Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pomlouvali ho, že si pěstuje pivní pupek, příčina výrazné změny je ale mnohem dramatičtější. Život vnuka legendárního Jaroslava Marvana může zachránit jedině vhodný dárce

21.07.2016
Pomlouvali ho, že si pěstuje pivní pupek, příčina výrazné změny je ale mnohem dramatičtější. Život vnuka legendárního Jaroslava Marvana může zachránit jedině vhodný dárce

Foto: ociprozivot.cz

Popisek: ‘Pan rosnička‘ Michal Jančařík je tváří kampaně Oči pro život

Odjakživa byl hubený jako tyčka, s blížící se čtyřicítkou se ale náhle začal výrazně zaoblovat v pase, jak se říkává na adresu skalních milovníků pěnivého moku. A kdekdo si také na jeho účet zažertoval, že si zřejmě příliš dopřává. Pravda je ale krutá. Příčinou změny populárního 'pana rosničky' Michala Jančaříka je totiž vážná nemoc, kterou lékaři v současnosti nedokážou vyléčit.

Od chvíle, co se objevil před lety poprvé na obrazovce jako televizní ‘rosnička‘, byl v houfu krásných kolegyň vždy nepřehlédnutelný. Vysoký, extrémně štíhlý a věčně usměvavý vnuk legendárního Jaroslava Marvana a syn herce a moderátora Petra Jančaříka, na kterého bulvární novináři za dlouhá léta nevyšťourali ani jeden sebemenší škraloupek. Před šesti lety se oženil, s manželkou Dianou má dvě krásné holčičky, v práci šlapal vždy jako hodinky, a tak se zdálo, že patří k těm opravdu šťastným. Krutý osud si ale na něj tvrdě došlápl.

Jako populární 'pan rosnička'

Jako populární 'pan rosnička'

Čeká na svého dárce

Extrémně rychle se zvětšující břicho jinak stále štíhlého Michala Jančaříka napovídalo, že s ním opravdu nebude něco v pořádku, a na letošhním filmovém festivalu v Karlových Varech to potvrdil i jeho otec. Michal trpí polycystickým onemocněním ledvin, které je v současné době stále ještě nevyléčitelné. Jedinou možností je transplantace, a tak se moderátor, který byl v roce 2002 jednou z tváří, jež odstartovaly v televizi Nova kampaň pro dárcovství kostní dřeně, paradoxně sám ocitl na pacientské čekací listině. Bude muset podstoupit vážný chirurgický zákrok a náročnou následnou léčbu, jak dlouho ale na to bude muset ještě čekat, to ví pouze osud.

Svatba s Dianou

Svatba s Dianou

Když se buňky zblázní

Polycystická choroba ledvin je dědičné onemocnění, které není až tak vzácné, jak by se mohlo zdát. Trpí jím jeden člověk z pěti , tedy 0,2 procenta populace. Způsobuje ji vrozená genetická porucha, která ale může vzniknout v pohlavních buňkách úplně zdravého člověka, jenž tak svému potomkovi nechtěně dá do vínku vážnou nemoc. A právě to se stalo Michalu Jančaříkovi, který o své nemoci ví již od dětství. Prostě se s ní už narodil. Mluvit o ní ale moc nechce, a když už k tomu dojde, působí navenek obdivuhodně vyrovnaně. „Termín operace se blíží a poslední dva roky se čím dál tím víc sbližuji s tématem. Člověk si zvykne postupně na všechno. Můj problém je řešitelný a lidé jsou na tom mnohem hůř, takže je potřeba zachovat klid a důvěru v možnosti moderní medicíny,“ nechal se slyšet nedávno pro týdeník Sedmička.

S dcerami Sofií a Julií

S dcerami Sofií a Julií

Na Nově mají pochopení

Nemoc, která na populárního ‘pana rosničku‘ zaútočila, způsobuje vznik cyst v tkáni ledvin, které své okolí utlačují a ničí. Selhávání ledvin sice postupuje pomaleji, vyléčit je ale současná medicína nedokáže. Umí ho jen zpomalit, definitivním řešením je pouze pravidelná dialýza, na kterou je Michal v současné době již odkázán, a transplantace. Znamená to pro něj tudíž i omezení práce, na Nově mu ale vyšli vstříc. „Dohodli jsme se na úpravě pracovní náplně, aby se mohl co nejvíc soustředit na léčbu. Držíme Michalovi palce, aby měl co nejdřív toto těžké období zdárně za sebou a mohl se věnovat naplno svým koníčkům i práci na obrazovce,“ řekla médiím tisková mluvčí Anna Suchá.

Michalovy cyklistické průvodce obsahují úplně všechno - od zajímavostí a detailů trasy přes osobní zážitky až po podrobné mapy

Michalovy cyklistické průvodce obsahují úplně všechno - od zajímavostí a detailů trasy přes osobní zážitky
až po podrobné mapy

Tři holky mu drží palce. A s nimi tisíce fanoušků

Nemoc na Michala zaútočila plnou silou v době, kdy se v jeho životě zdálo všechno téměř ideální. V létě 2010 se oženil s přítelkyní Dianou Sixtovou, s níž měl v té době již šestnáctiměsíční dceru Sofii, a po pár měsících k ní přibyla ještě o dva roky mladší Julie. Jeho žena sice původně vystudovala práva, v oboru ale nezůstala a působí jako obchodní ředitelka firmy, která dováží do České republiky kvalitní francouzská vína. K tomu má podnikavá, energická a mimořádně empatická dáma ještě navíc malou cestovní kancelář, zaměřenou na turistiku, spojenou právě s vínem. Této zálibě propadl i Michal, jenž se stal autorem již tří turistických průvodců, specializovaných na cyklistiku. K prvnímu Na kole Šumavou a druhému Na kole Českou Kanadou letos jen pár dní před startem prázdnin přibyl třetí‚ ‘moravský‘, který konečně spojuje všechny tři Michalovy velké koníčky – cyklistiku, jižní Moravu a právě víno. Při jeho představení nemohla chybět ani jeho žena Diana, která je mu obrovskou oporou. A nezapomínají na něj ani přátelé a fanoušci, kteří mu vyjadřují podporu i na sociální síti. „Jsou to stovky vzkazů, všechny mě strašně moc potěšily, některé i dojaly, musím říct. Tak širokou podporu jsem nečekal, moc si toho vážím a děkuji. Zhruba rok se s tím budu potýkat, ale pak věřím, že už vám všem budu posílat pouze pozitivní zprávy. Váš Michal,“ napsal Jančařík na svůj profil.

Čtěte také:

Kvůli ženáči se přestěhovala do Čech, porodila mu dvě děti, přesto se dodnes nerozvedl. Jak se žije křehké muzikálové hvězdičce ve stínu slavných a dominantních manželů?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace