Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Mám stejné potřeby jako každá jiná ženská, říká tajemně zlatá Gabča. Proč je českou Bridget Jones a jakou nevyléčitelnou nemocí trpí?

24.02.2017
Mám stejné potřeby jako každá jiná ženská, říká tajemně zlatá Gabča. Proč je českou Bridget Jones a jakou nevyléčitelnou nemocí trpí?

Foto: Facebook

Popisek: Zlatá biatlonistka Gabriela Koukalová

Přiznejte se, kdo se díváte na biatlon jen kvůli ní? Nejenže vyhrává, ale ještě navíc je na každý závod namalovaná, načesaná a má šperky. A taky smysl pro humor a v cíli manžela, k němuž se hned žene pro polibek. Kdo by ji nemiloval, tedy krom soupeřek? Gabča je prostě zlatá.

Původně tahle dnes zrzka, nedávno blondýnka přitom studovala grafiku na střední uměleckoprůmyslové škole a pak i rytí do kovu, tedy výrobu mincí a medailí na vyšší odborné. Medaile jí vydržely dodnes, i když jinak. Na uměleckou školu prý šla také proto, že nemá ráda matematiku a fyziku. Umělecky založená ale je, hraje na klavír a zpívá, a to i při různých veřejných událostech.

Namalovaná vždy a všude

Je proslulá tím, jak perfektně vždycky vypadá. Jak dlouho jí trvá líčení? „Tak patnáct minut, jak kdy. A je fakt, že se snažím být upravená i na závody. Rodiče mě vedli k tomu, že pro ženskou je důležité vypadat hezky, upraveně, i když jde s odpadkovým košem. Já to navíc beru jako relaxaci, takový rituál před startem. Při líčení se uvolním, zklidním a nemyslím tolik na výkon. Do poslední chvíle si totiž nevěřím, že mi to vyjde,“ přiznala v rozhovoru pro magazín Týden.

Jídlo rozhodně neodbývá, při velkých dávkách pohybu ani nemusí

Jídlo rozhodně neodbývá, při velkých dávkách pohybu ani nemusí

Mám plat jako učitelka, tak honím sponzory

Dřív si z jejího dokonalého vzhledu na trati ostatní závodnice dělaly legraci. „Dneska koukám, že chodí na závody nalíčené a s nalakovanými nehty,“ cítí biatlonistka zadostiučinění. Nenamalovaná by prý asi na trať ani nevyjela, necítila by se prostě dobře. No a pak je také tváří Dermacolu, takže prostě nalíčená chodit musí. Tohle je asi zrovna sponzoring, který jí nevadí – jinak ale přiznává, že je z nutných akcí pro sponzory už vyčerpaná. Kromě závodů a tréninků má totiž tolik práce pro sponzory, že je ráda, že se vůbec potká s manželem, hráčem badmintonu Petrem Koukalem. Na koníčky, jako je malování a hudba, už čas nemá ani omylem. Jenže otáčet se musí. Sice vyhrává, ale biatlon sám o sobě ji moc neuživí. „Biatlon není žádný zlatý důl, i když si spousta lidí myslí, že bereme sto padesát tisíc měsíčně, ve skutečnosti máme úplně normální platy, které jsou srovnatelné s platy ve školství,“ svěřila se.

Děti budou. Po olympiádě

Vdala se, neuvažuje o založení rodiny? „Mám moc ráda děti. Ale sama si chci kariéru naplánovat, aby rodina přišla v pravý čas. Neumím si představit, že bych se o dítě starala při biatlonu. Měla bych pocit, že se naplno nevěnuju ani jednomu ani druhému, a to by mi nedělalo dobře. Když něco dělám, chci to dělat na sto procent. Poloviční řešení pro mě není řešení,“ vysvětlila v rozhovoru pro MF Dnes. Některé z jejích soupeřek ale děti mají. Třeba Darja Domračeva. „A dva měsíce po porodu už brázdí tratě,“ nechápe Koukalová. „Ale co mě se týká, tak bych s dítětem ještě ráda počkala až po olympijských hrách v příštím roce v Pchjongjangu, ke kterým směřuje hodně mých myšlenek,“ říká.

Manžel je chlap, umí bouchnout do stolu

Pokud tedy manžel nezavelí jinak. Ale Petr Koukal prý popularitu své ženy zvládá. „Nehledě na to, že když jsme spolu sami, tak se na žádnou slávu nehraje. Jeden druhého si ceníme, a když Petr doma bouchne do stolu a řekne, že to bude takhle, tak to tak prostě bude, protože je to chlap. Petr je pro mě obrovská autorita a takového chlapa já vedle sebe potřebuju. Musím cítit, že v něm mám oporu. Ať už mám jakékoli pracovní výsledky, nejsem stroj, ale obyčejná křehká ženská, která někdy chce vyslyšet, utěšit, povzbudit, rozveselit nebo ochránit. Prostě mám úplně stejné potřeby jako kterákoli jiná ženská,“ usmívá se Gábina, které se kolegyně smějí, že si Petra Koukala vzala jen proto, aby se nemusela učit celý nový podpis, ale jen jedno písmeno. Za svobodna totiž byla Soukalová.

S manželem Petrem. Nenalíčenou ji nemáte šanci potkat.

S manželem Petrem. Nenalíčenou ji nemáte šanci potkat.

Proč brečí po tréningu?

Krom make-upu má ještě jednu slabost – dobré jídlo. A hlavně čokoládu. „Po sladkém se můžu utlouct, to je má nevyléčitelná nemoc,“ přiznává. Až skončí aktivní kariéru, prý by se jí líbilo mít kavárnu nebo cukrárnu. Na to, aby se dala na umění, které studovala, se prý už necítí. Zato na sladké ano. A až kariéru ukončí, jedno jí chybět nebude určitě. Zima. Slavná biatlonistka je totiž zimomřivá. „Když jsou opravdové mrazy jako letos, tak chodím skoro z každého tréninku s brekem, protože mně děsně mrznou ruce,“ postěžovala si.

Česká Bridget Jones

Je o ní známá ještě jedna věc: je roztržitá, neustále něco zapomíná – hůlky, lyže, brýle… „Je fakt, že si někdy přijdu jako taková česká Bridget Jones. Nedělám to naschvál, jak mám prostě víc úkolů najednou, tak nejsem schopná myslet na všechno,“ tvrdí mistryně světa. Je také dyslektička a dysgrafička, v dětství jí diagnostikovali i poruchu koncentrace. Zapomnětlivostí trpí. „Je to děsný, když se v autě ozve: Otočte to, Gabča zase něco zapomněla,“ směje se zlatá Gabriela.

Originální text najdete ZDE

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace