Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dusno kolem božského Káji: Manželka versus přátelé. Za vším hledej ženu? A skončila doba Mistrova hájení? Ivanu Gottovou manžel hájí, ale marně, jeho fanoušci ji nemají rádi

16.08.2016
Dusno kolem božského Káji: Manželka versus přátelé.  Za vším hledej ženu? A skončila doba Mistrova hájení? Ivanu Gottovou manžel hájí, ale marně, jeho fanoušci ji nemají rádi

Foto: TV Prima / repro

Popisek: Karel Gott na Primě ostře hájil svou ženu

Karel Gott vždy byl, kromě toho, že je mistrem ve zpěvu, i mistrem v komunikaci s médií. To se ale změnilo od okamžiku, kdy tuto důležitou součást jeho kariéry plně převzaly do rukou tisková mluvčí a manželka Ivana. Nešťastné mlžení kolem jeho nemoci a některé podrážděné reakce kazí přívětivé image Božského Káji a dokonce jej připravují o jeho přátele. A část veřejnosti nelibě nese i jeho rozhodnutí vybudovat si venkovské sídlo v ráji českých celebrit.

Vše nasvědčuje tomu, že v případě Karla Gotta končí, přímo úměrně zlepšování jeho zdravotního stavu,  i doba hájení. V posledních dnech se opět těší nebývalé pozornosti médií. Ale zatímco jeho fanoušci  mu  oddaně blahopřejí k jeho narozeninám, které oslavil v neděli,  bulvární média si všímají roztržky mezi Gottovou manželkou Ivanou a některými jeho přáteli. Ti už delší dobu upozorňují na to, že Gottová  se je od svého manžela snaží zcela izolovat. Zpěvák Milan Drobný se dokonce naštvaně nechal slyšet,  že prý Ivana jeho číslo vymazala z kontaktů. Důvodem údajně je, že vynesl informace z jejich soukromého rozhovoru.

Bývalý kamarád?

Překvapivě ostrá je reakce, která se v návaznosti na to objevila přímo na Gottově Facebooku. Připomíná podrážděná vyjádření některých politiků, když jsou přistiženi při něčem nekalém.  Jindy vždy milý a diplomaticky obratný Gott na své stránce uvádí, že ten kdo lživě a urážlivě  útočí na jeho ženu Ivanu, útočí tak i na  něj a celou rodinu.  V rozhovoru, který zpěvák vzápětí poskytl TV Prima, kde  mimochodem  pracovala jako moderátorka společenského magazínu i Ivana Gottová, zdůraznil, že manželce vděčí za to, že mu v době léčby onkologické léčby velmi pomohla.  Byl prý lékaři upozorněn na to, že by měl vypnout telefon. V rozhovoru se také zcela distancoval od Drobného, kterého nepřímo označil za bývalého kamaráda a dodal: „Zmíněnému kolegovi jsem záměrně nebral telefon a on ví velmi dobře  proč.“

A co Ivana?

Gott si taky postěžoval, že tato mediální kauza moc nepřispívá k chuti připravovat se na jeho comeback, což je také na pováženou. A vyjádřil přesvědčení, že jeho fanoušci si udělají svůj vlastní úsudek. To se samozřejmě vzápětí stalo na Gottově Facebooku nechybí jejich oddané reakce, především však gratulace k 77. narozeninám. Jedna fanynka  Mistrovi dokonce složila báseň. Nicméně o podpoře Ivany se neobjevilo ani slovo. A příspěvky na jiných diskusních fórech by manželku nejoblíbenějšího českého zpěváka rozhodně nepotěšily. Vyplývá z nich jednoznačně, že ona sama se příliš velké oblibě netěší. 

Pozdravy z přírody

Zábavnější jsou na Gottově Facebooku fotky, prozrazující jak  si užívá prázdnin a jak změnil svoji vizáž a životní styl.  Koncem června zveřejnil fotografie, nazvané  „pozdravy z přírody“,  na nichž pózuje s velkou rybou a  se psem. Zatímco v záhlaví své stránky má typickou  fotku elegána v obleku, jak jsme jej doposud znali, v přírodě pózuje v holínkách, teplém svetru a s kšiltovkou. Více než evropskou pěveckou superstar připomíná anglického lorda na venkovském sídle. Jeho fanynka Marie to glosuje s nadšením: „Teda smekám, vypadáte výborně, myslela jsem, že na fotce je Sean Connery“. A dokonce i mužská část si pochvaluje „nádhernou změnu jeho image“.

Konec klidu

Té se patrně zpěvákovi fandové v příštích letech nabaží dost a dost. Z další mediální kampaně, která Gottovi jistě také není po chuti, vyplývá, že si buduje venkovské sídlo v ráji českých celebrit. Zdejší starousedlíci se obávají, že to bude konec dosavadního klidu a že se do malé obce budou konat nájezdy fanoušků nejen z Čech, ale i sousedního Německa.  Ale o tom Mistr prozatím na svých stránkách mlčí.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová