Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Co všechno si ti lidé nevymyslí! Skok do výšky, jogurt, zmrzlina, hlavolamy… A někteří klidně zajdou ještě dál. Třeba česká Marilyn dokonce trénuje na StarDance ve čtyřech. Nebo po čtyřech?

09.09.2016
Co všechno si ti lidé nevymyslí! Skok do výšky, jogurt, zmrzlina, hlavolamy… A někteří klidně zajdou ještě dál. Třeba česká Marilyn dokonce trénuje na StarDance ve čtyřech. Nebo po čtyřech?

Foto: psiden.cz

Popisek: Česká Marilyn Miluše Bittnerová už tvrdě trénuje na další StarDance s Michalem Necpálem. Tentokrát si to ale vyzkoušeli dokonce ve čtyřech.

FOTOGALERIE Mimořádná událost si odbyla premiéru v Praze 13. Ujít si ji nenechala spousta populárních osobností a fakt bylo na co koukat. Pořádně se totiž odvázaly a výjimečně vyvedly do společnosti i své životní parťáky.

Kdekdo je přesvědčen, že je třináctka nešťastné číslo, pro pražskou čtvrť, které osud tuhle cifru přidělil, to ale neplatí. Kdekdo vám potvrdí, že se tam žije fajn, a navíc se místní rozhodně umějí i bavit. Do Centrálního parku Lužiny, v němž se uskutečnila akce Psí den s Prahou 13, dorazily zhruba dva tisíce lidí a dostavily se i celebrity se svými psy. Pestrý program ale nebyl ušit na míru jenom pro ně, ale především pro jejich čtyřnohé přátele. Běžel se psí dostih, vytvořil se český rekord ve skoku do výšky, tzv. Bobešův skok, soutěžily originální dvojice, pes tahal auto, čipovali se zdarma psi, radil veterinární lékař, mazlíčkové ochutnali snad vše, co je pro psy k dispozici, a především přítomní podpořili nákupy a dárky psí útulky. A co bylo na akci ještě pozitivní? Téměř tisíc psů se k sobě chovalo jako kamarádi, jen občas po sobě na pozdrav štěkli, a na louce po nich nezůstala jediná památka. Tak byli jejich páni disciplinovaní.

Extra přehlídka

Útulky své pejsky k adopci představovali na podiu, aby měl každý z účastníků možnost prohlédnout si je a dozvědět se o nich víc informací. Asistovala při tom herečka Bára Hrzánová, která všem přítomným útulkům věnovala několik tisíc korun. „Útulky jsou pro nás dobrou příležitostí otevřít své peněženky a pomoci tam, kde je to potřeba.“prohlásila.Na Psí den si oběhla z natáčení a přišla se synem a s tříměsíční fenečkou Pepinou.

Obrovský zájem zaznamenala originální přehlídka známých osobností se svými pejsky. Martina Gavriely, Miluška Bittnerová, Patrície Solaříková, Míša Tomešová Doubravová, Roman Tomeš či Tereza Mátlová se promenádovali se svými čtyřnohými parťáky, vyšňořenými ve slušivých a komických oblečcích. Přehlídce přihlíželi Petr Fejk se svým pejskem Hardym a Marcus Tran.

StarDance ve čtyřech

Populární seriálová herečka Patricie Solaříková si akci moc užila a nadšeně ji komentovala. „Je super, že dorazilo tolik lidí se svými pejsky. Jsem ráda, že Psí den takhle dokázal spojit zábavu s osvětou. Je to nejlepší forma, jak dostat do povědomí lidí, aby byli zodpovědnější. Navíc mne překvapilo, že je tu spousta vychytávek, jako psí zmrzlina nebo psí jogurt,“usmívala se Patrície. „Taky tu vidím spoustu věcí poprvé, například psí hlavolamy nebo puller sport. Je milé, jak se na pejsky myslí,“ připojila se Martina Gavrieli.

„Mně se akce moc líbila, moji pejsci byli nadmíru spokojeni. Přála bych si víc takových akcí,“radovala se Míša Tomešová a dodala:„Spousta lidí se mě ptá, co speciálního dávám svým pejskům, že jsou takoví energičtí a vitální. S oblibou odpovídám, že hodně lásky!“A šla se s dalšími připravit na netradiční psí módní přehlídku. Miluše Bittnerová pak vyzvala svého tanečního partnera Michala Necpála a s pejsky v náručí překvapivě ladně zatančili úryvek, připravený do soutěže. „Takhle by nám to asi neprošlo. Porota je přísná a neúprosná,“řekla s nadsázkou česká Marilyn.

Smutná doga zůstala doma

Naopak dvojice z muzikálu Mefisto Jan Kříž a Karolina Gudasová přišli bez čtyřnohých parťáků. „Měli jsme tu s Karolinou premiéru milostné písně z Muzikálu Mefisto „Žít svůj sen“ od Daniela Bartáka, a proto jsem nevzal svoji japonskou dogu Sayu. Je to škoda, moc by se jí tady určitě líbilo,“smutně konstatoval Kříž. Karolina sice vlastního pejska nemá, ale zato přišla v doprovodu přítele Michala Neuvirtha.

Akce se konala pod záštitou starosty Prahy 13 Davida Vodrážky, který po předání cen vítězům řekl: „Považujeme Psí den s Prahou 13 za velmi přínosný a rádi se podílíme na jeho organizaci. Každá zábavně podaná osvěta v této oblasti je užitečná.“ A organizátorka akce Karolína Hájková dodala: „Mám radost, že se nám první ročník takhle povedl. Všichni vypadali spokojeně a měli jsme tu čest být u prvního zápisu do České knihy rekordů ve skoku do výšky. Odměnou pro nás bylo vidět, jak lidi fandí závodníkům a skvěle se baví. Jsem opravdu z průběhu dne nadšená a na příští rok máme spoustu dalších nápadů.“

Díky nádhernému počasí zaznamenal první ročník akce více než dvoutisícovou účast. Bylo zde spousta stánků se zajímavými doplňkovými produkty, restaurace s kvalitním jídlem a o zábavu se postaral nabitý program, plný soutěží, ukázek psích sportů a první pomoci, či přednášky, zaměřující se na osvětu.

Čtěte také:

Skandál po smrti legendy. Weby musely zablokovat nenávistnou diskusi o Věře Čáslavské. Opět platí, že kdo má být povýšen, bude ponížen

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace