artikulovat a vystupovat před kamerou,“ prozradila své televizní prvopočátky. Významnou roli v její prospěch sehrál nejen vzhled či fotogeničnost, ale také fakt, že stihla během rodičovské dovolené dokončit studia na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů v Praze. Ani to samo o sobě ještě ale k úspěchu před kamerou nestačí. „Myslím, že u moderování je důležité také to, co z vás vyzařuje. Já se snažím myslet pozitivně a působit na diváky přirozeně,“ dodala.

S přítelem Ondřejem Křivkou

S přítelem Ondřejem Křivkou

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace