Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Sice předstírá, že neztrácí glanc, v duši je ale českému králi luxusu Marešovi pořádně ouzko. Dostal totiž dalšího padáka, a tak se mu milované penízky sypou stále pomaleji. Moniko, teď se ukáže, co máš raději

30.07.2016
Sice předstírá, že neztrácí glanc, v duši je ale českému králi luxusu Marešovi pořádně ouzko. Dostal totiž dalšího padáka, a tak se mu milované penízky sypou stále pomaleji. Moniko, teď se ukáže, co máš raději

Foto: Blažek

Popisek: Takhle už Leoše Mareše neuvidíme. Od firmy Blažek totiž dostal padáka.

Hvězda kdysi pohádkově placeného krále českých moderátorů nezadržitelně pohasíná. Po několika neúspěších v televizi k tomuto závěru zřejmě došla i známá firma, specializovaná na luxusní pánskou módu. A tak Leoš Mareš dostal dalšího padáka.

Nikoli nadarmo se říká, že všeho do času, a čím rychleji vyletí něčí hvězda vzhůru, tím strmějšího pádu se zpravidla nakonec dočká. Stará moudrá přísloví zjevně platí i pro moderátora Leoše Mareše, který si vybudoval image rozmazleného fracka, libujícího si ve výstřednostech a luxusu. A právě ta mu v poslední době místo obdivu a pohádkových honorářů stále častěji vynáší spíš trable.

Obleky už jenom za své

Donedávna patřil Mareš k ‘celebritám‘, které dokážou svoji známou tvář zatraceně dobře prodat. Mimo jiné se i postaral, aby elegantní drahé obleky, bez nichž se ve své profesi neobejde, nemusel platit ze svého. Celé čtyři roky byl totiž tváří známé oděvní firmy Blažek, zaměřené právě na tento druh zboží. Jenomže postupný pokles jeho popularity u diváků zřejmě přivedl management k úvahám, proč vrážet nekřesťanské peníze do chlápka, kterého už kdekdo nemusí. Vedení firmy prostě došlo k závěru, že Mareš již není tou pravou inspirací pro jejich klientelu, a tak dostal padáka, čímž přijde zřejmě o pořádný balík. Nahradí ho mnohem mladší profesionál a v kampaních budeme vídat již letos místo něj francouzského modela Ryada Slimaniho. „Tváří kolekce nebude populární a všeobecně známá tvář, ale profesionální model,“ potvrdil serveru Mediář.cz informaci majitel značky Ladislav Blažek.

Pilný Ferda Mravenec

Během své kariéry přičichl Mareš ke kdečemu, zpravidla ale bez výraznějšího úspěchu. Začínal jako hlasatel na berounském zimním stadionu, pak se měl stát inženýrem ekonomie, a tak nastoupil na vysokou školu ekonomickou v Chebu. Jenže krátce nato uspěl v konkurzu a začal pracovat jako noční moderátor v chebském regionálním rádiu. A tak nakonec studium pověsil předčasně na hřebík a dal přednost nabídce Evropy 2. V roce 1998 se navlékl do kožichu a pokusil se prorazit v pop music. Výsledek nic moc – začínal a skončil s jedním jediným hitem. Zkusil to i jako herec v Kleinově ‘básnické‘ filmové sérii, ani herecký svět ale před ním na zadek nepadl. Na přelomu tisíciletí mu dala šanci televize Nova. Jako moderátor reality show Big Brother se podle managementu osvědčil, přestože projekt samotný vyhořel ve srovnání s konkurenčními VyVolenými jako papír, a tak začal dostávat jednu moderátorskou nabídku za druhou. A jeho hvězda konečně začala stoupat a s ní i výše honorářů.

Král luxusu

„Šel jsem po malých krůčkách, nezažil jsem žádný boom ze dne na den,“ popsal kdysi sebekriticky svoji cestu ke slávě a penězům. Za úspěch se nikdy nestyděl, naopak ho dával patřičně na odiv a současně tak budoval svoji image. „Ferrari mi slouží a jezdím v něm každý den. Užívám si ho,“ svěřil se například před lety, když si splnil dětský sen. A k němu časem přibylo i Lamborghini. „Přes auta jsem se snažil dokazovat svoje společenské postavení,“ přiznal nedávno. Léta se rád chlubil i výší svých honorářů, pak ale pochopil, že si tím spíš škodí. Toto prozření ale přišlo nejspíš pozdě. A pak najednou, pro něj zřejmě naprosto nečekaně, odstartovala série neúspěchů. Doslova jepičí život měla například před třemi lety jeho televizní show podle anglické předlohy QI – na vše máme odpověď, kterou uváděl s kolegou z rádia Patrikem Hezuckým. Léta toužil i po vlastní noční talk show amerického typu, kterou mu až loni konečně dopřála televize Prima. Jenže projekt narazil na nezájem diváků a stejně dopadl i poté, co se s ním přestěhoval pod křídla TV Barrandov. A jen velmi obtížně se vyrovnal s vyřazením v populární taneční show celebrit StarDance, kterou opouštěl předčasně se slzami v očích, přestože měl ambice na titul Krále parketu.

Láska jako na houpačce

Obrovské kotrmelce pořádal i v soukromém životě, poté co v roce 2010 opustil manželku Moniku, s níž má dva syny a která stála po jeho boku v dobách, kdy byl ještě Pan Nikdo. Celou pětiletku pak plnil stránky bulvárních novin a časopisů především bouřlivým vztahem s modelkou Petrou Faltýnovou, s níž se tak dlouho rozcházel a znovu scházel, až tím začal unavovat i své fanoušky. S tím, jak pomalu začala jeho popularita klesat, našel najednou vztah k sociálním sítím, které dříve rázně odmítal. Díky tomu pilně zásobuje své fanoušky ‘reportážemi‘ ze svého soukromí a jeho současnou přítelkyni, módní redaktorku Moniku Koblížkovou, někdejší prodavačku v knihkupectví, znají lidé úplně ze všech stran. A ke svým čtyřicetinám udělal něco, co by od takového frajera vážně nikdo nečekal. Místo aby velkoryse daroval kulaťoučkou sumičku na charitu, vyzval své fanoušky, aby se na dárek pro organizaci Člověk v tísni složili. To je ale úroveň!

Čtěte také:

Kdekdo se do ní naváží, krásná blondýna to ale má těžce na háku. A stejně zametla už dvakrát s nabídkou vstoupit až do nejvyšších pater politiky. Na to jsem příliš čestná, prohlásila natvrdo

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace