Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vraž do toho deset vajec… Tohle dietology nepotěší. Šílí nad tím, že národ kyne jako buchty, televizím ale hraje český apetit do noty. Kdekdo vaří kdeco, tentokrát došlo už i na Rettigovou

09.10.2016
Vraž do toho deset vajec… Tohle dietology nepotěší. Šílí nad tím, že národ kyne jako buchty, televizím ale hraje český apetit do noty. Kdekdo vaří kdeco, tentokrát došlo už i na Rettigovou

Foto: strategy.cz

Popisek: Hlavními protagonistkami nové kuchařské show jsou blogerka Vendula Špetlíková a její dcerka. Že by tentokrát chystaly k obědu brambory se švestkami?

Kuchařské show jsou zkrátka ‘in‘, a tak na obrazovkách kdekdo vaří opravdu kdeco. S dalším pořadem pro milovníky dobrého žvance nyní přichází i televize Barrandov, která vsadila na českou klasiku a la Rettigová. Co na tom, že většina receptů klasické české kuchyně má k racionální výživě na míle daleko!

V sobotu po poledni odstartovala na obrazovce televize Barrandov nová kuchařská show Vaříme s Vendy, která si klade za cíl důkladně oprášit českou kuchyni a její klasické, ale pomalu mizející recepty. Na moderátorský post dosadila „poctivou českou kuchařku“ Vendulu Špetlíkovou, která na sebe původně upozornila jako blogerka. Loni pak jedno nakladatelství vydalo její kuchařku a autorku představilo následovně: Vendy je svým přístupem v dnešní době ojedinělá. Je to normální mladá maminka dvou dětí, která ráda vaří a peče. Navíc šla svou vlastní cestou, takže vaří jednoduše, z dobře dostupných surovin a nejvíce klasická česká jídla. Všechny fotografie receptů nafotila sama ihned po jejich uvaření či upečení, bez aranžování a food stylingu, takže pokrmy na fotkách vypadají tak, jaké jsou ve skutečnosti.

Další žena z lidu

Sledovanost kuchařských show v českých televizích sice drží standardní úroveň, rozhodně ale není právě hvězdná. Přesto vaří kdekdo kdeco a všude možně, Prima dokonce už i v seriálu Ohnivý kuře, který je jakousi syntézou kuchařiny a sladkobolné romance, oživené přesně dávkovanou porcí padouchů, kteří mají jinak běžnou každodenní dějovou linku hlavních hrdinů pořádně rozproudit. Projekt se ‘ženou s lidu‘ už tato televize vyzkoušela – kdo by si nepamatoval na Karolínu, domácí kuchařku. Ta ale zase tak úplně ‘domácí‘ nebyla, trojnásobná pracující matka totiž měla na počátku natáčení na kontě již praxi v novinařině a jako kritička restaurací. Přesto s ‘novou originální show‘ díru do světa neudělala. Je tudíž více než podivné, že se televize Barrandov rozhodla vykročit ve stopách pořadu, z kterého si diváci na zadek právě nesedli.

Kdepak se vzala?

Rozdíl mezi Karolínou a Vendy je zřejmě především v tom, že zatímco u Karolíny byl nejprve pořad a pak kuchařka, u Vendy je tomu naopak. Navíc zřejmě Barrandov přece jen původní projekt přehodnotil, a tak se před kamerou kromě hlavní protagonistky budou objevovat i populární osobnosti, pokud možno se svými potomky či alespoň jinými členy rodiny. K vaření je ale Vendy moc nepustí, pomáhat budou jenom při přípravě moučníku. O to víc by měly divákům servírovat specialitky ze svého soukromí. S výjimkou několika ‘exhibicionistů‘ v tomto směru české celebrity příliš sdílné nebývají, přesto si ‘moderátorka‘ Vendy věří.„Jsem zvědavá, jestli mí hosté sami vaří a pečou, a navíc v mé kuchyni přímo u plotny se vždy dozvím spousty novinek. Ale především mi tady každý host předá recept na svůj spokojený život, a na to se těším nejvíc,“ prohlásila sebevědomě. Zázrak tudíž od nového pořadu nečekejme. Jediným překvapením nejspíš bude zjištění, kterému z prodejních řetězců udělá reklamu tentokrát. Bude to Billa, s níž tak oddaně vařila Karolína, nebo dokonce některá z firem ministra financí?

Čtěte také:

Léta se navzájem ignorovali, nyní ale začíná jít do tuhého. Kdo má lepší talk show? Moderátorskou válku odstartoval zcela nečekaně Jan Kraus. Jde opravdu o rivalitu, nebo spíš o velké prachy?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace