Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Protiva, mrzout, nesnesitelný cholerik... Role ho nacpaly do 'škatulky', kterou si prý ani trochu nezaslouží. Legendárnímu Nádeníčkovi z Básníků hrozilo ochrnutí a ztráta řeči. A to byl teprve začátek

14.09.2016
Protiva, mrzout, nesnesitelný cholerik... Role ho nacpaly do 'škatulky', kterou si prý ani trochu nezaslouží. Legendárnímu Nádeníčkovi z Básníků hrozilo ochrnutí a ztráta řeči. A to byl teprve začátek

Foto: shakespeare.cz

Popisek: Zase padouch! Oldřich Navrátil jako intrikář Jago v tragédii Othello na Letních shakespearovských slavnostech

Herec Oldřich Navrátil vypadá jako pěkný bručoun, však také vzteklouny a protivy v jednom kuse hraje, normálního sympatického chlapa si snad nezahrál nikdy. A přitom právě takový je – obyčejný, trochu stydlivý chlapík, kterému je nejlépe na procházce se psem nebo na rybách. Není co se divit, v nedávné době si prožil peklo.

Všechno začalo nedefinovatelnými zdravotními potížemi – herec se motal, bolela ho hlava, nemohl se soustředit. Nepřikládal tomu ale velkou váhu, myslel si, že je jen přepracovaný. Jenže pak mu při vyšetření, na které šel preventivně, zjistili krevní sraženinu na mozku. „Vůbec jsem to nevěděl. Ale mám skvělou paní doktorku, která mi říkala – poslouchejte, bude vám padesát, už byste si měl hlídat zdraví, takže uděláme takovou generálku... A nechala mě celého proklepnout! Byl jsem i na cétéčku a tam se jim něco nezdálo. Tak mě poslali na magnetickou rezonanci a pak rovnou do vojenské nemocnice k profesoru Benešovi. Tenkrát jsem nevěděl, kdo to je. Až dneska vím, že je to jeden z nejlepších neurochirurgů na světě. Takže jsem byl v nejlepší péči.“ U známého neurochirurga Vladimíra Beneše prodělal těžkou operaci hlavy. Měl strach z možných komplikací, ale vše dopadlo dobře a herec si mohl oddychnout. Jenže nemocí všechno jen začalo.

Žena mu utekla s kamarádem

Záhy po rekonvalescenci ho totiž po dvaceti čtyřech letech spokojeného manželství opustila žena Dáša. Zamilovala se do společného kamaráda a odešla za ním. Herec se zhroutil. A do toho mu zemřela maminka na rakovinu. V tu chvíli se sice Dáša vrátila, ale manželství se stejně brzy rozpadlo a už exmanželka dodnes žije s bývalým rodinným kamarádem.

Oldřich Navrátil zůstal sám v prázdném domě, bez rodičů, bez ženy. Dospělá dcera Tereza odešla studovat dějiny umění do Itálie. Jak sám říká, nebýt jí, asi by to musel skoncovat. Z deprese mu ale nakonec pomohla práce v divadle, u filmu a v televizi a také přátelé –například Jaroslava Obermaierová, Vlastimil Třešňák, Kateřina Kornová či Miroslav Wagner, kteří mu životní krizi pomáhali překonat. A pomohla i změna prostředí.

Bolestné loučení

Ani to ale ještě není všechno. Při povodních přišla o život i hercova milovaná fenka. „Utopila se v řece, nemůžu o tom mluvit,“ prozradil se slzami v hlase herec. Byla to poslední kapka, která rozhodla o tom, že se odhodlal přesídlit natrvalo do Prahy. „Matka zemřela, žena odešla a dům zůstal prázdný. Přesídlil jsem do Prahy,“ přiznal Blesku slavný herec, který celý život prožil v Třebíči.

Loučení s rodným domem nebylo jednoduché a stálo ho hodně sil. „Prožil jsem tam celý život. Dětství, jinošství i dospělost. Loučení bylo tak bolestné, že si v novém bytě v Praze nemohu odtamtud pověsit ani obrázek na zeď,“ prozradil.

Znovu potkal lásku

O dva roky později, v roce 2011, se ale znovu oženil, vzal si svou přítelkyni Moniku. „Vztah je pro mne naplnění života. Doufám, že to s Monikou už doklepu do konce,“ svěřil se Blesku. „Je to jen formalita. Ale jsem rád, že je Monika už Navrátilová,“ přiznal spokojeně jeden z nejobsazovanějších herců. „Museli jsme dát náš vztah právně do pořádku, aby po mně mohla Monika dědit,“ žertoval v obřadní síni v Mnichovicích.

Moniku potkal na plese trampské osady – po rodičích totiž podědil lásku k trampingu a do malého srubu na Vysočině jezdí už od mládí. V posledních letech tam trávil většinu času a také tam potkal novou lásku. „Ukázalo se, že to s ní chci doklepat až do konce života,“ přiznal Navrátil. Manželé už spolu jsou pět let a stále jim to klape – že by se na Oldřicha Navrátila konečně usmálo štěstí?

Čtěte také:

Osudem těžce zkoušená herečka Simona Postlerová: Má autistického syna a vážně nemocného manžela, kterého rakovina připravila o oko. Jak to může tak křehká bytost zvládnout? Kolaps byl nevyhnutelný...

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace