Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Proč kocouři prdí a kočky neumějí číst v mapách; aneb jedna antifeministická. Bledé české ňadro v New Yorku, poslanec žere psy a imigrantský výkladový slovník… TÝDEN V OBRAZECH

10.08.2016
Proč kocouři prdí a kočky neumějí číst v mapách; aneb jedna antifeministická. Bledé české ňadro v New Yorku, poslanec žere psy a imigrantský výkladový slovník… TÝDEN V OBRAZECH

Foto: Anna Vančová

Popisek: Kocourek Barnabáš v typické pozici

Úterý 9. 8. kolem desáté dopoledne. Prší. Slabě, ale vytrvale. Ráj pro houbaře, no, uvidíte, jakou fotku se mi povedlo vykutat z Facebooku, mykologické nebe. A teď k těm genderovým otázkám. Je mi jasné, že mě feministky umlátí pánvičkami, ostatně, již s tím začaly. Když jsem si dala na FB fotku našeho nového koťátka, jedna známá, proslulá feministka, to okomentovala sarkastickým „ťu ťu ňu ňu“. Jsou to drsné holky… A ta koťátka. Přišla jsem k nim jak slepej, no vy víte, co. Měli jsme doma jedno volné místo pro kočku, já čirou náhodou na návštěvě u přátel spatřila koťátka, která nikdo nechtěl a bylo to. Kočička, to by bylo ok, a k tomu kocourek. Poměrně nečekané, máme samé kočky. Jenže to byla láska na první pohled. Bydlí s námi již dva měsíce a zcela změnili můj již ustálený pohled na svět.

 

 Hrozny už se nalévají... Z Facebooku hejtmana Haška. Ten víno rád.

Antifeministická

„V minulých desetiletích se západní civilizací převalila vlna tzv. rovných příležitostí, která do značné míry popřela rozdíly mezi pohlavími, resp. odvozovala je převážně z tzv. genderových stereotypů,“ napsala PhDr Eva Lábusová ve svém článku, nazvaném ´ Existují rozdíly mezi mužským a ženským myšlením?´ Vysvětlím krátce: Feministky (ověřovala jsem to u jedné, co dokonce vystudovala na UK Gender Studies) tvrdí, že tím, že holčičkám dáme na hraní panenku a chlapečkům autíčko, uměle vytváříme ony rozdíly mezi pohlavími, které by jinak neexistovaly. Není to pravda a já si na vlastní oči ověřila, proč.

Máme kočičku a kocourka. Koupili jsme jim stejný pelíšek a dali na hraní stejné míčky. Co se stalo? Ani jeden z nich si nehraje s míčkem. Ale hodná kočička Sandy (na snímku jako suši-kočka) aspoň spává ve svém (pěkně drahém) pelíšku. Barnabáš si nejradši hraje s něčím hnusným, špinavým a ulepeným a vysypávání odpadkových košů považuje za bezva zábavu. Většinou je tím pádem špinavý a ulepený, takže ho musíme vykoupat, protože o srst sám nepečuje, dvakrát se olízne a pak ho zaujme něco jiného, třeba moucha, co letí kolem. Barnabáš prdí. Sandy neprdí.

Barnabáš je hrozný mazel a trvá na tom, že bude spát někomu na klíně. Sandy se taky pomazlí, ale zdaleka ne tolik. Barnabáš většinou spí na zádech, natažený, co to dá a všem ukazuje, co všechno má, exhibicionista jeden. Sáhnout Sandy nebo kterékoliv jiné naší kočce na bříško? Promění se v zuřivé tygřice.

Barnabášek umí líp skákat, je skvělý parkurista. A je velmi soutěživý. A děsně mi připomíná mého manžela, k němuž jsem od té doby, co máme koťata, mnohem tolerantnější. I když prdí a vy víte, co…

Samozřejmě jsem se do Barnabáše zamilovala až po uši. Jenže on mě nemiluje (miluje mou dceru). Krátce – story of my life.

 

Kdo nenávidí olympiádu

 

Nelze pominout - olympoška v Riu. Toto je zatím nejslavnější snímek, jak kluci z favely sledují zdáli zahájení.„Dobrá zpráva - nic příšernějšího než Opening Ceremony už nebude. Zbytek času můžete brečet nad tím, že zmrdi udělali z olympijské myšlenky nepoživatelnej hamburger,“ poznamenal k tomu Luděk Staněk aka Rodriquez, publicista a komik.

 

Takhle fešácky jsme se v Riu předvedli. Komentáře na Facebooku poukazují na podobnost našich pruhovaných sáček se strašidlem z filmu Beetljuice.

 

 

Do Ria vyrazil i pan prezident. A JXD si poznamenal: Ještě ta olympiáda ani nezačala, a už mne sere...

 

Beran to přežil a Komárek žere psy

 

 

Vzhledem k fotografii je zřejmé, že beran nedoznal úhony, zaplať pánbu. 

 

 

Malá žirafka, sotva narozená. „Eliščino mládě včera večer, asi dvacet hodin po narození," poznamenal si k fotce ředitel pražské ZOO Miroslav Bobek. Určitě chcete vědět, jak vysoké je žirafí miminko, samička.  Má metr osmdesát. Chudák Eliška!

Eliška oslaví v říjnu své dvacáté první narozeniny. Přes svůj vyšší věk je ve velmi dobré kondici a jako zkušená a pohodová matka se o mládě vzorně stará. V historii chovu žiraf Rothschildových v Zoo Praha je to již osmdesáté druhé narozené mládě“, dodal Bobek. 

 


Fakt velká ryba. Ulovil ji pravděpodobně rybář Jakub Vágner, asistují Jakub Prachař a junior od Agáty - Kryšpín.

 


Tyhle srandovní krávy s dredy si dal na Facebook senátor Valenta. Vida, co všechno se najde na Slovácku!

 


Europoslanec Pospíšil uvařil špagety. V záběru jsou ještě jeho pes a noha jeho přítele, kterého pan europoslanec úspěšně tají.

 


U Komárků také přibyl nový člen rodiny a poslanec Martin Komárek přidal tento koment: „Takže, přátelé, není nic zavrženíhodnějšího, než si v tento prázdninový čas honit lajky tím, že uveřejňujete zdánlivě rozkošné obrázky domácích miláčků. Už vůbec to nevěřte politikům, kteří se takto chtějí zdánlivě zlidštit. Když totiž politik řekne, že nějaké štěně je k sežrání, myslí to zásadně doslova.“ 

 

Houbový pelmel a slíbené ňadro

 

Není co dodat.

 


Důkaz, že Václav Klaus je světoznámý. I v Maďarsku.

 


Film Anthropoid měl po Karlových Varech premiéru i v New Yorku, kam vyrazila Aňa Geislerová. Blesk s neselhávající rafinovaností napsal: „Aňa vynesla šaty na jedno rameno od Valentina. Pod tylový model si nevzala prádlo, a tak všichni mohli obdivovat její vnady. Herečka prostě ví, jak na sebe strhnout pozornost." Protože na tomto snímku ňadro skrývá hezoun Cillian Murphy, našla jsem ještě jinou fotku, kde je trochu lépe vidět.

 


Ještě než se začnete pohoršovat, jednu poznámku. Dobrý den, kozy ven je letos v módě po celém světě...

 


 A tohle je ta šedá eminence českého politického lobbingu, Jana Mrencová. Fakt kočka.

 

Allah akbar!

 

 

Marek Douša je jeden z nejlepších kreslířů, co znám. Mimochodem, můžete mít trička s jeho fóry, klikněte SEM.

 

Dovolím si přidat zábavný odstavec aneb výkladový slovník Kamila Obluka (znám ho osobně, je to normální, zaměstnaný občan, jehož koníčkem je muzika): „Při pročítání FB příspěvků jsem si všiml, jak moc dokáže jinak inteligentní a slušné lidi rozdělit mediální masáž na aktuální témata. A jelikož se domnívám, že prvním bodem správné komunikace je definice pojmů, chtěl bych přispět výkladovým slovníkem, postupně publikovaným.“

A - Aktivista
---------------
Člověk, který se neuživí rukama ani hlavou, a tak za peníze nás všech pracuje pod krytím nějaké neziskovky proti nám. Viz též ultralevicový radikál.

F - Fašista
-------------
V terminologii neziskovek a některých medií člověk, který se pod dojmem videí z některých evropských měst bojí o svou rodinu. Viz též nácek.

I - Imigrant
--------------
Drzé označení uprchlíka, který většinou nepochází z válečného území, nemá doklady, má opálené konce prstů kvůli ztížení identifikace, a vždy je to Syřan s vysokou školou a několika jazyky. V žádném případě nemíří do Evropy s nekalými úmysly a nepotřebuje německé sociální dávky.

M - Multikulturalismus
----------------------------
Velmi osvědčený model soužití různých etnik a náboženství, ve kterém být bílým heterosexuálním křesťanem je nesmírný handicap. Toto provinění se obvykle napravuje tak, že se přistěhovalcům různých generací tolerují útoky na starousedlíky, zapalování aut a znásilňování bílých dívek.

M - Migrant
---------------
Chlap v plné síle, který neumí anglicky, zato má poslední iPhone a tepláky Nike. Zcela jistě nemá v úmyslu škodit západní společnosti, a jediné jeho dva sny jsou pracovat a vyfotit se s Angelou. Jako zbídačený uprchlík měl 2000 EUR za dopravu do ráje, kde policisté mažou záznamy za znásilnění, a kde ho chudáka nikdo nenutí pracovat, zato však přijmou jeho 5 manželek a 20 dětí.

N - Neziskovka
-------------------
Organizace, které se dělí na dvě větve. Neziskovky pomáhající dětem bez domova, případně nemocným, živoří a stát jim odebírá dotace. Oproti tomu neziskovky věnující se etno byznysu a multikulti dostávají štědré dotace, které jim umožní zaměstnávat aktivisty. Tato část za peníze daňových poplatníků pracuje proti nim.

Tak zase za týden.

Anna Vančová

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.                         

 

 

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace