Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Veronika Žilková na sebe prozradila víc, než zřejmě chtěla. „Je to trapné, nejde nám to a stydíme se,“ tvrdí o sexu po padesátce. Není tak trochu mimo?

03.07.2016
Veronika Žilková na sebe prozradila víc, než zřejmě chtěla. „Je to trapné, nejde nám to a stydíme se,“ tvrdí o sexu po padesátce. Není tak trochu mimo?

Foto: FTV Prima

Popisek: Veronika Žilková v seriálu Všechny moje lásky

FOTOGALERIE Manželka ministra obrany znovu dokázala, že je vnitřně stále plná rozporů. Na jednu stranu vychovaná k přísně katolické morálce, aby se ale klidně vdala hned třikrát. Se sexem po padesátce má přesto problém.

Herečka Veronika Žilková se vrací na obrazovku televize Prima v dalších premiérových dílech seriálu Všechny moje lásky. A ač má pět křížků na krku, doslova si libuje, že je tento projekt postaven právě na citových vztazích současných padesátníků. „Přijde mi dobré, že je teď ve světě taková ‘Meryl Streep vlna‘. To znamená filmy a seriály pro holky 45+ až 50+,“ připomněla před časem Blesku současný trend, který úspěšně odstartovala populární hollywoodská herečka díky filmovému zpracování muzikálu legendární skupiny ABBA Mamma Mia! Současně ale přiznala, že jí takové projekty chystají celou řadu úskalí.

Chtěla se stát jeptiškou

Navzdory přibývajícímu věku i třetímu manželství se Žilková zřejmě stále ještě nedokázala vyrovnat se zásadním rozporem, který v ní zakořenila přísná katolická výchova především jejího otce, známého flétnisty a hudebního pedagoga Václava Žilky, jenž mimo jiné vyučoval dechovou gymnastiku pro léčbu astmatu hraním na dechové nástroje v projektu Léčivá píšťalka. Tatínek byl pro Veroniku celoživotním vzorem, současně jí ale ‘nadělil‘ i obrovské psychické rozpory, s nimiž se musela vyrovnávat. Byla to právě přísná katolická výchova, která významně ovlivnila její soukromí. Veronika je sice věřící, ale nepraktikující katolička, která do kostela pravidelně nechodí. Ve své Třinácté komnatě před lety prozradila, že se původně chtěla stát jeptiškou a o panenství přišla až v devatenácti letech. Paradoxně ani jeden ze tří jejích životních partnerů věřící nebyl.

Vdávala se kvůli rodičům

Když se poprvé musela vdávat, maminka vyhrožovala, že kdyby měla její dcera být svobodnou matkou, raději se oběsí. Veronika poslechla, reklamního režiséra Jiřího Hanycha si vzala v kostele, ale už za tři roky následoval rozvod. Podruhé se vdávala jen pár dní po rozvodu, tentokrát v pátém měsíci těhotenství. Sňatek se stavebním inženýrem Markem Navrátilem byl civilní, protože církevní manželství už nepřicházelo v úvahu. S druhým manželem měla dvě děti, další dvě si společně přivezli z dětského domova. Po sedmnácti letech ale i tohle manželství skončilo, protože se herečka zamilovala a otěhotněla se svou novou láskou, kolegou Martinem Stropnickým. Pár měsíců po rozvodu, v září 2005, mu porodila dceru Kordulu, doma ale nastalo opět dusno. Jejímu tatínkovi se totiž ani trochu nelíbilo, že se nejmladší vnučka narodila mimo manželství, a dával to prý své dceři dost tvrdě najevo. Veronika se nakonec rozhodla splnit mu jeho přání a za Stropnického se v dubnu 2008 provdala, tatínek se toho už ale bohužel nedožil.

Chlapy má ráda, ale…

K mužům má prý Veronika vztah veskrze pozitivní. „Mám je hrozně ráda a ráda je poslouchám. Ze všech nejvíc mě baví ti, co se mi postaví na zadní,“ přiznala časopisu Galopp News a vysvětlila, proč je podle ní mezi chlapy spousta ‘bábovek‘. „Naše matky nejdřív žasnou u nočníčků svých chlapečků, jací jsou to šikulové, soustavně je oprašují a pak, když je dostanou jejich dcery za partnery, tak se hroutí, že jsou změkčilí. Ale můžou si za to samy. Za rozmazlenost chlapů můžeme my matky. Protože když nějaký táta řekne své ženě, aby toho kluka nechala, že se zvedne sám, tak ona ho nenechá a k Pepíčkovi hned běží, zvedá ho a fouká mu bebíčko,“ prohlásila s tím, že by lidé nemuseli vztahy tolik vzdávat. „Ženský mívají pocit, že zrovna ten jejich Pepa má spousty chyb, a nevědí, že totéž, co dělá jejich Pepa, dělá i Tonda, Karel a vlastně všichni chlapi v ulici, ve městě, v republice a na světě. A stejně to platí i obráceně.“

Ještě po padesátce má problém?

Muži a láska jsou hlavním tématem seriálu, v němž hraje Veronika hlavní roli. Druhá řada má ale prozatím pouhých osm dílů, takže prý natáčení bylo velmi rychlé. Na jednu stranu si libuje, že herci po padesátce konečně dostávají širší prostor i ve vztahových projektech, na druhou s tím ale nepřestává mít problém – navzdory svým zkušenostem a třem manželstvím. „Ty světové filmy i nám, padesátníkům, dopřávají srandu i možnost zamilovat se a třeba vlézt do postele, i když je to trapné, nejde nám to a stydíme se. Jsem hrozně ráda, že Všechny moje lásky jsou první takhle dramaturgicky postavený seriál, kde se i padesátiletí lidé líbají,“ dodala. V dalších epizodách projektu se můžeme těšit i na nové postavy, které dějem zásadně zamíchají. Jednou z posil je Lucie Zedníčková, která podezřívá svého manžela v podání Dalibora Gondíka, že má s hlavní hrdinkou pletky. Další novou postavou je kolega Adam (Václav Jílek), mladý a nadšený lékárník, který hledá i alternativní cesty medicíny. A seznámíme se i se Štěpánem (Jakub Gottwald), kamarádem Mariina syna z dětství, s nímž si Marie i přes věkový rozdíl až moc dobře porozumí.

Čtěte také:

Na Nově se pořádně přepočítali. Chtěli se jí zbavit, podnikavá dívka si ale vždycky poradí, a tak si vedení může dlouho chystanou výpověď strčit za klobouk. Jak to dokázala?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace