Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bordelmamá, Žena chystající kočku na pekáč, Vidlák a Šéf gangu: ústecké socdem Palermo. Když Manitou, Lenin a Che Guevara dopustí, i volební bizár spustí. TÝDEN V OBRAZECH

05.10.2016
Bordelmamá, Žena chystající kočku na pekáč, Vidlák a Šéf gangu: ústecké socdem Palermo. Když Manitou, Lenin a Che Guevara dopustí, i volební bizár spustí. TÝDEN V OBRAZECH

Foto: Facebook

Popisek: Že jste o něm ještě neslyšeli? No, já také ne. Přesto Miloš Vystrčil sedí v Senátu za ODS již od roku 2010 a rád by seděl dále. Takže fakt není líný a svůj senátní obvod, Jihlavsko, objíždí komplet, jedinou ves nevynechá. Má stylově modrou škodovku....

Středa 5. října, kolem desáté dopoledne. Urputný déšť ustal, není ale pochyb o tom, že léto je definitivně v čudu, i to babí. A čím žije Česko před víkendovými volbami? No, předvolební boj to myslím fakt není, ale aby to politikům nebylo líto (stojí je to spoustu času a peněz; musí mezi lidi alespoň na pár týdnů předvolební kampaně, než zase v klidu a míru zalezou do malostranského termitiště – senátoři, a tichých, klidných budov krajských hejtmanství), věnujeme tento článek největším pitomostem, kterých se dopustili. Začalo se tomu říkat ´volební bizár´, což je velmi případné pojmenování.

Melancholické podzimní stmívání na Broumovsku vyfotil Jan Opravil

Volím, volíš, volíme

Už za několik dní nás čekají krajské volby. Po sečtení hlasů budou spokojeny především vládní strany a s nimi opoziční KSČM, tvrdí sázková kancelář Fortuna a dodává: Výrazný úspěch pravicových stran nelze očekávat. Strany, které se pouze vymezují proti migrantům či islámu, se do většiny krajských zastupitelstev vůbec nedostanou. Na tom se shodují bookmakeři Fortuny i většina sázejících. „Posty hejtmanů si rozdělí tři až čtyři strany. Jasným favoritem voleb je ČSSD. Očekáváme, že získá sedm hejtmanů, vítězství ve čtyřech krajích považujeme za prakticky jisté. Hlavním protivníkem sociální demokracie bude ANO, které má dobrou šanci na vítězství je 3-4 krajích. Komunisté pravděpodobně obhájí svoji baštu v Ústeckém kraji a mohou ji ještě rozšířit na Karlovarsko. Patrně nejvýraznější kandidát Lidovců, Jiří Čunek, může v případě skvělého výsledku usilovat o post hejtmana Zlínského kraje,“ shrnuje Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny. Ke koloritu voleb pak už tradičně patří četná trestní oznámení. Policie aktuálně vyšetřuje (nejméně) tři hejtmany. „Voliči už jsou imunní, víc než korupce politiků je zajímá stav vozovky, po které denně cestují, nebo dostupnost zdravotní péče,“ dodává Hanák.

 

Největší pozornost sázejících přitahuje Ivo Valenta, který se postavil do čela kandidátky Svobodných a Soukromníků ve Zlínském kraji, a pochopitelně také jihomoravský hejtman Michal Hašek, stojí v prohlášení Fortuny.

 

Hrdý dobrovolný hasič Hašek má reálnou šanci být prvním hejtmanem v historii, který svou funkci dvakrát obhájí. „Stopku mu vystaví spíš protihaškovská koalice v novém krajském zastupitelstvu než voliči,“ glosuje Michal Hanák. 

Volební valčíček 

V článku Za zrcadlem: volební valčíček napsala jeho autorka Lenka Benešová: „Tuhle si někdo na twitteru postěžoval, že by se snad cítil méně trapně, kdyby na reklamních poutačích visely obrázky z nějakého hambatého časopisu, než když na nich musí sledovat volební kampaňové žertíky některých politiků. Asi bych zvolila jiné přirovnání, nicméně jistý ostych před vybranými ´upoutávkami´ na krajské a senátní volby, vylepenými na všech rozích, plně chápu.“ A vybrala tyto bizáry.

 

„„Na kandidátce jsem sic jak křoví, ale kdo ví, kdo ví. Když Manitou, Lenin a Che Guevara dopustí i kladivo se srpem se spustí”, hlásá například volební leták kandidáta do zastupitelstva Plzeňského kraje za KSČM. Vskutku, ten pán je na to, že je komanč, opravdu pyšný. Zároveň je to u nás (opravte mne, jestli se pletu) po Sametové revoluci první případ, kdy je ve volební kampani parlamentní strany otevřeně užito jméno Vladimíra Iljiče. Nemám ponětí, jak přesně chce tento kandidát přispět ke zkvalitnění života svých spoluobčanů, ale celkem živě si dovedu představit, jak, jsa navléknut do trička s “Che”, kladivem tříská své oponenty v zastupitelstvu za hlasitého zpěvu Internacionály,“ přidala zábavný koment Benešová.

 

Další pozoruhodný nález Lenky Benešové: „Zábavnou foto maškarádu si zas pro své příznivce připravili kandidáti do zastupitelstva za ČSSD v Ústí nad Labem. „Bordelmamá, Žena chystající svoji kočku na pekáč, Vidlák a Šéf gangu”, znělo jedno z hodnocení na twitteru. „No nazdar. Jde tady o volby, nebo se chystá muzikál?”, znělo jiné. Předvolební kampaň založená na asociaci s palermskou mafií? V Ústí? Zrovna a právě v Ústí?  No, zřejmě tu už lidi snesou všechno.“

 

„Budu ostře hájit vaše zájmy!”, slibuje na plakátu liberecký kandidát, hrdý držitel 3. místa v Mistrovství ČR a SR v pojídání pálivých papriček – Čiližrout 2016 -, jak se neopomněl zmínit. Výborně! Ostré hochy potřebujeme. Totiž jen opravdový bloud a nedovtipa by si snad mohl myslet, že ´plechová ústa´ nejsou dostatečnou kvalifikací pro správu města, že ano?“ končí paní Benešová.

 

Modré kraje asi nebudou

 

Volte silou rozumu. Pravá je jen jedna... Vznikla i stránka ´Miroslav Kalousek premiérem: Do složité doby rozhodného politika.´ No, pravice asi velké šance nemá.

 

Jak Lidka ze Čtyři z tanku a pes

 

 

Tento kandidát má velký problém. Na billboardu zasadil tvrdou ránu svému mateřskému jazyku...

 

A tohle je náádherné retro...

 

„Sedmička na naší kandidátce Tomáš Fodor dostal skvělý nápad! Vytvořil pojízdný billboard s naším lídrem Pavolem Lukšou,“ stojí na FB. Inu, zemědělský kraj. 

 

Bude Čunek hejtmanem? Můžete si na to vsadit

 

Ne že by Babiš kandidoval, ale je doslova všude. Obzvláště dámy ho mají, zdá se, rády

 

A toto je kandidát na senátora za Prahu 6, kterého přišla podpořit i Pilarová: František Stárek, zvaný Čuňas

 

Karel Vrána sice nekandiduje, ale… „Všude kolem zuří volby, akorát u nás v Braníku nic. Tak jsem si nachystal kampaň na příště. Štěstí přeje připraveným,“ napsal na FB.

 

A já pro změnu nevolím, Praha 5 není na forhontě, ale kdybych směla doporučit...

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');

Anna Vančová          

Vložil: Anička Vančová