Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hraje drsňáky a padouchy, v civilu je ale rodinný typ. „Furt přebaluju, utírám zadky, vařím, hraju si s dětmi, uklízím, peru, rovnám prádlo,“ tvrdí slavný herec, který shodil 14 kilo a fanynky odhání vidlemi

17.11.2016
Hraje drsňáky a padouchy, v civilu je ale rodinný typ. „Furt přebaluju, utírám zadky, vařím, hraju si s dětmi, uklízím, peru, rovnám prádlo,“ tvrdí slavný herec, který shodil 14 kilo a fanynky odhání vidlemi

Foto: ČT

Popisek: Robert Jašków v seriálu Expozitura

FOTO Vypadá jako tvrďák, hraje gangstery, ale ve volném čase je vzorným otcem tří malých dětí a navíc nosívá na hlavě fošnu a ještě tvrdí, že je to sport. Robert Jašków je totiž nejen herec, ale také osminásobný mistr světa ve woodkopfu…

Z televize ho zná snad každý, a málokdo ho má rád, hraje totiž pěkné hajzly. V seriálu Cesty domů ztvárňuje padoucha pana P a přiznává, že jeho postava se někdy neobejde bez reakcí: „Je to fenomén, který jen těžko chápu. I když vás někteří lidé vidí naživo, pořád jste pro ně ten v té bedně za sklem. Několikrát se mi stalo, že dotyčný stojí třeba metr ode mě a volá na kolegu: »Fando, pojď sem, to je on! To je ten Vasil! To je ten pan P!«. A oba pak na mě koukají jako na televizi,“ prozradil herec v Show Jana Krause.

Od dobráka k absolutnímu hajzlovi

Jeho postavy, ať už ty televizní, filmové anebo ty divadelní ve Švandově divadle, jsou prý vždycky ode zdi ke zdi. „Když už ovšem hraju charakterní roli, tak je to tak neskutečně pozitivní postava, že je to až nenormální, a tím druhým pólem jsou absolutní hajzlové,“ říká herec pocházející z Trutnova. Pokud vám ale jeho jméno zní exoticky, máte pravdu, jeho tatínek byl Polák a maminka poloviční Maďarka a příjmení se prý vyslovuje Jaškův.

Kutil, co chodí s prknem na hlavě

„V osobním životě jsem ale spořádaný otec, dokonce kutil, pracuju rád se dřevem a vyrábím si postele, stoly, židle,“ prozradil na sebe. Dokonce prý sportuje, ale jeho vyvoleným sportem není nějaký squash nebo fotbal, ale cosi, o čem většina národa nikdy neslyšela.  „Jmenuje se to woodkopf a jeho podstata spočívá v tom, že si dva lidi nasadí na hlavu dřevěnou, dva metry dlouhou fošnu a jeden se snaží tomu druhému prkno z hlavy sundat, což ale může udělat zase jen prknem. Nesmí se zapojit ruce. Komu spadne prkno dříve, ten ztrácí bod. Hraje se na dva vítězné, finále na tři. A někteří hráči u toho předvádějí tak neskutečné sportovní výkony, že jsme si řekli, že to asi musí být sport. Navíc jsme zapsaní jako Unie woodkopf a máme svého náčelníka. Každý rok také pořádáme mistrovství světa v Praze na Klamovce.“ Náčelníkem je herec Ivan Řezáč, sportu se věnuje také Ivan Trojan, Marek Taclík anebo Bolek Polívka.

Předvedl i v Show Jana Krause...

Osminásobný mistr světa

Výhodou tohoto sportu je podle osminásobného mistra světa ve woodkopfu Jaškówa to, že se dá provozovat kdekoli, což následně předvedl přímo na pódiu Show Jana Krause, kde moderátor proti jeho umu prostě neměl šanci. „Nojo, kutil,“ konstatuje trochu opovržlivě Kraus. „Úplně všechno si člověk nemůže udělat sám. Nicméně třeba se u vás někdy potkáme, až přijdu něco opravit. Právě proto jsem se na to kutilství dal, kdyby mi to s herectvím nevyšlo,“ směje se herec, který aktuálně točí film o Miladě Horákové, v němž má roli Jana Masaryka.

Sčuchnul jsem se s kaskadéry, říká herec

Herec je vůbec fyzicky poměrně zdatný, kvůli seriálům jako je Expozitura anebo její pokračování Atentát, musel posilovat a také trénovat rvačky. „Jo, musel jsem si to trochu oživit. Když se k tomu dva roky nedostanete, vymaže se vám to z palice. To fakt není jako jízda na kole. Něco si sice trénuju ve rvačkách v divadle, ale to není úplně ono. Takže jsem se zase sčuchl s kaskadéry a makali jsme dlouho před natáčením. Co je ale skvělý, musel jsem si udělat papíry na motorku, protože mi Pepa Klíma, který napsal scénář, předepsal, že ta má postava, Dan Chládek, bude jezdit samotářsky na motorce,“ říká charismatický herec.

Bambitku bych doma mít nechtěl

Jako seriálový policista také střílí. „Je to zvláštní pocit mít takovou věc v pazouře. Já jsem pacifista, nechci mít doma bambitku, ale byli jsme na střelnici, kde jsme si zkusili střílet z té ostřelovačské čezety, protože tam hraju ostřelovače a musel jsem vědět, jak se ta zbraň skládá, jak se s ní zachází a jak se chová, když se z ní vystřelí. Mohli jsme si tam vyzkoušet všechny možné zbraně. Kulomety, samopaly, granátomety i brokovnice. Ale fanda do zbraní ze mě stejně nebude,“ dodává Jašków , který před pár lety radikálně zhubl a teď fanynky oslňuje nejen holou hlavou, ale také štíhlou figurou.

Zhubnul a letí na něj ženské

„Moje dietoložka mi naordinovala proteinovou dietu, takže jsem hlady netrpěl, netrápil jsem se ani krabičkami, a přesto jsem za tři měsíce zhubl čtrnáct kilo a šestnáct centimetrů v pase!“ chlubí se herec a dodává, že ho předtím vážně štvalo, že se nevejde do svých starých kalhot. „Ted už je zase dopnu a cítím se líp,“ raduje se Jašków, jemuž fanynky často píší, že je opravdu sexy.

Sedmnáct let a tři děti

Fanynky ale mají smůlu, Robert Jašków je šťastně ženatý s herečkou a osobní koučkou Petrou a mají spolu dva kluky a holčičku. „S mojí drahou jsme spolu sedmnáct let a máme tři děti. Jsme skvělá partička a jsme rádi, že se ty děti pro nás rozhodly. Jsem totiž hluboce přesvědčený, že si nás jako rodiče vybraly. Řekly si, hele, to jsou docela fajn lidi a přišly za námi,“ usmívá se hrdý otec.

A jedna svatební...

Doma zvládám všechno, chlubí se

Hrdý je i na to, že doma ženě pomáhá. „Nedávno myslím brankář Petr Čech někde řekl, že doma přebalil dítě. Všichni z toho měli haló a najednou je polobůh, že přebalil svoje dítě.  Pro mě to je denní chleba. Přebalím levou zadní čtyři děti najednou, furt přebaluju, utírám zadky, vařím, hraju si s nimi, uklízím, peru, dávám věci do sušičky, rovnám prádlo. Pro mě je to normální, tedy v době, kdy jsem doma. Jsem součástí rodiny, nejsem jen nosič peněz. Tím, že přinesu prachy, opravím postel, sestavím nábytek a udělám klukům bunkr, nemám pocit, že mám vystaráno,“ prozradil herec Pražské pětce.

Tři děti, to už je smečka

Sám vyrůstal jako jedináček a tak je rád, že jeho děti mají smečku, jak říká. I když… „Tři raubíři je opravdu náročný model. Když jsem dneska vypravoval jen tu nejmladší, Marjánku, protože kluky odvezla žena k babičce, přišlo mi to jako nic. Skoro jako bych šel jen s pejskem, kterému se navlékne obojek,“ směje se. „Oblékat tři děti do zimních kombinéz, aby pak jeden z nich na schodech prohlásil, že se mu chce čůrat, to je teprve mazec!“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .    

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace