Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

FOTO Ráno s asistenčními pejsky, pak domů převléci, na večeři s rodinou a ještě do kina s holčičkami. Jedna hektická sobota Karla Gotta, večer už byl Slavík viditelně unavený; nepřehání to náhodou? Co všechno stíhá?

28.09.2016
FOTO Ráno s asistenčními pejsky, pak domů převléci, na večeři s rodinou a ještě do kina s holčičkami. Jedna hektická sobota Karla Gotta, večer už byl Slavík viditelně unavený; nepřehání to náhodou? Co všechno stíhá?

Foto: Facebook

Popisek: Karel Gott na obálce nové desky

Karel Gott vypadá výborně. A je až neuvěřitelné, co vše stíhá, a to je po vážné nemoci. Zdá se, že opět nastolil svoje předchozí, workoholické hektické pracovní tempo. Ale nešidí ani rodinu. Shodou náhod jsme ho potkali minulou sobotu 24. 9. na pražském Andělu s celou rodinou. Právě všichni odcházeli z restaurace Kobe a mířili naproti do kina. Napřed se vyhrnuly jak velká voda holčičky, za nimi v patách máma Ivana a až jako poslední, již trochu unaveným krokem Karel Gott. V tmavém saku.

Když jsme z internetu radního Prahy 5 JUDr. Lachnita zjistili, co ten den už má Mistr za sebou, ani jsme se jeho únavě nedivili. Spíše jsme obdivovali, že jako správný gentleman nechodí celý den v jediném saku, na dopoledne si vzal světlé, večer zase tmavé.  

Výcviků asistenčních psů na Praze 5 přišel totiž pogratulovat i Karel Gott. Jak dostat na motolský „cvičák“ 1500 fanoušků všech věkových kategorií? Na to mají v Helppes - Centru výcviku asistenčních psů pro postižené jednoduchý recept. Na jednu stage postavte Karla Gotta a Miro Žbirku.

S radním Petrem Lachnitem

V sobotu se v areálu výcvikového centra neziskové organizace Helppes na Plzeňské ulici v Praze 5 slavilo. A že bylo co oslavovat. Nejenže se uskutečnila v Motole již tradiční promoce patnácti čtyřnohých absolventů Vysokého Učení Helppsího, kateder Asistenčních psů, Signálních psů a Vodících psů ročníku 2015/2016, ale společnost Helppes při té příležitosti oslavila své patnácté narozeniny za účasti hvězdného hosta... A ten pak večer vyrazil s dcerkami do kina CineStar, zřejmě na premiéru Čapího dobrodružství.

Malostranská beseda

Po vynucené pauze, způsobené vážnou nemocí, se chtěl nejpopulárnější český zpěvák vrátit na pódia pozvolna a bez fanfár. Tenhle plán mu ale nevyšel. Když přišel na začátku září do Lucerny popřát Haně Zagorové k narozeninám, potlesk ve stoje nebral konce a Gott musel nakonec i zazpívat. „Lucerna ukázala, že žádné pozvolna není, dodalo mi to odvahu zpívat v podstatě jakkoli,“ přiznal Mistr. Na samostatný koncert v Lucerně si ale přece jen ještě netroufá, vystoupí v polovině října v komornější Malostranské besedě.

Moji milí příznivci, klubová scéna mě láká a fascinuje čím dál tím více. A protože se blíží mé vystoupení v Malostranské besedě, chtěl jsem opět nasát atmosféru tohoto místa a vyrazil jsem na koncertní recitál Michala Horáčka Na cestě. Prožil jsem krásný večer a užil si vystoupení Lenky Nové, Ondřeje Rumla a Františka Segrada. Všichni byli výborní a já jsem byl naprosto ohromen. Mějte se hezky, váš Karel Gott.

I když zájem jeho fanoušků počet míst převyšuje: večer je už vyprodaný, vstupenky ani nebyly k dostání ve volném prodeji, sehnat se daly pouze po internetu.

Čas růží

Hudební divadlo v Karlíně zároveň chystá na jaro muzikál s jeho písněmi. V Čase růží slavíkův hlas ale nezazní. „Ten muzikál není o Gottových písních ani o Gottovi, ani pro něj není napsaný. Je pouze jeho písněmi inspirován,“ potvrdil zpěvák. I když - Karlu Gottovi je prý trošku líto, že nebude v muzikálu, který na motivy jeho písní napsal Sagvan Tofi, vystupovat jako zpěvák, herec nebo tanečník. Ale podle svých slov bude moct trošku do všeho „kafrat.“  Šéf karlínského divadla Egon Kulhánek na tiskovce k připravovanému muzikálu v žertu řekl, že mnohonásobný Zlatý slavík v muzikálu opravdu zpívat nebude, protože poprvé v životě neprošel konkurzem.

Zpěvákův úkol bude však jiný a na svou novou roli supervizora se už velmi těší. „Je to výzva. Moc se na to těším. Už máme za sebou první casting, kde jsem si poslechl všechny mladé interprety. Byl jsem velmi mile překvapen, kolik jich krásně a podle svého zazpívalo mé písně,“ přiznal Karel Gott. Přestože nabídek na muzikál s jeho písněmi v minulosti dostal už mnoho, ta od Tofiho prý byla nejlepší. „Sagvan k nám jednoho dne přišel bez scénáře, ale celé mi to u nás v kuchyni převyprávěl. Zahrál tak skvěle každou postavu, že si tu jeho premiéru nenechaly ujít ani naše holčičky. Bylo to vtipné, pohotové a já byl nadšený,“ pochvaluje si.

A ještě namaluje obraz

Kromě dohledu nad muzikálem si Karel Gott vzal na starost i vznik obrazu, který v muzikálu bude hrát stěžejní roli. „Zatím jsem na začátku, musím vědět, jak bude vypadat scéna muzikálu a i dívka, která bude mít hlavní roli, pak už to půjde jedna radost,“ řekl k tomu Karel Gott. A o čem muzikál bude? Zatím víme jen to, co uvolnilo pro tisk karlínské divadlo: „Těšte se na odhalení příběhu starého obrazu, který v sobě skrývá osud jedné velké celoživotní lásky! Čas růží vás již brzy pobaví i dojme! Vzpomínáte? Když jsem já byl tenkrát kluk, Jen se hádej, Svět má ty chvíle rád, Jdi za štěstím, Korunou si hodím, Nápoj lásky č. 10, Je jaká je, Když muž se ženou snídá a mnoho dalších ožije v muzikálových aranžích a pěveckém podání herců a zpěváků, kteří k hitům Karla Gotta přistoupí nově a zároveň s respektem, které si zaslouží!“

…a slavíků

Dalším překvapením pro fanoušky je dvojalbum 40 slavíků. „Každý rok, kdy jsem dostal Zlatého slavíka, reprezentuje píseň, která byla nejúspěšnější,“ uvedl Gott k výběru. V prvním ročníku ankety skončil až na 49. místě a dostal pouhé tři hlasy. O rok později, v roce 1963, mu vítězství zajistila píseň Suchého a Šlitra Oči sněhem zaváté. A pak už následovala slavičí smršť, naposledy Gott cenu nečekal v loňském roce.

„Moji milí příznivci, kdyby mi někdo na počátku mojí kariéry zpěváka řekl, že v roce 2016 budu mít doma 40 Slavíků, zřejmě bych si poklepal na hlavu a myslel si o dotyčném své. Jenže já je skutečně získal. Velmi si proto vážím hlasů, které mi vy, moji příznivci, v anketě populární hudby posíláte. A cítím, že mám ještě sílu pokračovat. I když kvalitní konkurence nespí a být na některém z předních míst této ankety popularity je stále těžší. Jsem proto velmi pyšný na to, že 23. září vychází jedinečný komplet 2 CD – 40 Slavíků. Poslechnout si na něm můžete 40 písní v originálních verzích z let, kdy jsem získal Slavíka. Jako bonus jsou navíc přidány i dvě novinky: „Perfektní den“ a „Země vstává“, které jsem natočil v létě tohoto roku. Věřím, že se s písněmi jako je Stokrát chválím čas, Lásko má, Krev toulavá, Noční král nebo třeba Sentiment vrátíte k pěkným vzpomínkám, které se k nim vážou,“ napsal na svém Facebooku Karel Gott.

Český mejdan i Bratislavská lyra

Fanoušci však nebudou ochuzeni ani o jeho zpěv. Po překonání nemoci se začíná vracet k malým vystoupením. Po rok a půl dlouhé pauze zazpívá 10. Října, jak už jsme napsali, na menším koncertě v pražské Malostranské besedě. Jeho hosty budou Ilona Csáková, Dasha, Michal David, Miro Žbirka a kvartet Pavla Větrovce. Pak ho čeká vystoupení i na velkém koncertě v O2 aréně Český mejdan, který pořádá Rádio Impuls 15. října.

V říjnu vystoupí také v Bratislavě na koncertě, kterým si umělci připomenou 50. výročí vzniku někdejšího československého festivalu populární hudby Bratislavská lyra. Zazpívá píseň Mám rozprávkový dom, s níž se stal v roce 1966 prvním domácím vítězem festivalu. „Další repertoár nebude Karel Gott dopředu prozrazovat,“ sdělila jeho mluvčí Aneta Stolzová.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová