Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nejdřív 'Žíla' blouznila o přílivu genů, jimiž migranti obohatí zdegenerovanou Evropu, teď zase Matěj blábolí cosi o bílém muži, který chce ukrást zemi. To už se Stropnického rodina úplně zbláznila?

14.11.2016
Nejdřív 'Žíla' blouznila o přílivu genů, jimiž migranti obohatí zdegenerovanou Evropu, teď zase Matěj blábolí cosi o bílém muži, který chce ukrást zemi. To už se Stropnického rodina úplně zbláznila?

Foto: Facebook

Popisek: ˇČerstvý náměstek pražské primátorky Matěj Stropnický má své cíle a názory v hlavě srovnané. Čtěte, co si myslí o prezidentu Zemanovi a politických protivnících

U Stropnických v pražském Suchdole zřejmě žijí v jiné dimenzi. Nejdřív manželka ministra obrany Veronika Žilková blouznila o přílivu úžasně čerstvých a živatoschopných genů, kterými migranti obohatí zdegenerovanou Evropu. Teď zase Matěj Stropnický blábolí o bílém muži, který chce ukrást zemi, jež mu už dávno nepatří. Nad jeho 'logikou' zůstává rozum stát.

Předseda Strany zelených Matěj Stropnický se vyjádřil k americkým prezidentským volbám. Zpražil „bílé muže“. Sice vyhrál Donald Trump, ale bílí muži, kteří ho volili, by se neměli radovat. Svět už jim totiž nepatří tak jako dřív. Trump se prý snaží přesvědčit „bílé muže“, že světu dál vládnou, čímž se údajně pokusí uchovat i do nebe volající nerovnosti tohoto světa, hřímá Stropnický. „Vítězství Trumpa je zoufalý pokus o návrat nadvlády bílého muže ve světě, který již bílým mužům nepatří. Je to dávno úplně stejně i svět bílých žen a také svět mužů a žen jiné pleti, jiných vyznání, jiných kultur. Trump svůj svět včerejška, s jehož hluboce minulým programem kandidoval, nedokáže vrátit,“ napsal na sociální síti Facebook šéf Strany zelených.

Teď prý hrozí, že v USA narostou společenské nerovnosti, nespokojenost, konflikty, a ty mohou přerůst až v nepokoje. Ty se mohou bohužel přenést i do Evropy, protože Spojené státy jsou světovou velmocí a Evropa je jejich velmi blízkým spojencem. „Pořádky současného světa, na nějž jsme zvyklí, jsou pro většinu obyvatel planety nespravedlivé a ponižující – a Trump je chce s pomocí falešných slibů upadající střední vrstvě v USA obnovit a uchovat silou,“ pokračuje Stropnický.

Ve světě prý bude mír jen tehdy, když spolu lidé budou spolupracovat a budou respektovat menšiny. Spolupracovat musí i velmoci. Éra jednoho světového policajta prý skončila. Měli bychom také pracovat na záchraně planety. „Pokud si to Trump neuvědomí včas, může zavést svět na pokraj světového konfliktu. Tomu musíme a budeme čelit všemi prostředky, právě proto, že jsou USA našimi spojenci,“ uzavřel varovně politik.

Šéfredaktor Deníku Referendum Jakub Patočka, jenž před několika lety Stranu zelených také vedl, byl vůči Trumpovi ještě mnohem tvrdší než Stropnický. Označil Trumpa dokonce za „stvůru“. „Úplně nejhorší je, jak to povzbudí všechny podobný stvůry, co se jima svět dneska jen hemží,“ napsal na adresu amerického miliardáře šéfredaktor Deníku Referendum. Patočka je dnes členem ČSSD.

Matěj Stropnický na Facebooku napsal:

Vítězství Trumpa je zoufalý pokus o návrat nadvlády bílého muže ve světě, který již bílým mužům nepatří. Je to dávno úplně stejně i svět bílých žen a také svět mužů a žen jiné pleti, jiných vyznání, jiných kultur. Trump svůj svět včerejška, s jehož hluboce minulým programem kandidoval, nedokáže vrátit. Hrozí, že se jeho éra v USA bude vyznačovat nárůstem nerovností, etnickou i kulturní polarizací, silovými řešeními, nárůstem nesnášenlivosti a posléze nepokojů. Jelikož jsou však USA světová velmoc, přenesou se tyto projevy pravděpodobně i do dalších částí západního světa, na prvním místě do Evropy. Pořádky současného světa, na nějž jsme zvyklí, jsou pro většinu obyvatel planety nespravedlivé a ponižující – a Trump je chce s pomocí falešných slibů upadající střední vrstvě v USA obnovit a uchovat silou.

Ve skutečnosti však jeho politický program obnovené nadvlády řešení nepředstavuje. Svět jako jeden svět je možné sjednocovat pouze spoluprací, snášenlivostí, přiznáním rovnocennosti a respektem k odlišnostem. A to jednak kvůli těmto hodnotám mírové spolupráce samým. Jednak kvůli ohrožením, jimž čelíme všichni společně, jako je klimatická změna. A jednak prostě i proto, že narůstající ekonomická síla různých částí světa, jejich politická emancipace a v jejím rámci i narůstající rozsah společenských svobod i svobod jednotlivců po celém světě již žádnou novou nadvládu jedné části světa nad jeho zbytkem nepřipustí. Pokud si to Trump neuvědomí včas, může zavést svět na pokraj světového konfliktu. Tomu musíme a budeme čelit všemi prostředky, právě proto, že jsou USA našimi spojenci.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace