Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pořád trpím za to, jak vypadám, rozčiluje se Jana Švandová. S čím má tahle ‘sexy baba‘ problém? A co řekla Elišce Balzerové na nahé fotky?

23.08.2016
Pořád trpím za to, jak vypadám, rozčiluje se Jana Švandová. S čím má tahle ‘sexy baba‘ problém? A co řekla Elišce Balzerové na nahé fotky?

Foto: TV Nova

Popisek: Herečka Jana Švandová má problém - vypadá prý příliš mladě

Zahrála si i po boku Charlese Aznavoura, proslavila se ale až skoro v padesáti fotkami pro Playboy. Jak je na tom po šedesátce a proč už nemůže hrát milovaný golf?

Před patnácti lety byla první českou celebritou, kterou ocenil časopis Playboy. Bylo jí tehdy skoro sedmačtyřicet a vzkaz to byl jasný: Krása ženy nemusí souviset s věkem. To ostatně znovu nedávno dokázala její blízká kamarádka Eliška Balzerová, která akty nafotila v šedesáti. „A proč by nenafotila, když je to krásná žena?“ ptá se Jana Švandová v rozhovoru pro Novinky.cz. „I v šedesáti přece žena může být krásná! Však jsem to taky Elišce řekla!“

S Eliškou Balzerovou jsou kamarádky od mládí

S Eliškou Balzerovou jsou kamarádky od mládí

Pařila s Balzerovou a styděla se za vnady

S Balzerovou ji pojí přátelství už od dob studií na brněnské JAMU. Bydlely spolu na jednom pokoji na internátu a nastoupily společně i do divadla v Českých Budějovicích. „Co my jsme se spolu tehdy navyváděly! Byly jsme pěkná éra,“ kroutí hlavou Jana Švandová. Za oběma blondýnkami se už tehdy ohlédl nejeden muž. Vnadná blondýna se ale často styděla za to, jak vypadá. „Mít třeba bujné poprsí nebylo dřív moc v módě. Jako mladá jsem se proto často hrbila, aby nebylo poznat, jak jsem vyvinutá. A když i k nám dorazil trend odhalených vnad a já si konečně vzala odvážný dekolt, napsali o mně, že mám poprsí umělé. To mě tehdy dost urazilo,“ baví se dneska.

Krásná je prý po mamince

A skvěle vypadá i navzdory šedesátce. Patrně je to dáno geneticky. „Maminka bývala v mládí velká krasavice, ale byla na tom jako já. Spíš se za své křivky styděla. A tak se upnula na muziku. Hrávala v dívčím orchestru na akordeon a doma si brnkala na klavír. Až do vysokého věku a přes všechny nemoci se stále učila něco nového. Často nám to nadšeně přehrávala. A doufala, že lásku k hudbě nám předá.“ Hudbu miluje i Jana, vždyť také zpívá v muzikálech.

V roce 1974 v legendární komedii Drahé tety a já

V roce 1974 v legendární komedii Drahé tety a já

S Aznavourem jsme byli milenci

Na vrcholu kariéry byla v 90. letech, tehdy hodně točila v zahraničních produkcích. „Koncem 80. let nám ze zahraničí nabízeli ještě i velké role. Dnes se to povede jen málokomu. Možná Karlu Rodenovi, který má venku svého agenta. Jsem za ty šance moc vděčná.“ Ve filmu Angelina z roku 2002 hrála alkoholičku po boku Charlese Aznavoura. Aby získala tuto roli, musela prý přijít na konkurz trochu ‘jetá‘. „Radili mi, abych několik dní flámovala. Kvůli věrohodnosti.“ Na zkouškách si vedla tak dobře, že roli získala, a dodnes na natáčení vzpomíná. „Lidé, kteří jsou opravdové hvězdy, hvězdné manýry nemají. Takový byl i Charles Aznavour. Trochu mi připomínal tatínka, i když jsme hráli milence.“

Prý nemůžu hrát babičky

Trápí ji, že momentálně má nouzi o role. Režiséři ji totiž nechtějí obsazovat, prý vypadá moc mladě. „Když slyším, že bych nemohla hrát babičku, rozčílím se. Však na to mám věk a sama jsem od své nevlastní dcery babička. Dnes už i babičky vypadají dobře, nemusí být takové, jaké známe z dřívějška. Nedávno jsem viděla v televizi americké babky penzistky, které tancovaly lambadu. A bylo jim víc než šedesát! Zkrátka pořád trpím za to, jak vypadám. Dřív pro mě některé role nebyly a teď je zase někdy na závadu, že vypadám na míň, než mi ve skutečnosti je,“ rozčiluje se herečka.

V magazínu Playboy

V magazínu Playboy

Smutný konec ve StarDance

Sama si před několika lety tanec vyzkoušela v soutěži StarDance. Bohužel z ní tehdy musela odstoupit. „Bylo to v době, kdy mi umřel tatínek. Stalo se to v úterý, v pátek měl pohřeb a já do toho měla v sobotu přímý přenos. Musela jsem požádat diváky, aby mi přestali posílat hlasy, a ze soutěže jsem odešla. Někdy si zpětně říkám, že jsem možná měla vydržet a StarDance dokončit. Jenže jsou hranice, přes které zkrátka jít nemůžete. A já tehdy opravdu pokračovat nemohla.“

Maminka mě u sebe ještě nechtěla

Poslední dobou se na herečku vůbec lepí smůla. Před dvěma lety přežila těžkou havárii. „Byla to moje druhá havárie, jednou jsem bourala před šestnácti lety, kdy jsem musela i na operaci kyčle. Auto jsem tehdy neřídila, to se se mnou vyboural řidič. Teď jsem řídila já, v protisměru do mě vrazil řidič. V okamžiku, kdy se na vás řítí, si říkáte: 'Tak to je konec.' Jsou to setiny sekundy, kdy víte, že s tím nemůžete nic dělat. Pak se proberete, vidíte, že není konec, tak se pozorujete, jestli jste celý, vidíte, že dobrý, vylezete ven a najednou se ve vás objeví hrozný vztek,“ říká. A přidává detail, ze kterého se zatají dech. „Jak nejsem pověrčivá, tak se stalo něco neuvěřitelného. Nehoda se mi stala v den smrti mé maminky. Jela jsem zrovna kolem hřbitova, kde ležela. Tak si říkám: 'Třeba mě podržela a řekla si, že mě tam ještě nechce.' Je to hodně zvláštní. Věřím v osud, ale v tyhle magické věci už tolik ne. Třeba na tom něco je, člověk nikdy neví. Ta havárka byla velká, auto odepsané, vem to čert, ale najednou tahle shoda náhod,“ přemýšlí.

Ve StarDance s partnerem Zdeňkem Fenčákem

Ve StarDance s partnerem Zdeňkem Fenčákem

Na chatě prý zahradničí se svým třetím manželem

Jana Švandová je potřetí vdaná. Její první manžel byl plastický chirurg, druhý filmový producent a nyní už dvanáct let žije s developerem Pavlem Satoriem. „Mám ráda muže vyzrálé, s nadhledem a smyslem pro humor,“ zamýšlí se nad jejich společnými rysy. S nynějším manželem si pořídili chalupu v Brdech. Tam herečka ráda odpočívá a zcela propadla péči o své květinové záhony. „Vyhovuje mi, když se tam pár dní nemusím líčit a mohu chodit v pohodlných teplácích. Jenže za chvíli si říkám, abys, holka, nezlenivěla, a honem se zase vracím do Prahy.“

Se třetím manželem Pavlem Satorie

Se třetím manželem Pavlem Satorie

„Můj spolužák z gymplu Jirka Bartoška nechápe, že herečka může udělat to, co já, a na téma mého manželství říká: Ty ses rozvedla s plastickým chirurgem, pak s filmovým producentem, aby sis vzala developera,“ směje se šťastná Švandová, která dokazuje, že když máte dost peněz a optimistickou povahu, stárnutí není až taková hrůza.

Čtěte také:

V pouhých patnácti ji otec šoupl do náruče chlapovi, který byl víc než dvakrát tak starý. Jejich láska byla ale jen reklamní trik. Naučila se anglicky, získala Oscara, jako první Češka se objevila v legendárních Simpsonech… A dál?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Dáša Vrchotová