Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V nesmrtelném filmovém hitu Páni kluci byla k sežrání, holky jí záviděly, kluci jí milovali. Jak vypadá a co dělá Magda Reifová dnes? A jakému tvrdému obvinění musí nyní čelit?

03.08.2016
V nesmrtelném filmovém hitu Páni kluci byla k sežrání, holky jí záviděly, kluci jí milovali. Jak vypadá a co dělá Magda Reifová dnes? A jakému tvrdému obvinění musí nyní čelit?

Foto: Archiv

Popisek: Magda Reifová - takhle ji znají dnešní děti

Diváci si ji pamatují z dětských rolí ve filmech Páni kluci, Jak se točí Rozmarýny nebo Brácha za všechny peníze. Herečka Magdalena Reifová (53) se po mateřské dovolené sice vrátila k divadlu, hraní a dabingu, ale věnuje se hlavně dětské tvorbě a radost rozdává jako Majda v Kouzelné školce. Její práce pro děti ale byla teď dost nevybíravě zpochybněna…

Práci pro děti prý přímo miluje. „Já sama si ráda hraji, na rozdíl od ostatních dospělých, kteří se musí tvářit vážně. Mnozí mi mou práci závidí, protože by si rádi pohráli, ale nemůžou. Baví mě to stále, krize nikdy nepřišla. Spíš mě bolí záda, cítím už ten věk, ale snažím se ještě chviličku vydržet,“ říká pro Novinky.cz. Na padesátku se prý necítí. „Důležité je, jak to máte nastavené v hlavě. Na svůj věk se skutečně necítím. Roky nepočítám, užívám si života. Občas se stává, že za mnou a mým mužem jezdí kamarádi našich dětí a o víkendu pořádáme mejdany. Generační problém mi opravdu nic neříká,“ říká televizní Majda.

Magda v civilu

Nevadí mi, že nehraju Julii, tvrdí Majda z Kouzelné školky

Herectví se přitom věnovala odmala. „My jsme jako malé děti byly vybírány podle typu a vlastností. O herectví, kromě Tomáše Holého, nebyla nikdy žádná zásadní řeč. Tomášovi byly psány role na míru, což byla výhoda. On byl skutečně výjimečný. Já kupodivu herectví i vystudovala a hrála ve velkých divadlech. Pak jsem si pořídila kupu dětí, zůstala s nimi delší čas doma a věnovala se spíše dabingu. Poté jsem byla ráda, že jsem se mohla vrátit a pracovat s dětmi. Vůbec mi nevadí, že mě minula Antigona nebo Julie. Alespoň se učím něco nového, třeba psát knížky či scénáře do Kouzelné školky,“ tvrdí celkem přesvědčivě Magdalena Reifová.

Ve filmu Páni kluci

Hlas nesnesitelné chůvy Fine

Je známá i z dabingu, jednou z jejích rolí je Fran Fine ze seriálu Chůva k pohledání. „Dabing mám ráda, je to koření mé práce. Můžu se zde projevit především hlasově. Chůva Fine mi byla asi tak nějak souzená. Není zrovna žena k pohledání a skutečně kromě toho strašně protivného hlasu nemáme spolu opravdu nic společného. Já oproti ní děti miluji a ještě navíc mám všechny tři vlastní. Ona tři děti nakonec vyvdala,“ říká Reifová.

Vlastní děti měly Majdu zakázanou

Děti už má velké, na Kouzelné školce prý ale nevyrůstaly. „Majda byla doma zakázaná. Dokonce moje nejstarší dcera, které je dnes 28 let, jednou přišla ze školy a říká: ´Maminko, oni mi říkají, že jsem podobná nějaký tetě z televize.´ Tak to u nás chodilo. Teď už si žijí vlastním životem, mám tři dospělé jednotky - 23, 25 a 28 let. Já je měla během pěti let, takže velká smršť, proto taky byla ta pracovní pauza. Nikdy jsem vlastně netušila, co mě čeká, a nevím to ani dnes. Každopádně jsem šťastná žena, že mi byly naděleny tři krásné děti. Nelituji, naopak,“ směje se.

V létě na Lipno

A plány na léto se také samozřejmě týkají dětí. „Možná pojedu s televizí na Lipno. Bude tam velký olympijský stadion a měla bych tam dělat doprovodný program pro děti. Uvidíme, je to na dobré cestě, nechci nic zakřiknout. Také musím napsat scénáře na září, kdy zase začíná Kouzelná školka, a chystám další knížku pro děti. Takže já vlastně odpočívám prací.“

Drsné obvinění magazínu Sedmička

Za její láskou k dětem ale prý stojí i něco jiného. Zcela přízemní láska k penězům. Reifová se nechává zastupovat agenturou Pragokoncert a se svým vystoupením pro děti objíždí republiku. Pod licencí České televize provozuje Její velmi slušně placená soukromá vystoupení, nazvaná Majda z Kouzelné školky. Za 35 minutové vystoupení si agentura Pragokoncert podle magazínu Sedmička účtuje 31 000 korun + DPH. V ceně přitom není ani příplatek za dopravu. Součástí je ale krátká autogramiáda trvající pouhých 15 minut. Takže pokud bude chtít dítě podpis jeho oblíbené moderátorky a fotku, bude si muset docela pospíšit, píše tisk.

A to prý nejsou všechny služby, které Reifová nabízí. Takové pořady má rovnou dva. V druhém jí dělá parťáka Petr Vacek. Duo Majda s Petrem plaší duchy a zachraňují divadlo si za tohle představení řekne o 41 000 bez DPH a doprava opět není v ceně. Na dětech lze v dnešní době vydělat opravdu slušně, že, poznamenává opět zlomyslný tisk. I když v současné době to vypadá, že Majdu ze zájezdové Kouzelné školky vyštípává miláček dětí s ještě ostřejšími lokty – Michal Nesvadba. Také patrně jen proto, že miluje děti… 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Lucie Kolouchová